“Weekend za pół ceny” w Gliwicach. Muzeum i Marina zapraszają do wspólnego zwiedzania

Od 15 do 17 marca zwiedzanie oddziałów Muzeum w Gliwicach i rezerwacje na majowe rejsy statkiem w Marinie Gliwice będą dostępne w obniżonej o połowę cenie.

Akcja jest elementem ogólnopolskiej kampanii „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną.

W piątek i niedzielę bilety w Muzeum w Gliwicach będą o 50% tańsze, a w sobotę, jak co tydzień, wystawy będzie można zobaczyć za darmo. Swoje podwoje otworzą dla turystów: jeden z najciekawszych zabytków techniki na Śląsku, a zarazem najwyższa drewniana konstrukcja w Europie – Radiostacja; budynek dawnego domu przedpogrzebowego, w którym działa Dom Pamięci Żydów Górnośląskich; doskonale zachowana XIX-wieczna rezydencja – Willa Caro; jeden z najstarszych obiektów w mieście – Zamek Piastowski; mieszczący się w danej maszynowni kopalni Gliwice Oddział Odlewnictwa Artystycznego; miejsce wystaw i dyskusji kulturalnych – Czytelnia Sztuki.

Marina zbierze zapisy na rejsy

W promocyjny weekend gliwicka przystań motorowodna Marina będzie zbierać zapisy na rejsy, które odbędą się 4 maja.

Statki będą pływać na dwóch trasach: godzinnej przez Śluzę Łabędy i Kanał Gliwicki w okolice Bumaru Łabędy i z powrotem do Mariny Gliwice albo, w wariancie drugim, do kolonii kormoranów na jeziorze Dzierżno. Ta opcja jest nieco dłuższa – trwa 2,5 godz., ale po drodze można obserwować fascynujące gatunki ptaków wodnych, na przykład kormorany, czaple i kaczki, a na brzegu wypatrywać bobry, sarny i dziki. Rejsy zarezerwowane w dniach 15–17 marca będą o połowę tańsze (ich cena wyniesie od 7,5 do 20 zł w zależności od rejsu i wieku uczestnika). Opłaty trzeba będzie uiścić do 21 marca. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Mariny Gliwice.

Informacje o atrakcjach turystycznych Gliwic można przeczytać na stronie Turystyka.gliwice.eu.

(żms)/UM(mm)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
,,
,,

Z Kanałem Gliwickim w sensie turystycznym jest jeden problem, płynąc statkiem widać tylko wysokie brzegi kanału, dodatkowo zarośnięte krzakami, o jakichkolwiek krajobrazach można zapomnieć, najlepiej gdyby jego brzegiem prowadziła ścieżka rowerowa aż do Kędzierzyna.

Urko
Urko

Koniecznie obsadzona świerkami. Znaczy się – ta ścieżka .

,,
,,

Będzie co wycinać od Gliwic do Kędzierzyna. Nie dadzą rady na tak długim odcinku, choć to konieczne.

Kuba
Kuba

Szkoda ze już pierwszego dnia wszystkie bilety na rejs wyprzedane

Anna
Anna

Na szczęście akcja “za pół ceny” nie dotyczy tylko Gliwic i warto wybrać się gdzieś dalej, gdzie są prawdziwe atrakcje.

Imiu
Imiu

masz rację, niestety ludzie mają małe pojęcie.

Ampuła
Ampuła

Za pół ceny?! Radni natychmiast powinni wszcząć debatę. Regulacja cen to coś dla radnego. Nawet, jeżeli jego ojciec nie był w Inspekcji Robotniczo-Chłopskiej.