W sobotę spodziewane jest duże natężenie ruchu i zatory drogowe przy hali Arena. Dwie imprezy

Jadąc samochodem w sobotę, 18 grudnia, lepiej omijać rejony hali Arena Gliwice (ul. Akademicka 50). Spodziewane są tam zatory drogowe, utrudnienia w płynnym ruchu i ograniczony przejazd. Tego dnia odbędą się tam 2 wydarzenia: kulturalne i sportowe.

 
Organizatorzy imprez w obiekcie już kilka dni temu uprzedzali, że wszystkie miejsca do parkowania zostały wyprzedane. Zmotoryzowanym uczestnikom pozostają bezpłatne parkingi należące do Politechniki Śląskiej. Znajdują się w odległości od ok. 500 – 1000 m od Areny Gliwice. Zaleca się dotarcie do nich z pominięciem przejazdu ulicami: Panewnicką, Akademicką i Kujawską zgodnie ze wskazaniami na mapce poniżej.

Przypomnijmy, że w sobotę w hali Arena Gliwice odbędą się walki w ramach gali KSW 65 (godzina 20:00) oraz koncert świąteczny z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej (godzina 19:00).

Ze względu na zapowiedź dużej liczby uczestników, którzy przyjadą także spoza Gliwic, należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Bezpośrednio w rejonie hali, przed godziną 17:00 do około godziny 1:00 spodziewany jest wzmożony ruch kołowy z możliwością tworzenia się zatorów uniemożliwiających swobodny przejazd – uprzedza Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez operatora Hali Arena, na parkingach przed obiektem, dostępna będzie jedynie ograniczona pula miejsc postojowych. Sugerujemy, aby skorzystać z miejsc postojowych przy ulicach: Łużyckiej, Kaszubskiej, Krzywoustego. Do kierowców apelujemy o cierpliwość, szacunek na drodze i zaplanowanie dojazdu z wyprzedzeniem czasowym. Prosimy o czytanie komunikatów umieszczonych na znakach zmiennej treści oraz stosowanie się do poleceń wydawanych przez wolontariuszy i służby – przypomina Stiborska.

Do hali Arena komunikacją miejską

Przy okazji przypominamy, że do Areny Gliwice można dojechać transportem miejskim. Na przystanku Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa zatrzymują się dwie linie autobusowe: linia 702 i linia M1. Rozkłady jazdy można sprawdzić TUTAJ (702)TUTAJ (M1).

(żms)/ZDM/Arena Gliwice

36 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Lechu
17/12/2021 16:10

I jak zawsze mieszkańcy dzielnicy Baildona /Chałupnicza, Olszynki, i okolice /nie będą mogli parkować pod swoimi domami bo uczestnicy imprez zostawią im swoje samochody pod oknem i tyle…może by operator hali zadbał o więcej miejsc parkingowych…bo to sąsiedztwo staje się bardzo uciążliwe

SS3
18/12/2021 07:58
W odpowiedzi na  Lechu

Znaczy się wyciąć park Chrobrego?
Rozwiązaniem byłaby odbudowa GKW, nowa linia tramwajowa.
Dodatkowe inwestycje drogowe to tylko powiększanie problemu.

GKW
18/12/2021 10:26
W odpowiedzi na  SS3

Znaczy się parkować pod drzewami, można delikatnie poszerzyć teren po wąskotorówce i tam parkować.

Last edited 1 miesiąc temu by GKW
przepompownia
18/12/2021 13:43
W odpowiedzi na  SS3

A ta odbudowana GKW to będzie zelektryfikowana, czy będzie na niej jeździł parowóz w kłębach dymu z niską emisją, czy śmierdzący diesel bez DPFu ?

norma unijna
18/12/2021 15:59
W odpowiedzi na  przepompownia

Bardzo nie lubię diesli bez DPFu.

mam !!!
20/12/2021 07:55
W odpowiedzi na  norma unijna

A może parking przed halą “na parkingu przed”, na czas imprez zrobić bezpłatny?

mam !!!
20/12/2021 08:07
W odpowiedzi na  mam !!!

Wiem głupi pomysł. Przecież ten parking zarabia więcej niż sama impreza.

homo canis
17/12/2021 15:17

No to będzie bydło w Parku Chrobrego, wieczorny spacer z psem trzeba zaplanować gdzie indziej :-/

Cliper
18/12/2021 06:10
W odpowiedzi na  homo canis

Nie zapomnij zabrać woreczki na klocki po psie

homo canis
18/12/2021 10:39
W odpowiedzi na  Cliper

Oczywiście nie zapomnę zabrać woreczKÓW, szanujmy nasz język.

aura
18/12/2021 10:47
W odpowiedzi na  homo canis

A po co ? Klocki doskonale użyźniają glebę na czym korzysta roślinność w Gliwicach z którą tak usilnie walczą miejscy urzędnicy.

L'Osservatore Gliviciano
20/12/2021 08:03
W odpowiedzi na  aura

Na większości osiedli gleba jest już tak użyźniona, że nawet trawa tam nie chce rosnąć. Od tygodnia obserwuję sobie takiego klocka pozostawionego na chodniku. Gdyby go wczorajszy deszcz nie rozmył na większą powierzchnię, to drugi tydzień by użyźniał kostkę brukową.

aura
20/12/2021 11:37
W odpowiedzi na  L'Osservatore Gliviciano

No proszę, dzięki tej obserwacji wyniosłeś z niej jakąś naukę, zaobserwowałeś że proces użyźniania nie następuje błyskawicznie a dzięki temu masz zajęcie na wiele dni i satysfakcję z podglądania przyrody.

Last edited 1 miesiąc temu by aura
L'Osservatore Gliviciano
20/12/2021 21:30
W odpowiedzi na  aura

O przyrodzie można mówić, gdy ptak na&ra ci na głowę. Gdy tuman (człowiek) za pośrednictwem swojego psa narżnie na chodniku i nie posprząta po sobie można, co najwyżej mówić o głupocie (wrodzonej bądź nabytej), chamstwie (wrodzonym bądź nabytym), prymitywizmie (wrodzonym bądź nabytym). Może trochę matematyki. G-ce maja 160 tys. mieszkańców. co 10-ty ma psa, który robi raz dziennie kupę ~200g. 160 000/10=16 000. 16 000×0,2kg=3200kg Dziennie gliwickie psy robią 3,2 tony kupy. Sprząta po sobie 1/2 posiadaczy tegoż goowna bo do nich ono bądź co bądź należy, czyli właściciele psów zostawiają dziennie na chodnikach i trawnikach przy chodnikach 1,6 tony… Czytaj więcej »

Marcinek
18/12/2021 09:08
W odpowiedzi na  homo canis

A to dlaczego? Aż takich tłumów się spodziewasz?

homo canis
18/12/2021 10:15
W odpowiedzi na  Marcinek

Nie o tłum chodzi, imprezy poniżej pewnego progu (KSW, koncerty techno itd.) ściągają specyficznych ludzi. Idą przez park z butelką wódki, bo na miejscu już nie będzie jak się schlać. Tak to już bywa z gawiedzią…

Last edited 1 miesiąc temu by homo canis
gliwicjus
18/12/2021 14:09
W odpowiedzi na  homo canis

Chyba jesteś uprzedzony, przecież powszechnie wiadomo, że imprezy typu gala “Gryź, Łam, Duś” gromadzą śmietankę towarzyską regionu.

aura
18/12/2021 14:24
W odpowiedzi na  gliwicjus

bitą śmietankę

SS3
20/12/2021 19:59
W odpowiedzi na  aura

Trzepaną ;-]

SS3
20/12/2021 20:00
W odpowiedzi na  homo canis

Świat się kończy, żeby na techno łojili wódę zamiast witaminy łykać.

aura
18/12/2021 10:17
W odpowiedzi na  homo canis

Pies się na pewno ucieszy, będzie mógł obwąchać i obsikać nowe latarnie.

pies
18/12/2021 14:27
W odpowiedzi na  aura

LEDowe co dają fatalne światło.

L'Osservatore Gliviciano
20/12/2021 08:11
W odpowiedzi na  aura

I użyźnić nowe połacie terenu.

SS3
18/12/2021 07:51

“Jadąc samochodem w sobotę” Jadąc rowerem to czego się spodziewać?

aura
18/12/2021 10:15
W odpowiedzi na  SS3

Wiatru i śniegu z deszczem prosto w twarz.

niż syberyjski
18/12/2021 12:35
W odpowiedzi na  aura

Zamiast kasku rowerowego można ubrać kask narciarski.

L'Osservatore Gliviciano
20/12/2021 08:13
W odpowiedzi na  aura

I mokrej krechy na plecach

SS3
20/12/2021 19:59
W odpowiedzi na  L'Osservatore Gliviciano

O błotnikach nie słyszałeś?

L'Osservatore Gliviciano
21/12/2021 07:50
W odpowiedzi na  SS3

W rowerach, które jeżdżą 25 km/h, kolarzówkach czyli? Nie.

Kris
18/12/2021 06:50

702 kursuje tylko w dni robocze!!!

M1
18/12/2021 10:29
W odpowiedzi na  Kris

A kiedy ja kursuję ?

Ela
18/12/2021 19:42

702 w sobotę? Ciekawe….

Oburzony
18/12/2021 14:35

Pytanie zasadnicze ile my mieszkańcy do tych imprez dołożymy,bo wiadomo,że hala na siebie nie zarabia.Do tego jeszcze spłacamy kredyt zaciągnięty na budowę hali.Prawdziwa kula u nogi mieszkańców.A władcy narzekają,że brakuje im pieniędzy.Trzeba umieć gospodarzyć a nie wyrzucać pieniądze w BŁOTO!!!!!!

tępy kibol
18/12/2021 15:09
W odpowiedzi na  Oburzony

Mniej więcej tyle ile miasto dokłada do klubu Piast.

Nie twój interes
20/12/2021 08:15
W odpowiedzi na  Oburzony

Elyty nie czują się w obowiązku pochwalić wynikiem ekonomicznym.

Beton
17/12/2021 13:53

Gliwice – Covid jest tu!