Wystarczy pełna miska jedzenia, własny kącik i dobry opiekun. Trwa akcja „Dom na zimę dla starszaka”

Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach ponawia akcję zimowania starszych psów w domach mieszkańców. Poszukiwani są chętni do przygarnięcia czworonogów tymczasowo, bez obowiązku stałej adopcji.

 
Zima stanowi ciężki czas nie tylko dla ludzi i dzikich zwierząt, ale także dla psich seniorów. Dla kilkunastu zwierzaków to kolejna zima, którą przyszło im spędzać w gliwickim schronisku.

„Dom na zimę dla starszaka” to kontynuacja akcji z lat ubiegłych, która ma na celu znalezienie psiakom w podeszłym wieku ciepłego domu na czas zimy. Adopcja tymczasowa polega na przygarnięciu zwierzaka do domu, gdzie formalnym opiekunem psa w dalszym ciągu będzie schronisko, które zapewni wyprawkę, a w razie choroby zwierzaka zadba o pomoc weterynaryjną. To szansa dla psich seniorów nie tylko na odzyskanie wiary w ludzi, ale także znalezienie nowego, tymczasowego domu – przypomina MZUK.


Psi staruszek nie potrzebuje zbyt wiele, wystarczy pełna miska jedzenia, własny kącik, a przede wszystkim dobry opiekun, który zadba o czworonoga. Dom tymczasowy może okazać się domem na stałe, bo jak pokazują lata ubiegłe, czworonogi często zostają u swoich nowych właścicieli na resztę psiego życia

– zapewnia Zarząd.

Zainteresowani udziałem w tej szlachetnej akcji mieszkańcy powinni w tym celu skontaktować się ze Schroniskiem dla Zwierząt przy ul. Wschodniej 56 w Sośnicy. Telefony kontaktowe: 516138431, 519743556.

(żms)/MZUK Gliwice
fot. MZUK Gliwice

4 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze