W tym miejscu przez 24 lata istniała siłownia. Kto wprowadza się do lokalu na os. Wojska Polskiego?

fot. Kata Guruma

Siłownia Herkules przy ulicy Czwartaków była znana wielu gliwiczanom, szczególnie tym dbającym o sylwetkę. We wrześniu, po 24 latach istnienia, zamknęła działalność. Jak poinformowano we wpisie w serwisie facebook.com, przyczyną tego stanu był brak m.in. porozumienia właścicieli ze spółdzielnią.

W lipcu zamknięto siłownię z powodu remontu, który miał potrwać do końca września. Ponownego otwarcia jednak klienci się nie doczekali. Zanim upłynął termin zakończenia prac, przekazano, że miejsce to przechodzi do przeszłości.

– Ze względu na brak porozumienia w negocjacjach ze Spółdzielnią Zachodnia oraz wycofanie się inwestora, podjąłem decyzje o likwidacji Siłowni Herkules. W związku z tym, pragnę podziękować wszystkim naszym Klientom. Tym, którzy byli z nami na chwile, dłuższą chwile oraz tym, którzy trwali z nami 24 lata – napisał 9 września właściciel Herkulesa w portalu społecznościowym.


Lokal po siłowni Herkules nie pozostanie pusty. Wprowadzi się tam gliwicka szkoła judo Kata Guruma, która podpisała umowę najmu tych pomieszczeń w ubiegłym tygodniu.

– Zarząd UKS Kata Guruma podpisał umowę ze Spółdzielnią “Zachodnia” i przejmuje obiekt po byłej siłowni Herkules (oś. Wojska Polskiego). Czeka nas dużo pracy, aby przygotować to historyczne miejsce do uroczystego otwarcia i pierwszego treningu. Zwracamy się również do wszystkich znajomych, rodziców, firm, którzy mogą zaoferować swoją nieocenioną pomoc w każdej dziedzinie. Im szybciej przystosujemy obiekt do użytku, tym szybciej rozpoczniemy zajęcia. Jest to duży krok do przodu dla naszego klubu i wszystkich trenujących od dzieci do dorosłych. Kilka lat borykamy się z problemem braku profesjonalnej sali treningowej, a tu nagle pojawiła się szansa na własną siedzibę. Zainteresowanych prosimy o kontakt i bierzemy się do pracy – przekazał Klub Kata Guruma w serwisie facebook.com.

Lokal najęty przez UKS Kata Guruma ma zostać otwarty najdalej za 3 miesiące. Oprócz treningów judo dla dzieci i dorosłych oferta sportowa będzie szersza – organizatorzy planują prowadzenie tam m.in. zajęć z jogi i gimnastyki.

(żms)
fot. UKS Kata Guruma/facebook.com

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
. . .

od kiedy to skrót od osiedla to “oś.”?

Ad

odtąd, odkąd skrót leży w osi..

:)

Trywialny błąd, ale ostatecznie autor bardziej stawia na rozwój fizyczny, niż umysłowy. Będzie jeszcze lepiej po PiSowej deformie szkolnictwa.

Laszlo_egesz

gdzie w Gliwicach jest os. Wojska Polskiego?

Tak sobie.

Ma rację. Jest Dzielnica Wojska Polskiego, a nie osiedle. Czy się czepiam, tak bo niezasłużenie Laszlo dostał od kogoś minus.

:)

Jedni jedną decyzją byle urzędasa i cienkiego polityka zamieniają się w owce lub barany i grzecznie wykonują każde nawet najgłupsze polecenie. Inni nie i nie muszą się poklepywać po plecach nawet w internetach.

Kazio

Gwardii zmieniło nazwę jakiś czas temu.

. . .

@Kazio
taaa najpierw zmieniło nazwę a potem nasi bezradni radni zagłosowali za tym żeby poszczególne części miasta przestały być osiedlami a zaczęły być dzielnicami, bo tak własnie działają nasi radni – zajmują się nic nieznaczącymi pierdołami a ważne tematy (jak np. transport miejski) spychane są na margines działalności rady miejskiej

DD

Fleki i tchórze już do końca życia będą narzekać klepiąc w klawiaturę ale kiedy trzeba to się nie skrzykną i działać nie będą. Niech Was licho to młode s… ze strachu pokolenie.

. . .

Smutne to jest kiedy tchórz przezywa innych nazywając ich tchórzami Byłem na wyborach, głosowałem na osoby inne niż wybrane (ponieważ wiem że obecni radni są beznadziejni i obradują tylko nad sprawami mało ważnymi), czy Ty DD byłeś? czy uważasz się za lepszego od innych? czy uważasz że w ogóle masz jakikolwiek wpływ na rozkład mandatów radnych, posłów, senatorów? byłeś przy liczeniu głosów? ja wiem że głosowania są tylko po to żeby na arenie międzynarodowej nie było zamieszania a miejsca są już dawno obsadzone – vide “pomyłka” PIS przy wyborze numeru listy wyborczej i inne tego samego typu “pomyłki” Zresztą co… Czytaj więcej »

Ostatni Sprawiedliwy

@Kazio. Niektórzy nie zauważyli nawet, że nie ma PRL ale ciągle, mentalnie w nim tkwią.

Laszlo_egesz

Inni nieustannie negują PRL, choć mentalnie w nim tkwią.

ja234

Szkoda. Spółdzielnia jest niczym pisiory, wszystko musi być tak jak oni sobie życzą/chcą.
Chyba, że spółdzielnia “sprytnie” zagrała, chcieli wpuść “nowe powietrze”, klub fikaczy karate a wyrzucić stałego/starego najemcę, który to im przeszkadzał.Znając ich zagrywki, wcale bym się nie zdziwił.(1306)

Ampuła

Herkulesa zastępują jogą!?
Wschodnie sztuki walki i systemy ćwiczeń fizycznych to ogromne zagrożenie duchowe dla dzieci i młodzieży, nieświadomie zarejestrowanej w strukturach kościoła katolickiego w Polsce na podstawie obrzędu chrztu. Od dłuższego już czasu mamy tutaj XXI wiek, więc przyszła pora, żeby od kazań i przestróg przejść na zakazy administracyjne i penalizację kodeksową.
Jeżeli walka – to tylko z szatanem. I innymi pambukami. Jeżeli ćwiczenia – to wyłącznie pod troskliwym Okiem i z fizycznym poświęceniem kwalifikowanego kapłana. W pozycji “na klęczkach”. Z podziałem na właściwe płcie. Ministranci w zakrystiach i na plebaniach. Oazówki na pielgrzymkach i w namiotach formacyjnych.

Kazio

Kata Guruma to szkółka judo.

Ampuła

Uuu, czyli jeszcze znacznie gorzej. Judo to prawie judeo. A w mitologii katolickiej to żydzi zabili Jezusa! Jak Herkules centaura Nessosa. Dratewka najpierw baranka, a potem smoka.

Szczery

…..żal czytać te wypociny