Włamania do stacji bazowych telefonii komórkowych. Straty na blisko 20 tysięcy złotych

Dosyć nietypowy przedmiot kradzieży stał się celem 23-latka z Gliwic, niedawno zatrzymanego przez policję. Mężczyzna kradł akumulatory żelowe ze stacji bazowych telefonii komórkowych. Łączną wartość strat oszacowano na blisko 20 tys. zł.

 
Młody człowiek włamywał się do szaf zasilania masztów, usytuowanych w różnych miejscach w Gliwicach i Żorach. Proceder trwał od 30 stycznia do 10 marca br. W tym czasie dokonał trzech kradzieży, w tym dwóch na terenie naszego miasta.

23-latek, który został wytropiony i zatrzymany przez policjantów z II komisariatu, usłyszawszy zarzuty nie miał innego wyjścia, jak przyznać się do winy.

Materiały zgromadzone przez śledczych z gliwickiej „dwójki” były mocne. Z ustaleń wynika, że młody człowiek włamywał się do szaf telekomunikacyjnych, w dwóch przypadkach w Gliwicach, a w jednym w Żorach, i kradł z nich po 8 sztuk akumulatorów żelowych. Swoim działaniem spowodował straty na prawie 20 tysięcy złotych – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Z uwagi na to, że gliwiczanin przyznał się do zarzuconych mu czynów, złożył zeznania i nie był wcześniej karany, policjanci nie wnioskowali do prokuratora o środki zapobiegawcze. Młody człowiek będzie odpowiadał przed sądem z tzw. wolnej stopy – dodaje Słomski.

Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

1 Komentarz
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze