W tym miejscu powstanie market znanej już w Gliwicach sieci. Budowa ma ruszyć w najbliższych miesiącach

Trzy podmioty wpłaciły wadium do przetargu na sprzedaż działki inwestycyjnej na terenie Ligoty Zabrskiej. Ostatecznie za nieco ponad 2,7 mln zł zakupiła ją spółka Manito, która zarejestrowana jest pod tym samym adresem, co Stokrotka, właściciel sieci sklepów w Polsce.

 

Cena wyjściowa nieruchomości, której sprzedaż odbyła się w połowie marca, wynosiła ok. 1,9 mln zł. Przeznaczenie terenu o powierzchni blisko 0,6 hektara to usługi różne, w tym komercyjno-produkcyjne. Chodzi o działkę nr 157 w obr. Łąki Kłodnickie.

– Tak, to w tym miejscu powstanie lokal usługowy, o który zabiegałem od ponad półtora roku. Było to dla mnie bardzo ważne aby w końcu w naszej dzielnicy powstał market. Początki nie były łatwe ponieważ trzeba było znaleźć działkę z przeznaczeniem w planie zagospodarowania przestrzennego jako usługową i chętnego na kupno działki, ale udało się i już teraz mogę się pochwalić, że moja praca nie poszła na marne i na działce 157 obręb Łąki Kłodnickie (skrzyżowanie Kujawska/Dolna) powstanie market – napisał Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Ligota Zabrska, Marcin Grabiec w grupie w mediach społecznościowych poświęconej sprawom tej części Gliwic.


– 14 marca odbył się przetarg na w/w działkę w której brały udział dwa podmioty, a ja uczestniczyłem jako osoba zainteresowana. Największą ofertę złożył podmiot zajmujący się budową Stokrotki. Z informacji jaką uzyskałem od nowego właściciela budowa ma ruszyć już w tym roku, wszystko zależne będzie od uzyskania pozwoleń jakie będą potrzebne do realizacji inwestycji. Wiec jednym słowem będziemy mieli Stokrotkę w naszej dzielnicy – dodał przewodniczący.

Zapytana o tę sprawę sieć sklepów Stokrotka na razie nie udzieliła informacji. Nowy market z zielonym logo wybudowany w tej dzielnicy byłby piątą placówką handlową pod tym szyldem na terenie Gliwic – pozostałe znajdują się przy ulicach Sikory (os. Milenium, Zatorze), Cichociemnych (Trynek), Sikornik (na Sikorniku), a także Kopernika (na Koperniku).

(żms)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
40 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze