Wielopoziomowy parking powstanie przy gliwickiej Onkologii. Niebawem ruszają roboty budowlane

Zapowiadana w styczniu inwestycja już wkrótce wejdzie w fazę realizacji. Budowa wielopoziomowego parkingu na tyłach szpitala onkologicznego, w rejonie ul. Sienkiewicza rozpocznie się 1 października br.

 
O planach poinformował Narodowy Instytut Onkologii w mediach społecznościowych oraz na swojej stronie internetowej.

W związku z rozpoczynającą się od 1 października 2021 r. budową nowego, wielopoziomowego parkingu, konieczne jest wydzielenie na potrzeby budowy części obecnego parkingu. Do czasu zakończenia inwestycji będzie się to wiązać ze zmniejszeniem liczby miejsc parkingowych dla pacjentów i pracowników. Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2022 r. Za powstałe utrudnienia przepraszamy, niemniej inwestycja ta w przyszłości będzie dogodnym rozwiązaniem zarówno dla pracowników, jak i pacjentów – dowiadujemy się z wpisu NIO w serwisie facebook.com.

Nowy parking będzie wymagał zmian w układzie drogowym, Zarząd Dróg Miejskich zlecił wykonanie projektu przebudowy i rozbudowy odcinka ulicy Sienkiewicza, w rejonie zjazdu na Drogową Trasę Średnicową wyłonionemu w przetargu gliwickiemu biuru projektowemu A-PROPOL.

Budowę parkingu zrealizuje konsorcjum firm NDI Sp. z o.o. oraz NDI SOPOT S.A. z Sopotu. Koszt inwestycji oszacowano na 24,2 mln złotych.

Wielopoziomowy obiekt, będzie miał powierzchnię 19,6 tys. m2 i znajdzie się tam 800 miejsc parkingowych, w tym 32 dla osób niepełnosprawnych. Przebudowana i dostosowana do nowych warunków zostanie również wewnętrzna infrastruktura drogowa Instytutu Onkologii. Całość zostanie objęta nowoczesnym systemem parkingowym, który pozwoli na sprawne rozliczanie opłat za postój. Pojawią się także stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Parking ma być gotowy po 36 tygodniach od rozpoczęcia robót budowlanych, czyli w czerwcu 2022 roku.

Inwestycja pozwoli na znaczącą poprawę warunków parkingowych, które panują obecnie na terenie Instytutu Onkologii. Każdego dnia do NIO przyjeżdżają setki pacjentów, którzy w godzinach porannego i popołudniowego szczytu mają problemy ze znalezieniem miejsc postojowych.

Nowy parking pozwoli pomieścić auta, a przebudowana infrastruktura wewnętrzna usprawni ruch na terenie Instytutu.

Przypomnijmy, że największy do tej pory ogólnodostępny parking wielopoziomowy w Gliwicach, powstał ponad dwa lata temu przy ul. Dunikowskiego kosztem 10 mln złotych. Mieści 84 miejsca parkingowe, ale również część handlowo-usługową.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŻMS

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
mieszkaniec

Świetny pomysł, mam tylko nadzieję że ktoś dobrze policzył czy 800 miejsc wystarczy.

San Escobar

Onkologia 800 miejsc za 24 miliony – UM Gliwice 84 miejsca za 10 milionów. Kto kogo zrobił w wała?

Ad

Do czasu ukończenia robót budowlanych, pacjenci będą parkować na DTŚ i ul. Zwycięstwa…

Darek

Ten w białym na koncu jest dobry. Słupki mu postawili ale i tak znalazł szpare. Brak słów do niektórych ludzi.

Marta

Zobaczcie na zdjęcia zrobili słupki a i tak się jakiś tam wcisnął. No co za ludzie. Czy w tych Gliwicach trzeba wszystko obslupkowac bo znajdzie przestrzeń i się wciśnie swoim autem. Tragedia kierowcy. Jak przejść z wózkiem? Bo Pan nie chce płacić to ma prawo stawać na skrzyżowaniu na całej szerokości chodnika patrz białe auto.

Tak tylko pytam

Mając wizytę na onkologii wiesz gdzie ludzie mają styl parkowania?

BezpieczneGliwice

no wyj… mają na innych.

plesniak

Niedalej jak 2 tyg temu cymbały z PO (policja obywatelska) spisywala wszystkie samochody od zjazdu z strony Łabed z drogi 901 czy 903.

Marta

Jak stali na zakazie parkowania i zajęli cały chodnik że się przejść nie dało to co się Dziwisz że Policją spisywała. Dobrze robili. Prawo trzeba respektować.

BezpieczneGliwice

oby. Wokół tego Parkingu jest bardzo dużo nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. mam nadzieje że Policja i SM zaczną ich karać za nieprawidłowe parkowanie
https://www.facebook.com/Bezpieczne-Gliwice-104580111783805/

prawda

A gdzie maja parkowac.?

tolek

chyba w du..e bezpiecznegliwice .patrz wyzej

Marta

Na trawniku i zastawiać chodnik innym?
Tam parkują często pracownicy. Nie obchodzi mnie to gdzie mają parkować jak nie ma miejsca to niech parkują tam gdzie można parkować

BezpieczneGliwice

To pytanie powinieneś zadać osobą zarządzającym instytutem onkologii. Nie mnie!
Jak mogę Tobie tylko powiedzieć że nie tam gdzie ograniczają przejście innym. Niech zapłacą za bilet na parkingu szpitala. Często od razu wp…ą się na chodnik a miejsca na parkingu są.

Ech...

Nie życzę ci żebyś musiał kiedykolwiek korzystać z tego parkingu.

BezpieczneGliwice

Dziękuje że mi tego nie życzyszy. Ja także tego nikomu nie życzyłem. Życze sobie jednak tego aby społęczeństwo się cywilizowało i nie parkowało tam gdzie nie jego miejsce. Życze sobie aby patologia w Polsce nie przekraczała prędkości powodując zagrożenia na ulicach. Życze sobie aby zarządzający takim szpitalem wcześniej wiedzieli żę trzeba coś wybudować a nie gdy okazuje się że nie ma gdzie zaparkować.

marunio

A ciebie za fotografowanie i nadawanie zj***ie tam jest onkologia nie przypadkiem tam ludzie parkują

Marta

Niech parkują na miejscach parkingowych. Biedne auta to nie są. Są wolne miejsca parkingowe. Jeden ma stać za darmochę a inny płacić? Tam są auta pracowników onkologii i innych firm także więc się uspokój.

BezpieczneGliwice

Tam jest onkologia ale też inne firmy. Pacjenci często parkują na miejscach wyznaczonych do tego. Płącą za bilet w Parkingu Szpitalnym oraz na miejscach wyznaczonych. Niektórzy dojeżdżają autobusem. Jeśli jesteście tacy obecni w tamtych miejscach zobaczcie że niektóre auta stają tam od kilku miesięcy codziennie w innych miejscach od 7.50 do 16.00 Pacjenci :) :) :) ??? Też tam pracuje i wiem kto parkuje a wiec nie wciskajcie kitu że biedni niewinni chorzy ludzie. Sorry ale jeśli stać kogoś na takie samochody to niech stać go też na płacenie za parking. Do pracy albo dojeżdżamy i płacimy za to albo… Czytaj więcej »

Wojtek

Widać ORMO ma się dobrze w czerwonych gliwicach

BezpieczneGliwice

Zdjęcia wysyłają do mnie ludzie którym zależy na tym aby nie było dziczy w Gliwicach. Zalezy na tym aby było czysto, bezpiecznie i aby coś zmieniać.
Jeśli uważasz inaczej zapraszam do mieszkania w rynsztoku lub w jakimś patologicznym mieście obok Gliwic.
KONIEC Z CWANIAKOWANIEM. KAŻDY PŁACI PO RÓWNO.

Marta

Ale w tych Gliwicach syf. Parkują gdzie popadnie. Dobra robota. Trzeba to pokazywać. Brawo! Tak działajcie może będzie czyściej i bezpieczniej.

Jo

Codziennie, jadąc do pracy, zjeżdżam przy onkologii.. nie życzę nikomu, żeby musiał z samego rana szukać miejsca w związku z wizytą w szpitalu.. nastawiali teraz słupków, a chorzy, przejęci wizytą ludzie z całej Polski niech szukają miejsca do zaparkowania po całych Gliwicach, bo takie księżniczki jak Marta nie mogą przejść bokiem… Korona przecież spadnie z głowy.. trochę zrozumienia dla innych. Nie popieram bylejakiego parkowania, ale akurat w tej okolicy to jest inna sytuacja i zamiast stawiać słupki i utrudniać ludziom życie, powinni właśnie jak najwięcej miesc udostępniać do czasu wybudowania tego parkingu.

Darek

Od ilu lat Zarządzający Onkologią wiedzą że jest problem z parkowaniem. Zamiast wysyłać pieniądze które zostały wygenerowane w formie zysku z prowadzonej działalności do Warszawy itp. powinni to wcześniej zrobić. Także przejeżdżam rano tamtędy i na parkingu są wolne miejsca ale każdy woli za darmo bo Policja nie łapie. Jedni którzy nie mają pieniędzy płacą za parkowanie na terenie szpitala a inne cwaniaczki nie muszą bo chorzy. I nie chodzi tutaj o to że jakaś księżniczka nie może przejść tylko o to że jak ktoś będzie włazić na ulice bo inny chory będzie uważał że mu wolno to może sam… Czytaj więcej »

BezpieczneGliwice

Od dawna wiedzą o tym. Jednak na Gliwickiej Onkologii nikt za nic nie ponosi konsekwencji a wiec tutaj też nie znajdziecie winnego.
I tak dobrze że miasto i Policja z Gliwic na nich nacisnęła i zaczną to budować czerwiec 2022 to bardzo dobry termin. Mam nadzieje że już niebawem teren wokół tego miejsca się ucywilizuje

BezpieczneGliwice

@Jo – zjeżdżasz przy onkologii i co widzisz ? Bo ja też tam jestem i widze w połowie zapełniony parking onkologii i wpier… się ludzi na chodnik aby zaparkować za darmo. Opowiem Ci taką śmieszną historię że jeden z kierujących zapytany przeze mnie czy tutaj na tym chodniku wolno zaparkować to powiedział mi że wolno! żę tutaj nie trzeba kupować biletu bo strefa parkowania kończy się tam wcześniej a Policja nie przyjedzie bo tutaj od dawna parkuje i można. Żenujące co ? cyt.” zamiast stawiać słupki i utrudniać ludziom życie” Słupki są po to aby samochody nie jeździły wzdłuż chodnika… Czytaj więcej »

Jo

Tylko koniec własnego nosa widzisz… To jest żenujące

BezpieczneGliwice

czyli co nie akceptuje tego że ktoś parkuje tam za darmochę od 7.50 do 16.00 czy też od 6.50 do 15 ? Daj spokój. Jedni płącą za parkowanie a inni idą na cwaniaka. Można pogodzić te dwie strony. Po prostu trzeba też dbać o innych.

gerrarde

Biedaki, nie mają za co żyć?