Wieży gliwickiej Radiostacji grozi rozbiórka. Nonsens? “Spełnia się najczarniejszy scenariusz”

Finał tej sprawy wydaje się zupełnie absurdalny, chociaż mówiło się o niej od pewnego czasu nieoficjalnie. Najwyższy w Europie drewniany obiekt, jakim jest wieża Radiostacji, może zostać… zdemontowany.

Nonsens? Niestety nie. Okazuje się, że od lat trwał spór prawny dotyczący własności terenów, na których znajduje się drewniana wieża Radiostacji.

– Nasze pierwotne działania zmierzały do odzyskania terenów wokół Radiostacji i samej Radiostacji, niestety nie przyniosły one spodziewanego efektu, w związku z czym pan Johann Shaft (spadkobierca przedwojennych właścicieli) zdecydował się na zmianę roszczeń, które mają umożliwić mu zdemontowanie wieży i odtworzenie jej w pierwotnej wersji w niemieckim Duisburgu, skąd pochodzi jego rodzina – informuje mec. Robert Dopierała z kancelarii reprezentującej Johanna Shafta. Jesteśmy na najlepszej drodze, żeby sfinalizować tę sprawę – dodaje Dopierała.

– Liczyliśmy się z tym od dłuższego czasu, takie informacje do nas docierały, że zagrożenie istnieje. To czarny scenariusz – przyznaje w rozmowie z 24gliwice Mariusz Kopeć, rzecznik prasowy Śląskiej Sieci Metropolitalnej.

Prawdopodobieństwo uznania roszczeń Johanna Shafta jest na tyle duże, że Śląska Sieć Metropolitalna już rozpatruje nowe lokalizacje dla urządzeń zamontowanych na wieży.

– Na wieży mamy zainstalowane swoje urządzenia, m.in. jest tutaj zespolona radiolinia monitoringu miejskiego, są tu też anteny nadawcze i odbiorcze telefonii komórkowej różnych operatorów. W tej chwili zastanawiamy się i szykujemy pewną koncepcję, jak postąpić, kiedy tego obiektu w Gliwicach już nie będzie – mówi Mariusz Kopeć.

ZOBACZ TEŻ:
Czy drzewo może być wyższe od gliwickiej Radiostacji? Prawda może was zakoczyć

Sprawa wydaje się wyjątkowo bulwersująca, zważywszy jak istotnym dla miasta obiektem jest drewniana, historyczna wieża, wpisana niedawno na listę Pomników Historii. Okazuje się jednak, że nawet to może okazać się niewystarczającym argumentem za oddaleniem roszczeń spadkobiercy dawnych właścicieli.
Kancelaria reprezentująca Johanna Shafta jest pewna wygranej i już zapowiada, że demontaż mógłby się odbyć wiosną przyszłego roku.

Wieża to kolejny obok pomnika-czołgu obiekt zagrożony wyprowadzką z Gliwic. Można się spodziewać, że po nagłośnieniu sprawy, zaangażowanie mieszkańców w obronę zabytku będzie jeszcze większe niż w przypadku czołgu. Założona w piątek wieczorem zamknięta grupa na Facebooku “Wieży nie oddamy” liczyła w chwili publikacji tego tekstu już 427 osób!

Wieża do rozbiórki? Na szczęście nie. Jak większość (a może nawet wszyscy) się domyśliła, taka informacja miała prawo pojawić się tu tylko 1 kwietnia. Możecie być spokojni, Radiostacji nic nie grozi. Dziękujemy za pomoc i brawurowo odegraną rolę bohaterom naszego filmu, Mariuszowi Kopciowi ze Śląskiej Sieci Metropolitalnej i mec. Robertowi Dopierale. Wszystkich, których chociaż przez chwilę nabraliśmy, przepraszamy, ale nie żałujemy ;-) Za rok zrobimy to ponownie.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
jurek
jurek

01-04-na to się nikt nie nabierze

Anonim
Anonim

Ale trzeba przyznać, że akurat w Gliwicach byłoby to możliwe ;) I nawet nie z powodu roszczeń spadkobiercy tylko ze zwykłych zaniedbań władz miasta.

Joe
Joe

Redakcja się postarała i przygotowała fajny żart. I zaraz zjawia się jakiś mądrala i wpisuje pod tekstem – “Ludzie, to prima aprilis, to nieprawda, ja się nie nabrałem. Zobaczcie jaki jestem bystry”. Łajza jesteś a nie bystry. Wpisałbyś dla odmiany, że to skandal, że radiostacja ma być zdemontowana. Ze 20 innych mądrali mogłoby się potem dowartościować wpisując pod komentarzem, że jesteś kretyn bo się nabrałeś.

Anonim
Anonim

Jeden taki mądrala się dowartościował pod moim komentarzem nazywając mnie “łajzą”. I jak tam, samoocena skoczyła? Czujesz się lepiej? Ego podłechtane?

jankes
jankes

Pewnie to prima aprilis he

Deuks
Deuks

Spodziewałem się czegoś lepszego na prima aprilis

Naujoks
Naujoks

Kiedy czytam w tekście redakcyjnym nazwisko Mariusz Kopeć ,wiem ,że to dowcip primaaprilisowy.Taki dowcip jak elegancka robota wg.tego pana.Dodatkowo redakcję demaskuje wczesnoporanna pora ukazania się tego materiału.

Jakub B.
Jakub B.

To byłby szczyt bezczelnosci! Ale…nabrałem się poczatkowo… przez to, że mówił o tym mec.Dopierła, któr wyrasta na gwiazdę gliwickiej palestry!

Zosia
Zosia

Dobry żart. Prima aprilis

Adam Bedzie

1-go kwietnia kity w okna sobie możecie wciskać a nie ludziom :)

wit
wit

He he 1 kwietnia

Marzena Czyżowicz

Kiepski zart

Marcus Ses

prima-aprilis!!!!hahaha

Z pamiętnika miejskiego PiSuaru
Z pamiętnika miejskiego PiSuaru

Kiepski żart funta kłaków wart.Gdybyście napisali ,że Piast ma ponownie prokuratora na karku każdy by uwierzył.Albo,że radny Patryk Chałtura postanowił jednak zgodnie z obietnicą pracować za darmo i dotychczasowe diety przeznaczył na gliwickie hospicjum……………Nie w to bym nie uwierzył.A może coś w stylu,że buda stawiana w podwórzu za redakcją będzie stanowiła tajny system naprowadzania rakiet Wisła i będzie dziś pokropiona przez wielebnego………..W to uwierzy każdy z 27% Polaków.

Basia Jaskierska

Okej…. prawie dałam się nabrać…… ;p

Alicja Małańczuk

Bo jeszcze ktoś uwierzy i wieść poleci w świat :D

spółek miejski
spółek miejski

żart żartem, ale czy gliwicki nieudacznik nie weźmie i tego znowu na poważnie? Odczekajmy;)

Wiechu
Wiechu

O Bosz, zapomnialem że to 1 kwietnia. Podniosło mi ciśnienie, haha dobry kawał

Maciej Mróz

Gdyby nie dzisiaj to bym uwierzył ;-) niezła próba :-D

Arkadiusz Wójcik

dobry kawał…..ale 1 kwietnia się nie sprzeda.

Kasia Jabłecka

ale prima aprilis :)

A co ?
A co ?

Redakcja wyraźnie spuszcza z tonu.Słabe to.Najlepszy był wkręt z pomalowaniem Neptuna.

Mała
Mała

A ja uważam ze żart świetny. Mecenas i rzecznik SSM duży plus. Omal się nie nabrałam ale potem spojrzałam w kalendarz ….

Chmiel Chmiel

Eee słabe , miesiąc nie minął jak radiostacja dostała status pomnika historycznego i jest pod ochroną :p

XYZ
XYZ

Dobry ten zart, ale w sumie to jakby się na to nie popatrzeć to taka sprawa w Gliwicach wcale by mnie nie zdziwila. Gliwice to miasto które chyli się ku upadkowi wiec coz… nie wiem czy cos mnie zaskoczy w gliwickim miasteczku prowincjonalnym.

J.B.
J.B.

Brawo dla redakcji. Brawa dla mecenasa R. Dopierały i p.Kopcia! PS. Szanowna redakcjo przerwaliście nową świecką tradycję z p.Słomskim jako wkręcającym!

zzzzzzzzzzzzzz
zzzzzzzzzzzzzz

Ze Słomskim już nic nie wyjdzie.Został rzecznikiem Komendanta Głównego Policji.I uwierz tu człowieku,że to za kwalifikacje i krasomówstwo.Zwyczajnie były gliwicki komendant swojego gadaczka do “stolicy” zaciągnął” Mnie osobiście “Benito”Słomskiego będzie brak.

Żartowniś
Żartowniś

To chyba tez jakiś żart. Slomski nadal jest rzecznikiem policji w Gliwicach.

gość621
gość621

Wolałem te dzikie zwierzęta, które pogoniły złodziei węgla w ub. 1.04.

edwardo
edwardo

Chm….żart :)

Ewa Mietla

No tez tak mysle ze to Prima aprilis :-)

Krystyna Sikora

To chyba żart na Prima Aprylis.

gliwicjus
gliwicjus

Nie, no co ty, to przecież naprawdę!