„Wilcze doły” znikają. Budowa obwodnicy to też koniec tego urokliwego miejsca (galeria)

Cena rozwoju czasem bywa bolesna. Obwodnica Gliwic jest inwestycją konieczną i wyczekiwaną chyba przez wszystkich kierowców. Niestety, to też pożegnanie z zakątkami, które do tej pory zapewniały odrobinę pozamiejskiej sielskości…

Warto uwiecznić te miejsca. Niebawem zostaną wchłonięte przez miasto, pojawi się tu droga wraz z samochodami, a okoliczne tereny w kolejnych latach staną się atrakcyjnym miejscem inwestycji.

Jak już wspominaliśmy, niedawno ruszyły prace przy budowie odcinka obwodnicy od ul. Daszyńskiego do Rybnickiej. Inwestycja odciśnie swoje piętno na dotychczas typowo rolniczo-rekreacyjnym terenie między Wójtową Wsią a osiedlem Sikornik.

Na tym odcinku, po przecięciu z ul. Ku Dołom, obwodnica skieruje kierowców na południowy-wschód w stronę osiedla Sikornik.

Droga poprowadzona zostanie w pobliżu nowej, osiedlowej odnogi ul. Głowackiego, a następnie przetnie popularny teren spacerowy “Wilcze doły“. Mniej więcej na wysokości ul. Kolibrów trasa zacznie odbijać w kierunku ul. Rybnickiej, z którą połączy się na wysokości ROD Słonecznik (nieopodal przystanku autobusowego Trynek Oczyszczalnia).