Z tego miejsca zniknęły już wszystkie obskurne budki. Teren jest w trakcie porządkowania, pojawi się zieleń

Od dłuższego czasu w rejonie przystanku przy ulicy Jana Pawła II prowadzone są prace zmierzające do całkowitej zmiany wyglądu tego miejsca. Zniknęły już wszystkie prowizoryczne budki, a jako ostatni usunięty został nieczynny od dłuższego czasu dawny kiosk Ruchu.

 
Na przystanku Gliwice Górnych Wałów (przy ul. Jana Pawła II) trwają prace przy wymianie jego nawierzchni, odbrukowaniu i organizacji kontraruchu dla cyklistów. Z tego powodu miejsce przeznaczone dla pasażerów oczekujących na autobusy komunikacji miejskiej zostało przeniesione w rejon, gdzie dobiegł końca pierwszy etap robót (między wiatą przystankową a skrzyżowaniem ulic: Jana Pawła II i Górnych Wałów).

Wykonawca zamknął dla ruchu przystanek w części – od wiaty przystankowej w kierunku kościoła katedralnego. Trwają tam prace przy wymianie nawierzchni chodnika. Przygotowywane są zieleńce, które powstaną w ramach odbrukowania kolejnego miejsca w Gliwicach

– uprzedza Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.


Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na zlecenie drogowców teren w rejonie przystanku, po odbrukowaniu, zostanie obsadzony roślinnością na powierzchni ponad 125 m2. Do rosnących w tym miejscu drzew dołączą miskanty, krzewy róż, jałowce i rudbekie. Oprócz wymiany nawierzchni i nowych nasadzeń, za przystankiem wyznaczony zostanie kontraruch dla cyklistów.

Już dobrych kilka miesięcy temu, na długo przed rozpoczęciem odbrukowania, z tego miejsca usunięta została większość obskurnych budek handlowych. Teraz zlikwidowany został również nieczynny kiosk Ruchu. Wcześniej wyniosła się stamtąd przyczepa z pieczywem – ZDM informuje, że przedsiębiorca poszukał sobie innej lokalizacji.

Jeszcze kilka lat temu to miejsce w całości wypełniały prowizoryczne budki i stragany. Poniżej zdjęcia z Google Street View z 2017 roku.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. ZDM Gliwice

22 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze