Wandal “zabazgrał połowę Starego Miasta”. Zniszczone również nowe elewacje budynków

Zamek Piastowski, kino Amok, hotel Royal, arkady na Rynku, elewacje przy ul. Zwycięstwa i kilkadziesiąt kamienic.

Prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę jedna osoba zabazgrała połowę Starego Miasta – pisze do nas Czytelnik.

Na dowód przysłał nam kilkanaście zdjęć, na których widać skalę zniszczeń. Zamalowane są również nowe, niedawno remontowane elewacje.
Co ciekawe, wandalowi nie przeszkodził monitoring, skoro zdążył zniszczyć ściany aż tylu budynków i najwyraźniej nikt mu nie przerwał.

Większość popisana dosłownie z kamerą miejską nad głową, m.in. pod Zameczkiem widać nawet kamerę. Na zdjęciach to z pewnością nie wszystkie miejsca zniszczone, skala jest po prostu ogromna

– dodaje Czytelnik.

Jak to możliwe, żeby zupełnie nikt nie zauważył działania wandala lub wandali? Czy musimy być zupełnie bezsilni wobec głupoty, a wysiłek wkładany w odnawianie starówki zawsze będzie szedł na marne wobec bezkarności jednostek odchylonych od normy?

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Mateusz Brychcy

Monitoring nawet najlepszy na świecie będzie nieskuteczny jeśli nikt tego nie obserwuje na żywo, albo ma w tym czasie “ważniejsze” rzeczy do zrobienia.

Ewelina Jabłońska

I co mu zrobią . Jeszcze gdyby to ładne było . Masakra co rusz to takie bazgroły na murach, nowych blokach , sklepach :/ ręce w imadło :)

Anna Kopczyk-Surówka

Nawet gdyby to ładne było, jest to niedopuszczalne :(

Asia Borzęcka

Patologia

Michał Topolski

Haha monitoring za grube miliony a zero pożytku, inteligentne światła które w 90% tak naprawdę są bezużyteczne bo źle działają, teraz droga rowerowa z plastiku która jeszcze nie została skończona a dziór jak w serze haha poraszka

ziomek
ziomek

Polecam słownik ortograficzny.

Karina Rokita

Przecież od lat wiadomo że gliwicki monitoring to atrapa

asd
asd
Od lat to wiadomo, ale gliwiczanie akceptują opłacanie takiego monitoringu ze swoich podatków. Nawet więcej – od lat wybierają prezydenta, który utrzymuje niesprawny monitoring i partaczy z ŚSM. A koszty wadliwego monitoringu to nie są tylko koszty jego utrzymania przez miasto. To są koszty odmalowania elewacji, koszty remontów np. uszkodzonej nawierzchni nowobudowanej drogi rowerowej, koszty czyszczenia słupów oświetleniowych, na których ktoś nakleił wlepki klubu piłkarskiego, koszty zniszczeń w autobusach, czy wreszcie koszty zniszczeń na stadionie. Wszyscy musimy za to płacić, w większym lub mniejszym stopniu. Bo jeżeli wandal nabazgra sprayem na budynku lokalnej piekarni, to właściciel piekarni ją odmaluje. Ale… Czytaj więcej »
utylizator
utylizator

Nie rozumiem dlaczego podgląd z kamer miejskich , jest zastrzeżony .Mógłby być udostępniony publicznie w internecie i na pewno ktoś z inernautów by zauważył szkodnika. Pod okiem kamer ukradli mikołaja z ul.Dworcowej, zniszczyli bombkę na placu Doncaster itd itd.

Casanova
Casanova

Bo nie każdy chce być śledzony przez zazdrosną żonę przykładowo.

Aleksandra Małyska

za niskie kary dla takich debili

asd
asd

Jeżeli monitoring niczego “nie widział” i sprawcy nie udało się złapać, to nie będzie żadnej kary dla niego…

Paweł Natko

Ciekaw jestem czy te wszystkie Sebixy, które się cieszą z dewastacji publicznego (a więc ich też) mienia, cieszyłyby się tak samo gdyby im jakiś “życzliwy” matoł pomazał ich Golfa Trójkę czy innego grata sprowadzanego z Niemiec.

Marx
Marx

to biedaki, nie stać ich nawet na golfa. Biedaki finansowe i umysłowe.

ert
ert

Nie stać ich, bo wszystkie pieniądze wydają na roczny karnet stadionowy. A potem na zakup szalików, czapek i innego sprzętu. O puszkach ze sprayem nie będę wspominał – choć też trochę kosztują.

Egon
Egon

Przy okazji zeszłorocznego artykułu na temat wyrwanych rabatek, miałem podejrzenie, że nocny monitoring idzie tylko na dysk. I lepiej niech takiej wersji się Metropolitarni trzymają,- bo w przeciwnym razie oznacza to kompromitację obsługi tego systemu. Ciągle jesteśmy informowani, jak wiele kamer jest w mieście i jak bardzo dba się o nasze bezpieczeństwo. Tylko dlaczego można bezkarnie urządzić sobie chuligański rajd przez połowę miasta ?

Idealny wyrok dla takiego przypadku to odszukanie delikwenta i nakazanie własnym sumptem odmalować elewacji zgodnie z pierwotnym stanem .

KKK
KKK

Kto odpowiada za monitoring – Policja, Straż miejska czy służby miejskie?
Żadnej odpowiedzialności, dymisji,ary dla urzędnika?! Państw bezprawia działające teoretycznie…

AndrzejD
AndrzejD

Za monitoring odpowiada zbieranina amatorów i dyletantów pod nazwą „Ślaska Sieć Metropolitalna ” – miejska spółka skupiająca samych niekompetentnych lamerów nie mających pojęcia o sieciach.

Asia
Asia

Już od dawna wiemy,że komendant SM zjadł wszystkie rozumy,a policja jest od wyższych celów,więc może niech monitoring śledzi straż pożarna,tylko oni jeszcze potrafią się zmobilizować,nawet do głupich pożarów……

Agnieszka Agnieszka

Służby porządkowe śpią i miasto śpi, a wandale i debile grają nam na nosie …….

Jerzy Pietkiewicz

Z tymi inteligentnymi światłami to zeczywiscie ciężka porażka chciałoby się powiedzieć boże chroń nas od takich inteligentow.Teraz kupę szmalu zgarnie firma która to doprowadzi do porządku.Franek ktoś cię zrobił w jajo z całym szacunkiem dla prezydenta

pamiętliwy
pamiętliwy

Ależ to o to chodzi przecież. Firmy naprawiające, firmy programujące, firmy unowocześniające, firmy nadzorujące mają się na tym paść przez kilkanaście lat. Gdyby zbudowali ronda to dwa razy do roku zaledwie kilku ogrodników od sadzenia bratków miałoby przy tym jakieś zajęcie.
Z monitoringiem jest tak samo. Dzięki niemu można było wybudować cały budynek, w którym zatrudnienie znalazło mnóstwo osób gapiących się (?) w mnóstwo monitorów. Osób nadzorujących, sterujących, reagujących, wpływających,… przynajmniej tak głosiły reklamy.

Wasz Franek
Wasz Franek

Nie wierzę.Sadzę ,że to tylko czasowa scenografia do mojego spotu wyborczego pt.”Z Frankiewiczem do ekstraklasy”.

Rozum
Rozum

To są efekty akcji POMALUJ GLIWICE NA SPORTOWO. Przypominam współorganizatorów akcji.Gliwicki Klub Sportowy Piast oraz Gliwicka Komenda Policji.Szperacze odnajdą bez trudu materiał na ten temat w archiwum redakcyjnym.

Teresa Sadowska

Im wolno , to grupa specjalnej “nieuwagi” dla wszelkiej maści służb porządkowych. Nie ma kar to hajda w miasto.

Marek Bryndza

A może stadion Piasta też obsmarować grafitti, w stylu Legia górą, czy Górnik pany Ha, ha !

ert
ert

Stadiony są pilnie strzeżone przez panów odzianych w drużynowe szaliki, którzy zamiast w wykształcenie inwestowali w siłownię. Można ich rozpoznać po tym, że używają mózgu tylko do generowania (jakże elokwentnych) okrzyków “je**ć piastoli”/”je**ć żaboli” albo do poruszania mięśniami (tudzież rozdawania wszelkim możliwym osobom “wpie***lu”)
Chociaż coraz częściej mam wrażenie, że te okrzyki to po prostu instynkt, który każe im bronić terytorium obsikanego przez nich sprayami.

Gliwiczanin2
Gliwiczanin2

Zapytajcie Frankiewicza lub jego ludzi dlaczego monitoring nie działał. Pokażcie nam facjatę osoby za to odpowiedzialnej. Czy poniesie konsekwencje ? A gdyby kogoś tam bili ? to co zatłukli by kogoś bo przed monitoringiem nikt nie siedzi ? Na co wydajcie te cholerne pieniądze z UE. Czy na was na prawdę nie ma mocnych abyście odpowiedzieli za to partactwo z monitoringiem ? a później ten śmieć który to namalował ?

Sowa
Sowa

Połowa Policji w Gliwicach do WYMIANY !!!. Nie pierwszy raz uszkodzono nam budynek w ten sam sposób ,czy też przez wjechanie autem w elewacje. Pomimo natychmiastowego zgłoszenia, dostarczonych elementów z rozbitego samochodu i całego systemu kamer Policja w Gliwicach rozpoczęła dochodzenie po upływie półtora miesiąca po zdarzeniu aby je zaraz umorzyć z powodu niewykrycia sprawców. Wydawanie pieniędzy na takich pracowników czy bezużyteczny monitoring jest bez sęsowne !

Ampuła
Ampuła

Problemem są ściany. Gdyby wyburzyć kamienice i zostawić tylko trasy rowerowe, byłoby po problemie. Dlatego bezpośrednio zainteresowani powinni czynnie wspierać Związki Socjalistycznych Rad Rowerowych i ich “Płaski i Pusty Swiat Programem Rad”.

que
que

Problemem są ściany, ale te stadionowe. Gdyby je wyburzyć – najlepiej jednocześnie w Gliwicach i w Zabrzu – to problem przestałby istnieć.
A póki co upasiona darmowymi 12 mln zł rocznie drużyna kopaczy ma się dobrze, podobnie jak ich pozbawieni mózgu pseudokibole.

Marx
Marx

Ampuła, wszyscy cię minusują, a ty wciąż piszesz. Alboś głupi albo masochista – innego wyjścia nie widzę.

Ampuła
Ampuła

No nie ma za co… Po prostu spodobało mi się, jak przy moim nicku na czworakach żebrzesz o plusy dla siebie, więc rzuciłem ci jednego. Redakcja jest świadkiem.

Małgorzata Traczyńska

Przecież Gliwicki monitoring nie istnieje już od lat. Przyklad miałam kiedy włamali się do mojego auta pod pseudo kamerą. Nie udało się rozpoznać sprawcy z 10m. Dobrze brzmi: miasto monitorowane kamerami.

Chris
Chris

Niech podium pomaluja w końcu miasto chce żebyśmy z własnych pieniędzy zapłacili to niech i bedzie graffiti odpowiednie w postaci zmienić prezydenta Gliwic Pana F.

Eneasz Jonash R

A może tak ten wspaniały klub sportowy Piast przyznałby się do debili kiboli i wziął za nich odpowiedzialność, usuwając na swój koszt te bohomazy ? To by była dopiero reklama Klubu i pokazanie że debile kibole nie mają nic wspólnego z Piastem.

que
que

Zagranicą tak to właśnie działa. Jeżeli nie uda się złapać sprawcy wandalizmu, to klub piłkarski bierze odpowiedzialność za wybryki swoich kibiców. Dlatego tam nie zdarzają się takie akcje jak w Polsce, że jeden wandal demoluje pół dzielnicy bazgrołami. Kibice przepychają się między sobą, ale nie niszczą cudzej własności. Wiedzą, że gdyby to zrobili, to ich ukochany klub by ucierpiał finansowo.

Prawdziwa gliwiczanka
Prawdziwa gliwiczanka

To nie mógł być kibic Piasta.Przecież na stadionie zasiadają sami kulturalni ludzie.To nie my malujemy sciany domów gliwickich.To oni.

walez
walez

dokładnie to sprawką tych kibicującym na adolf hitler arena

Prawdziwa najprawdziwsza
Prawdziwa najprawdziwsza

Znajdz sobie swojego nicka a nie podszywaj sie pod moja marke.

Mateusz Żeliszewski

A może nie chciał tego zobaczyć ten co obserwuje lub to był jego znajomy?

Siegmund Korbel Zadorozny

GDZIE TEN MONITORING ????????????