Wpłynął wniosek dewelopera o wydanie pozwolenia na budowę. „Inwestycja zgodna z MPZP”

Na działkach w Starych Gliwicach, których sprzedaż wzbudzała emocje wśród okolicznych mieszkańców, planowana jest nowa inwestycja mieszkaniowa. Deweloper – firma ATAL S.A. – złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

 
Przedsięwzięcie ma być realizowane na gruntach oznaczonych numerami 1363/5, 144/2 między ulicami Szafirową, Kozielską i Jana Brzechwy. Dokumenty wpłynęły pod koniec marca. Nazwa zamierzenia budowlanego to „budowa dwunastu budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu”.

Nie będą to więc na razie budynki wielolokalowe, których obawiano się wcześniej (w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano tu budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne, wielorodzinne, a także usługi nieuciążliwe), choć nie jest pewne, czy w przyszłości nie powstanie tam także inna zabudowa.


Przypomnijmy, że kompleks działek w Starych Gliwicach został sprzedany w czerwcu ub. roku firmie ATAL za około 6,3 mln zł. Wcześniej miasto wybudowało przedłużenie ulicy Brzechwy do skrzyżowania z ulicą Szafirową.

Ten sam deweloper aktualnie realizuje w Gliwicach tzw. Ogrody Andersa – docelowo na działce przy ulicy gen. Okulickiego ma znaleźć się ponad 800 mieszkań. Wcześniej zaś, w rejonie jednostki wojskowej wybudował kompleks budynków mieszkalnych (z funkcją usługową na parterze) funkcjonujących pod nazwą „Apartamenty Karolinki”. Inwestycje prowadzone przez firmę znajdują się także w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i innych częściach kraju.

Wniosek dotyczy naszych planów realizacji na tym terenie inwestycji, zgodnej z wytycznymi planu miejscowego dla tego obszaru. Składać się na nią będą budynki jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej

– informuje Angelika Kliś z zarządu ATAL.

ATAL, który działa na siedmiu największych rynkach mieszkaniowych w Polsce, postrzega Gliwice jako atrakcyjne miejsce do życia. Dlatego też chętnie uruchamia tu swoje projekty – dodaje. – Nowy projekt, o którym mowa, ma bardziej kameralny charakter i pozwoli na wzbogacenie naszej gliwickiej oferty o tego rodzaju budownictwo jednorodzinne. O dalszych planach inwestycyjnych będziemy komunikować na bardziej zaawansowanych etapach ich realizacji – podsumowuje przedstawicielka inwestora.

(żms)

30 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze