Żarty z pedofilii i “dowcipy” na poziomie bruku. Wielka wpadka ze stand-upem w Arenie

screen Youtube Arena Gliwice

– Ja dorastałem na blokowisku w latach 90-tych, (…) ale nie była to żadna patologia, bo w patologii się bije i r*cha dzieci, a u mnie się nie biło – to jeden z najdosadniejszych “żartów” standupera Michała Bednarowicza zaprezentowanych podczas występu online w Arenie Gliwice.

Transmisja odbyła się między 18 a 20 wieczorem i była ogólnodostępna.

Przed występem pojawiły się plansze ze zdjęciami Gliwic i logo miasta, a Arena reklamowała występ zachęcając, że “będzie się działo”. I rzeczywiście, “Michu Bednarowicz” dał z siebie wszystko.


– Gliwice wiem, że teraz po mnie tego nie widać, ale kiedyś był ze mnie niezły r*chacz – zapewnił mieszkańców, którzy zasiedli przed ekranami. By dać próbkę klimatu, poniżej kilka cytatów z występu:

– Byłem wyjątkowo niedojeba**** dzieciakiem, z tym niedojeb**** poszedłem do ojca: tato, czuję się taki niekompletny. Ojciec na to: no, Michał, to całkiem prawdopodobne, bo większość ciebie poszła na c*ce matki.

– Penis się skurczył, schował jak Żyd pod podłogą.

– Dużo się o tym mówi, że strasznie boli d*psko przy analu. No boli. Ja do dnia dzisiejszego nie miałem drugiej tak udanej kolędy.

– Ona nie spodziewała się po kliencie banku palcówki, bo bank od razu r*cha.

Poprosiliśmy przedstawicieli gliwickiego magistratu oraz Areny Gliwice o komentarz (na razie czekamy na odpowiedź).

Zdajemy sobie sprawę, że stand-up rządzi się swoimi prawami.

Nie jest zwykłym występem kabaretowym i często przekracza granice. Mimo to trudno przejść do porządku dziennego nad występem Bednarowicza. Za spektakl zapłacił gliwicki podatnik. Transmisja odbyła się o godz. 18:30. Była ogólnodostępna.

Być może problemem nie jest ostry dowcip standupera, a sposób publikacji programu. Trudno jednak nie pochylić się w tym miejscu nad strategią kulturalną miasta. Od wielu lat mówi się o deficycie kultury w Gliwicach i trudno spodziewać się, że występy typu stand up będą wnosić w ten krajobraz wartość dodaną. Warto by pamiętano o tym tworząc harmonogram wydarzeń w tak istotnej (choćby przez pochłonięty budżet) jednostce, jaką jest Arena Gliwice.
(msz)

Gdy przygotowywaliśmy ten tekst, pełny występ Michała Bednarowicza był dostępny na kanale YouTube. Po wysłaniu przez nas pytań do magistratu i Areny, film został zablokowany.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
hanek mały

Frankiewiczowi przeszkadzała operetka gliwicka, bo “nikt nie ma ochoty oglądać podkasanych pokojówek”, za to jego następcy pokazali czym jest prawdziwa kultura i na jakim zaj….stym poziomie ! Brawo

Ampuła

Do celnej uwagi o młodocianych pokojówkach trzeba dodać ledwo chłopięcych lokajów i stajennych, pomocników szewca i gazeciarzy przed mutacją a po inicjacji w półświatku, sierotki – kokietki ze złych domów, cyganiątka i urwisów oraz roje nieślubnej dziatwy z barwnych związków maharadżów z guwernantkami, hrabin z hultajami i baronów z bokobrodami z aktoreczkami bez zahamowań.
Operetka z samego gatunku jest zatrważająco obficie przesiąknięta kryptopedofilskim zuem.

gosc

przeszkadzała operetka, kilka dobrych szkół kształcących trochę wyżej niż pracowników na strefę, muzeum i jego pracownicy, trzeba równać do swego poziomu

wnerwiony

Jakie społeczeństwo taka rozrywka. Proste, prymitywne, nie wymagające myślenia, idealne do piwska na kanapie, z disco polo przygrywającym w tle. Promowanie czegoś takiego, pokazuje tylko poziom kultowy ludzi zdarzających takim obiektem i poziom miasta. Więc nie dziwota, że teatr w ruinie od tylu lat.

prosty_gliwiczanin

Jest Teatr Miejski, dawna Operetka Śląska.

Żool

Kiedy budowano teatr nie było komórek, telewizji, a kino było w powijakach. Teatru w Gliwicach już nie będzie. Ale że budynek teatru w centrum miasta niewyremontowany to kicha….

prosty_gliwiczanin

Raczej pół-wyremontowany, tam gdzie biura Piasta.

Radek

Niejaki Pan Marcin Daniec od 40 lat pokazuje, że można zaprezentować świetny monolog, z którego śmieją się pokolenia, bez przekleństw i obrażania kogokolwiek. Ale do tego trzeba mieć klasę. No cóż autor monologu chciał “błysnąć” nie ważne jak zapisał się w annałach polskiej sceny kabaretowej, grunt, że o nim piszą!

prosty_gliwiczanin

Miałem zaszczyt poznać Marcina Dańca jak wystąpił kiedyś w Technikum Łączności, od lat trzyma poziom niedostępny dla innych.

Laszlo_egesz

Obecnie już tylko odcina kupony. Wyczerpał swoją formułę przynajmniej 10 lat temu.

4WD

Andrzej Poniedzielski też mistrzostwo

Cezary

tak, szczególnie żarty pana Dańca o tym, że dziadek piosenkarki whitney Houston ścinał ścinkę i to przywiązany. no naprawdę

Wkrętak

Niejaki Pan Marcin Daniec jest nieśmieszny od 20lat, ciągle te same materiały, zero pomysłu, a sposób w jaki stara się przemycić żart jest wyciągnięty z czasów cenzury, tylko są 2 problemy, pierwszy że nie żyjemy w czasach cenzury, drugi że do lotnych umysłów, którym przemycenie żartu wychodziło jest mu daleko. Ale takie mamy społeczeństwo, które jak usłyszy słowo”kurwa” ze sceny to się obrazi i ich to dotyka, ale sami nie mają problemu użyć go 20 razy w zdaniu

AndrzejD

@wnerwiony
…i tak już teraz niestety będzie. Tego rodzaju “artyści” są hołubieni przez obecną władzę – wystarczy spojrzeć np na program ostatniego Sylwestra organizowany przez PIS-owską TVP. Wieś tańczy i śpiewa.
Suterenowi wystarczy pińcet+ na piwsko z Biedry + tego rodzaju rozrywka i ochoczo z wdzięcznością leci głosować na tych którzy mu to zapewniają.

54390

Ale co ma piernik do wiatraka?
Przygłupawy stendaper do suterena? Co ma piwsko z biedry i pińcet to tego przygłupa? I co to ma wspólnego z władzą? Jakąkolwiek

AndrzejD

“… co to ma wspólnego z władzą? ” – Odpowiadam: Każda władza autorytarna / totalitarna, jest żywotnie zainteresowana aby społeczeństwo którym rządzi było jak najgłupsze, ponieważ takim społeczeństwem bardzo łatwo się steruje aby głosowało na tą władzę.
I tą zależność doskonale widać w ciągu ostatnich 5 lat. Ten prymitywny standaper nie wziął się znikąd – to jest właśnie owoc “prymitywizacji” społeczeństwa prowadzonej przez władzę, w postaci promowania tego rodzaju “artystów”

Lup

Przecież to właśnie,, wolnościowa,, opozycja… Wszyscy warci siebie tak na prawdę.

Tolik

Wszystko rozumiem ale jak władza ogłupiła Ciebie to nie znaczy że innych też…..

Perez

W punkt!!!!!!!!Pozdrawiam

obserwator

Noo kultura przez duże K, ale czego się spodziewać po miłośnikach tvn, wychowanych na ideologi Marksa i Engelsa

Michał

A nie rządzi czasami PiS?

obserwator

Taaa w Gliwicach rządi Pis , a Pan ARTYSTA, też zapewne wyborca Pis……

Janusz

Jak jakiś przypał to w Gliwicach rządzi PIS
A jak jakiś sukcesik to Platfonsy Obywatelskie Frankiewicza
XD

MariaMaria

Wladca Gliwic chyba nie jest z PIS-u , a On wydaje dyspozycje Panowie – i wszystko już wiemy, skąd się taka mądrość w Gl=cach bierze

Żool

“Za spektakl zapłacił gliwicki podatnik. ” … q*wa!

Blofeld

Takie prymitywne monologi potwierdzają, że z Halą był, jest i będzie problem. Od momentu koncepcji. Zapychanie repertuaru “występami kabaretowymi” jest zwykłą podkładką pod pensje (i pewnie premie) zarządu. Chciałbym wreszcie usłyszeć, że komuś się udało zmusić miasto do upublicznienia rzetelnego bilansu hali. Bo do tej pory odmowy ujawnienia tegoż bilansu są zbliżone poziomem do dowcipów p. Bednarowicza.

Obserwujący

Poziom denny podobnie jak glajwice na wstecznym.
“Zarządzający” halą kolejny raz pokazali brak profesjonalizmu.Grunt,że pensje kasują.
Żenada.Dno i pięć metrów mułu.

Largo

Odezwał się Zabrzanin robiący na strefie w Gliwicach.

Obserwujący

blablabla….odezwał się ten co nie ma pojęcia….bleblelblelble

Ostatni Sprawiedliwy

Ile zapłacił gliwicki podatnik?

4WD

Za dużo

Michał

2mld rocznie na TVP razem z innymi podatnikami

treya50

Wstyd i żenada, poniżej dna. teraz tylko taka “kultura” króluje w Gliwicach. Wszystko inne zostało zlikwidowane. gdzie tak chętnie oglądane Spotkania teatralne. Do dziś pamiętam CARMEN w Runach teatru Victoria, ze znakomitymi wykonawcami, i komu to przeszkadzało. Na takie badziewie nie szkoda kasy ??? Przecież tam byli klienci razem z dziećmi, a jeszcze COVID miał pewnie wzięcie.

AndrzejD

@treya
Zapewniam Cię, że taka “kultura” nie króluje tylko w Gliwicach, a w większości Polski – zwłaszcza po wschodniej stronie Wisły.
A miłośnicy tego rodzaju wysublimowanej kultury, od ponad 5 lat, już 4-krotnie zafundowali nam władzę uwielbiającą tego typu “artystów” i nienawidzącą inteligencję.
Każda władza totalitarna – a taką jest PIS, nienawidzi inteligencji i ludzi wykazujących nieco bardziej złożone procesy myślowe.

w pogonii za octem

chłopie lecz się.w Gliwicach to lemingi rządzą już dziesięciolecia

Urko

Well ..Jaka Arena taki i “artysta” . BTW. Moim zdaniem “artysta ma ewidentnie jakieś kłopoty z potencją.

AndrzejD

Mylisz się Urko – to, (duża ilość prymitywnych “żartów”) jest jego model biznesowy.
Target ? – co najmniej kilka milionów głów głównie po wschodniej stronie Wisły)
On nie musiał robić żadnych badań – wystarczy że spojrzał ilu Januszy i Grażynek głosowało na PIS w ciągu ostatnich 5 lat.

Urko

Można by na temat dyskutować . Teoretycznie . W praktyce ? W praktyce jestem zmęczony słuchaniem umysłowych “wypierdów” prymitywnych buców. w TVP. I nie widzę powodu, żeby weekend zaczynać od analizy życia erotyczno -biznesowego jakiegoś kolejnego półmózga. Pozdrawiam

Tolik

Spróbuj przełączyć na TVN-tam to mają odlot. Taki sam jak TVP. No ale TVN to telewizja dla ludzi, którzy utracili lub w ogóle nie mieli zdolności samodzielnego myślenia czy analizowania. Tak sekta dla sprawnych inaczej.

AndrzejD

@Tolik
Chciałeś błysnąć, ale wyszło jak zwykle.

Tolik

Czegoś nie zrozumiałeś? Jak zwykle

parKing

A może by tak pójść na kompromis i stwierdzić, że jeśli oglądasz na TVP czy TVN programy polityczne lub społeczne, to masz poniżej 50 IQ i nadajesz się co najwyżej do generowania strat w kopalni lub cykania półnagich fotek na instagram?

kanalia52

Kto tego d**** zaprosił?

Taddex

Takie dzisiaj czasy, że źródłem dochodu “artystów” jest w dużej części bezpośrednio lub pośrednio budżet państwa np. imprezy typu urodziny miasta czy pożegnanie wakacji. Nie muszą się oni martwić, że ktoś nie kupi biletów bo i tak jest płacone z kontraktu. A ludzie się cieszą, że przyjechała gwiazda a wstęp “za darmo” tylko te karuzele drogie i piwo z plastikowego kubka też. Jakby jeden z drugim mieli zapłacić 20 zł za wstęp to chętnych byłoby już trochę mniej.

Amur

Widzę,że po Hollywood,aktorach,celebrytach i klerze kolejna kasta uważa pedofilę za temat do żartów.
Podejrzewam,że to wynik zarówno głupoty jak i nieznajomość zagadnienia. Poza tym poziom umysłu stendapera najlepiej określa jego występ.
Nie znam gościa ale to chyba jakiś „artysta” dwudziestego sortu.
Ciekawe czy naród konsekwentnie go zbluzga i zbojkotuje kolejny przekład swobodnego podejścia do pedofilii.

Michał

Żarty z pedofilii to robi sobie kościół, ukrywając zboczeńców i żerując jeszcze bardziej na polskich podatnikach

Cookie Monster

Czy dobrze pamiętam, ze kultura ma kształtować postawy?

DD

Słowa, słowa, słowa.

AN

Dobreee… gdzie to można puścić?

gosc

wreszcie włodarze tego miasta bez zbędnej poprawności politycznej przedstawili siebie wyborcom “kto jest kto”, skąd się wzięli, z kim zacz i co komu w duszy gra, w sumie poziom rozwojowy inż. z polibudy z lat 70-tych z automatyki czy podobnych ośrodków postępu, niestety zamiast skupić się na systemach zerojedynkowych karburatorach i kondensatorach skupili się na Bogu ducha winnych mieszkańcach

gliwicki mgr

Żarty na poziomie polskiego chama

Bobi

Jaka wladza taka kultura

Stanisław Wokulski

Oj soczyście słychać, jak pewna część ciała pękła ludziom. Polecam najpierw zapoznać się z innymi występami Stend-upowcow i potem krytykować “ogół”. Ale co zrobić, zacytuję sławne “chłop za babę się przebrał “. Pozdrawiam

JanuszPolski

To jest właśnie StendUp, ten kto chce go oglądać spodziwwa się właśnie tekstów po bandzie hardkorowych a nie kazania!!!

Grzegorz Masłowski

Wystarczy mieć trochę dystansu do całokształtu osoby które czepiaja sie tego występu i piszace artykół zapewne nie były na ani jednym StendUpie o czym świadczy choćby porównanie ze StendUp nie jest zwyklym występem kabaretowym gdyż nie maja nic wspólnego z kabaretem! wystarczy tylko dowiedzieć sie w jakim momencie Abelard Giza stał się StendUperem a przestał wystepowac w kabarecie i zapoczatkował sama inicjatywę “Improwizacji” w Polsce oddzielajac tym samym grubą kreską wcześniejszą nazwijmy to pracę zawodową ale to juz inny temat, wracajac idac na Stendup siadajac w pierwszym rzędzie rownież robię to calkowicie świadomie wirdzac o tym ze najprawdopodobniej stenduper sie… Czytaj więcej »

Bajtek

Dystansu? Może nie ogarnąłeś, że ten występ odbywa się w ramach promocji miasta, jest dofinansowany przez gliwickich podatników. Trochę odchylony facet ma potrzebę publicznego dzielenia się szczegółami na temat stosunku analnego, włosów łonowych czy tego, że jego penis śmierdzi. Szanuję to, pewnie nie brakuje perwersów, których to jara, ale k**wa mać nie pod logo miasta i hasłami Miasto Gliwice zaprasza.

Perez

co do tych calych stendupow….udzie zawsze powiedza i pokaza wszystko zeby tylko zdobyc zainteresowanie. Zawsze tego typu wystepu musza szokowac, czyli z zalozenia nie moze to byc nic normalnego ani przyjemnego. Dla mnie, jest to najgorszy rodzaj rozrywki….

Problem jest raczej w tym, ze ten wspanialy wystep byl finansowany przez miasto. Osoba ktora w urzedzie to zatwierdzila, powinna juz dzis dostac wypowiedzenie

Obserwujący

Grzesiu,napisałeś bezsensowny, chaotyczny elaborat, który można skrócić do: blebleblblablablabl….byłem na stendapie…bleblablablablelbe…

Tym bardziej,że “zarządzający” halą-porażką-bankrutem szastają kasą mieszkańca glajwic.Występ tegoż stendapera to była kiepska zapchajdziura.Tyle.

Janusz byznesu

Odbiło mi się piwem z pierwszej komunii świętej :)

Paweł fan stand up

I po cholerę wasze pisma. Tak bym sobie teraz obejrzał…

Krzysztof

Kompletnie nie rozumiecie standupu i szukacie dziury w całym. To tak jak by mieć pretensje że w kościele ludzie się modlą a w szpitalu leczą. Naprawdę nie macie ciekawszych tematów?

Bajtek

Miasto Gliwice zaprasza za pieniądze podatników kolesia, który opowiada o swoim penisie i o tym jak i z kim uprawia anal. Miłośnicy formuły zapewnie zaraz będą przekonywać, że ekshibicjonista biegający po parku to w zasadzie też standupowiec, taki nowoczesny artysta ulicy.

Mgr

Artykuł stronniczy, a o gustach się nie dyskutuje – każdy ma swoje argumenty, więc z miejsca szkoda się wdawać w dyskusję. Inny aspekt mnie interesuje, ten wokół którego ewidentnie kręci się cały artykuł. Pieniążki. Brakuje informacji ILE ten stand-uper dostał za występ. Wybór był najpewniej podyktowany tą właśnie kwotą. Swoją drogą – ciekawy atak. Podatnicy płacą kosmiczne pieniądze za to co zniszczą wandale, płacą za nierobów i inne bezsensowne rzeczy, ale tego nie można pisać. Lepiej doczepić się do poczucia humoru, bo każdy ma inne, więc będziecie mieć większe zasięgi i komentarze.

Grzegorz Masłowski

Najgorzej jak się komuś coś wydaje! I idac czy też zaprasząjac stendupera myślą ze to będą kabarety ze Mariolka eyskoczy czy coś w tym stylu a wystarczy na telefonie w dobie XXI wieku technologii 5g LTE internetu mobilnego po cyfryzacji Polski wszechobecnego skorzystać z darmowej aplikacji YouTube poczekać 5s reklamy i dowiadujemy sie czym jest stendup tego w sieci jest ceplno cale programy zachecam do obejrzenia i nabrać troche dystansu i umiec sie smiac z komizmu sytuacyjnego a nie traktować wszystkiego jako zamach na nas na świętość cze cokolwiek cieszmy sie z malych rzeczy w tym smutnym swiecie i wyciagnijmy… Czytaj więcej »