W terenie zabudowanym jechał o blisko 100 km/h za szybko. Wysoki mandat, punkty i utrata prawa jazdy

40-latek z Gliwic, kierując Mercedesem CLS, w miejscowości Wilcza pobił niechlubny rekord. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 144 km/h – wynika z pomiarów „suszących” tam policjantów. Gliwiczanin przez pewien czas powinien jeździć jedynie jako pasażer samochodu.

 
Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia na 3 miesiące, przyjął też mandat 2500 zł. Jego punktacja w systemie wzbogaciła się o 15. Sytuacja miała miejsce w czwartek.

Z uwagi na pęknięcie przedniej szyby pojazdu, kierowcy zatrzymano również dowód rejestracyjny. Co ciekawe, mężczyzna w przeszłości miał już zatrzymywane prawo jazdy za wykroczenia drogowe – informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


W piątek, 19 kwietnia, policja w całym kraju, w tym także w Gliwicach i powiecie, przeprowadzi działania „Prędkość”. Patrole będą ustawiać się w różnych miejscach i często zmieniać położenie.

Podczas kontroli funkcjonariusze będą sprawdzać także:

  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego,
  • przewożenia dzieci,
  • stan techniczny pojazdów,
  • przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań wyznaczeni policjanci wykorzystają wszelki możliwy sprzęt w tym między innymi: videorejestratory, ręczne mierniki i alkotesty.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

11 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze