Wszedł do mieszkania starszej pani i położył się w łóżku. Pijanego intruza wyprowadziła dopiero policja

W niedzielny poranek przerażona starsza kobieta, mieszkanka Knurowa, zadzwoniła na policję z prośbą o wyprowadzenie intruza, który wszedł nieproszony do jej mieszkania i… położył się w łóżku.

Mimo nalegań, próśb właścicielki oraz towarzyszącej jej koleżanki, nietrzeźwy młody człowiek ani myślał wychodzić. Chciał się przespać…

– Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że upojony alkoholem 22-latek najprawdopodobniej pomylił mieszkania. Wszedł więc do cudzego, otwartego, i położył się spać. Jego lokal znajdował się na tym samym osiedlu, ale dwa bloki dalej. Prawdopodobnie proces postrzegania młodego człowieka zaburzyła dawka alkoholu, jaką posiadał w organizmie (powyżej 1,5 promila) – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Na miejsce przyjechali policjanci z komisariatu w Knurowie i zatrzymali młodego mieszkańca tego miasta. W raporcie zapisano, że mężczyzna wdarł się do cudzego lokalu i wbrew żądaniu domowników nie chciał go opuścić.

Funkcjonariusze przewieźli knurowianina do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w gliwickiej komendzie, ponieważ w stanie, w którym się znajdował, mógł stwarzać zagrożenie.

– Formalnie zachowanie to wyczerpuje znamiona przestępstwa naruszenia miru domowego. Jak ostatecznie sprawa się zakończy, zdecydują jednak śledczy i prokurator, po szczegółowej analizie materiału dowodowego – podsumowuje Słomski.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
WD-40
WD-40

Powiem jak Kotek Zygmunt docentowi Furmanowi. Kup pan bukiet róż (i worek karmy dla kota) klęknij. Jak babcia przebaczy to i sąd łaskaw będzie.

Imiu
Imiu

machina zapewne ruszyła więc sądownictwo polskie wyrazi swój osąd poparty biegłymi oraz notatką paulicji polskiej. Oby dostał w zawiasach bo inaczej to nic go Polska nie nauczy:-/ a tylko zepsuje chłopaka.

Alex
Alex

193 kk leci z urzędu, więc kwiaty dla starszej pani, niestety, niewiele tu pomogą.

Ampuła
Ampuła

Knurowska wariacja metody “na wnuczka”. Symulant udaje pijanego wnuczka. Wbija babci na kwadrat, z twarzą dobrze ukrytą w kapturze i obwiązaną szalikiem. Nie jest agresywny, ale mocno zatacza się alkoholowo i nie podejmuje kontaktu werbalnego poza bełkotem “babciu, babciu…”. Wali się na pierwsze znalezione wyro i udaje chrapanie. Zanim babcia w desperacji zadzwoni na policję, oto staje się cud bliski poczęciowemu: policjanci sami wchodzą przez nadal niezamknięte drzwi! Otóż tropili nietrzeźwego osobnika, który klucząc wpadł do tejże klatki i tak się szczęśliwie złożyło, że, jak widać, znużony wytrwałym pościgiem już śpi. No to dzwonić na policję nie trzeba, ani alarmować… Czytaj więcej »

Alex
Alex

Tak ze 30 lat temu dwóch uczynnych sąsiadów wytargałoby delikwenta z pieleszy i nadałoby mu odpowiedni azymut, a jakby chłopina spolegliwy był, to może nawet odstawiliby pod właściwy adres. Sytuacja iście komediowa, gdyby nie fakt że przez głupotę może chłopak mieć nabłocone w papierach.

Urko
Urko

Znaczy się mało przystojny był… A i zapewne nie ujął za serce starczej pani “żartem i anegdotą”….

122334
122334

Czy te Panie go nie molestowały?!

Ogarek
Ogarek

Panie Gonciarz, święta to prywatna sprawa nie publiczna. Pan sobie dobrze podje z rodziną a ja za wasze śmieci dopłacę od mojego metrażu.

ja234
ja234

Cóż, za głupotę trzeba płacić.
A wystarczyło się nie schlać…takie proste.(10:23)

bzik
bzik

Starsza Pani straciła niepowtarzalną sposobność dorobienia do emerytury… Zamiast na 997 wystarczyło zatelefonować na 999, wewnętrzny “skin hunters” i dobić targu. 45 tysięcy zł brutto / kg nereczek; 80 tyś / kg płucek, do tego wątróbka w promocji, bo trochę już zużyta. Za to egzemplarz wybornie znieczulony, gotowy do demontażu. I budżet gospodarstwa domowego by to pozytywnie odczuł i sąsiedzi “z dwóch bloków dalej” byli by wdzięczni…

janusz
janusz

Rozumiem, że sprawa niecodzienna, ale żeby do razu wzywać policję? Ludzie, co się z wami dzieje? Młody przespałby się parę godzi, poszedł w swoją stronę i byłoby po sprawie. Po co wam była do tego policja?

Vidal
Vidal

Janusz podaj adres to ja Ci zrobie tak samo.
Tylko nie stchórz w ostatniej chwili tak jak to masz w zwyczaju

ja234
ja234

Janusz dostałby histerii.Wzywałby policję oraz straż miejską.

****

Imiu
Imiu

Polska paulicja zapisała: “mężczyzna wdarł się do cudzego lokalu i wbrew żądaniu domowników nie chciał go opuścić”.
Dobrze że nie wszedł przez ścianę. Wtedy napisali by że się teleportował XD