Wywrotka samochodu strażackiego. Do internetu trafiło nagranie z chwili zdarzenia

scr. sluzby-ratownicze.pl

Profil służby-ratownicze udostępnił na Facebooku nagranie z kamer monitoringu, gdzie widać moment wywrócenia się samochodu strażackiego w centrum Gliwic.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w czwartek, na skrzyżowaniu ul. Orlickiego i Wyspiańskiego. Po godzinie 16.00 na zakręcie wywrócił się tu wóz strażacki jadący na sygnale do zgłoszenia.

Skończyło się na dość poważnym uszkodzeniu samochodu i na szczęście tylko niegroźnym, powierzchownym zranieniu jednego ze strażaków.

Kierowcy przejeżdżający ul. Orlickiego mieli przed sobą dość niecodzienny widok. Skrzyżowanie dosłownie tonęło w morzu piany, która pod ciśnieniem wydostała się z wywróconego samochodu.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Kot
Kot

Z bólem ogląda się wywrotkę Ratowników. Zdrowia życzę Wam panowie!

Instruktor
Instruktor

Z pełnym szacunkiem dla strażaków jadących ratować ludzkie życie lecz niech WSZYSCY pamietaja należy przestrzegac zasad i przepisów !!!!! To byl ludzki błąd!!

Jest faja
Jest faja

Tak, szczególnie przestrzeganie przepisów jest lekiem na wszystko. Dla prostych, nie potrafiących samodzielnie myśleć ludzi.

JaJko
JaJko

Nie myli się ten, kto nic nie robi. Najlepszym się zdarza. Ważne, że wszyscy cali. A sprzęt to sprzęt – wyklepie się – mamy zdolnych januszy blacharzy lakierników.

PisToNeokomuna
PisToNeokomuna

Myślenie to jednak boli. Wjeżdżać z taką prędkością w ciasny zakręt pojazdem PEŁNYM środka gaśniczego (co było widać po wywrotce), który ma zmienione położenie środka ciężkości i ZUPEŁNIE inaczej zachowuje się na zakrętach – to jest szczyt tępoty i bezmyślności. I niech mi nikt nie mówi, że “się spieszyli” żeby “ratować życie i majątek” – bo właśnie dzięki temu bezmyślnemu pośpiechowi ostatecznie na miejsce zdarzenia nie dojechali.

Luna
Luna

Nie wiesz o czym mówisz.

PisToNeokomuna
PisToNeokomuna

To może nas wszystkich oświeć jakąś garścią swoich bredni.

Ewa
Ewa

Bardziej mnie zastanawia sens tej kamery, mają nieograniczony budżet na to, dlaczego nie filmuję całego skrzyżowania, pirat, morderca w aucie na 50 procent szans na nagranie. Mistrz kierownicy wozu strażackiego miał prawie fuksa żeby nikt nie nagrał jego brawurowego, gamoniowatego wejścia w zakręt…..

dalia
dalia

*****

Urko
Urko

@dalia . Drażnią cię posty o infantylnej treści , zamieszczane pomiędzy robieniem kanapki a prasowaniem gaci dla starego? W dodatku bez śladu usiłowania zachowania zasad składni, ortografii i interpunkcji ?
Dziwne . Bardzo dziwne nawet :-)

Gość
Gość

Kto jak kto ale Urko wie co to „posty o infantylnej treści , zamieszczane pomiędzy robieniem kanapki a prasowaniem gaci dla starego”.

Urko
Urko

@Gość . Jest piękny , słoneczny poranek . Wróciłem ze spaceru z psem . Zaraz wsiadam na rower i jadę podziwiać uroki podgliwickich pól i lasów. Tobie życzę równie przyjemnego spędzenia weekendu. Oczywiście , zaraz po tym jak, już skończysz prać gacie swojego starego .

Gość
Gość

@Urko
A pisałeś płacisz,że podatki poza Polską. A tu spacer w podgliwickich lasach. Przyjeżdżasz zza granicy zeby psa wyprowadzić?????? Jesteś niewiarygodny pomimo, ze jesteś moim sąsiadem……

Urko
Urko

@Gość . Nie słyszałeś o podatkowej regule 183 dni , prawda ? Pojęcia takie jak “urlop” , “wakacje” też zapewne są ci obce . A jeżeli rzeczywiście jesteś moim “sąsiadem” , to przestają mnie dziwić twierdzenia nauczycieli ze SP 13 , że poziom inteligencji rodziców uczniów się obniża . PS. Gacie staremu wyprałeś ?

Wlep
Wlep

A ja Urko myślałem, że wróciłeś ze spaceru ze swoim laptopem, który szczeka tutaj bez przerwy :-)

Urko
Urko

@Wlep “… myślałem… ” . Poturlałem się ze śmiechu.

Wlep
Wlep

Nooo masz, poważnie? ;)

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Urko. Przyganiał kocioł garnkowi. cyt.: “W dodatku bez śladu usiłowania zachowania zasad składni, ortografii i interpunkcji ?”. Przykład: “dalia .“, “…treści ,“, “Dziwne .
Kropkę i przecinek umieszczamy zaraz za wyrazem, bez spacji.

Wlep
Wlep

Tak to już z nim jest bo wydaje mu się, że jak ma wysokie czółko to wszystkie rozumy pozjadał;.)

ja234
ja234

@Ostatni Sprawiedliwy, nie bądź taki czepialski.
Zajmij się czymś.

Wlep
Wlep

Auteczko nasze, ty znowu na wstecznym czy coś?

Urko
Urko

@ Ostatni Sprawiedliwy . Przynajmniej się staram . A uwierz mi. Moimi paluchami nie jest łatwo z telefonu :-)

Wlep
Wlep

Urko no cóż, paluszek i główka to szkolna wymówka i pyskówka :)

Ja
Ja

Ten monitoring jest śmieszny. Miasto wywala tyle pieniędzy w błoto a nie są w stanie nagrać całego skrzyżowania w 100% tylko kamera obrotowa.
częstochowska dalej bez monitoringu – nadal usuwają stare latarnie :) jesteście je… mi partaczami.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Informacja dwa dni po fakcie nie ma co A panów strażaków podziwiam za heroiczną pracę

Mózg
Mózg

Czytać nie umiesz czy problemy ze zrozumieniem tekstu? To informacja o tym, że udostępniono nagranie z monitoringu, a nie o samym wypadku.

Olo
Olo

Czyli jaką?

kox
kox

Witam, może lepiej pomyśleć, bo to mają być akcje ratunkowe, a nie mordercze – brawura, brak przeszkolenia. 0 odpowiedzialności!!!

kox
kox

I jeszcze coś – nie mam tu nic do strażaków szeregowych. Panowie, szefowie!! mieszkający w domach pod miastem. Zajmijcie się WRESZCIE ***** PRACĄ!!!

kox
kox

wycinacie komentarze, myślicie, że jesteście wieczni?


MOD: Niczego nie wycinamy. Używa Pan wulgaryzmów w komentarzach, więc filtr je zatrzymuje.

kox
kox

Dzięki;fakt

Wlep
Wlep

MOD dobre to z tym filtrem, naprawdę jaja;-)

ja234
ja234

Dobrze, że nikomu nic się nie stało.
Na przyszłość, wolniej panowie strażacy.
Pozdrawiam.

Wlep
Wlep

wolniej i na wstecznym moje auteczko:)