Wyposażenie strzelnicy to wydatek rzędu 3,2 mln zł. Miejska infrastruktura sportowa zostanie uzupełniona

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Infrastruktura sportowa w Gliwicach zostanie w tym roku uzupełniona o mniejsze i większe inwestycje, które będą realizowane m.in. z Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego i Inicjatywy Lokalnej. Wśród nich budowa boiska piłkarskiego w Sośnicy, wyposażenie strzelnicy i doposażenie Areny Lekkoatletycznej.

 
W przetargu na pierwsze z wymienionych zadań, które powstanie w ramach GIL, niedawno zakończył się termin składania ofert. Wszystkie propozycje wykonawców przekraczają założone finansowanie (ok. 4,5 mln zł), najtańsza o ponad 700 tys. zł. Czas pokaże czy MZUK, który ogłosił to zamówienie, zdecyduje się na podniesienie finansowania. Pełna nazwa zadania to budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą w rejonie ul. Wiślanej w Sośnicy.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych zajmie się też montażem urządzenia zabawowego oraz urządzenia do street workoutu na nowym skwerze przy skrzyżowaniu ulic Ciesielskiej i Tokarskiej w Ostropie.

Wśród zadań realizowanych z GBO znalazło się też boisko do gry w pickleball (połączenie badmintona, tenisa ziemnego i stołowego) przy Szkole Podstawowej nr 41 przy ul. Kormoranów na Sikorniku, street workout przy ul. Rolników w Bojkowie, a także park trampolin przy ul. Wielickiej w Sośnicy.


W planach są także modernizacje istniejących obiektów sportowych, m.in. sali gimnastycznej z zapleczem w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych przy ul. Chorzowskiej w dzielnicy Baildona oraz sali sportowej w Zespole Szkół Łączności przy ul. Warszawskiej w Szobiszowicach. Wyłoniono już wykonawcę w przetargu na uzupełnienie infrastruktury sportowej (dostawę wiat dla zawodników rezerwowych oraz małej zadaszonej trybuny) przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Syriusza na osiedlu Kopernika.

Do końca bieżącego roku przewidziane jest także m.in. wyposażenie strzelnicy wraz z modernizacją istniejących pomieszczeń w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Kozielskiej.

Na zadanie, które zrealizuje firma JS INVEST z Gliwic za ok. 3,2 mln zł, pozyskano dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej w wysokości ponad 2 mln zł.

Miasto zamierza starać się również o środki zewnętrzne na budowę sali szermierczej przy ul. Warszawskiej. Wstępny koszt tej inwestycji szacowany jest na ponad 7,5 mln zł.

(żms)/UM Gliwice(ml)

10 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze