Ważne skrzyżowanie w przebudowie, zmiana organizacji ruchu. Objazd dla autobusu, wyłączony jeden pas

Przebudowa skrzyżowania ul. Okulickiego i Kozielskiej wchodzi w kolejny etap. Od wtorku, 20 lutego, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu polegająca na zawężeniu pierwszej z wymienionych ulic.

 
Jak dotąd wybudowany został m.in. chodnik na odcinku ul. Okulickiego po stronie osiedla, na odcinku między skrzyżowaniami z ul. Andersa i ul. Kozielską.

Prace prowadzone są też na dalszym przebiegu ulicy, na wysokości cmentarza centralnego. Teraz drogowcy zajmą w tym rejonie jeden z pasów ruchu – w kierunku PH Arena Gliwice, stąd potrzeba przekierowania strumienia pojazdów na sąsiedni.


Od wtorku utrudnienia i objazd dla autobusu

Ruch pojazdów na ulicy Okulickiego w rejonie skrzyżowania z ul. Kozielską będzie się odbywać po jednym pasie w każdym kierunku. Jadący od alei Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK88) nie będą mogli skręcić w lewo w ulicę Kozielską. Objazd poprowadzi do ronda im. Władysława Andersa, skąd będzie można zjechać do ulicy Kozielskiej. Uwaga piesi: Z użytkowania wyłączone zostanie przejście dla pieszych w poprzek ulicy Okulickiego.

Wyłączenie relacji lewoskrętu na krzyżówce ulic: Okulickiego i Kozielskiej, spowoduje wyznaczenie trasy objazdowej dla linii autobusowej nr 178.

W kierunku dzielnicy Trynek po obsłudze przystanku „Gliwice Zakład Energetyczny 2” autobusy przejadą ulicami: Portową, aleją Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK88), Okulickiego, Kozielską, zawrócą na rondzie im. Władysława Andersa, a następnie kontynuują jazdę ulicą Kozielską do włączenia na stałą trasę przejazdu do przystanku „Osiedle Wojska Polskiego – Kozielska 2”. W kierunku Łabęd – trasa przejazdu nie ulegnie zmianie.

Przypomnijmy, że po zakończeniu prac na tym skrzyżowaniu na stałe zmieni się organizacja ruchu. Dla kierowców poruszających się ulicą Okulickiego – od strony DK88 – powstaną trzy osobne pasy ruchu: do jazdy na wprost, w lewo i dla podróżujących w prawo.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. 24gliwice/emfab, ZDM Gliwice, MSIP Gliwice, ZTM

6 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze