Zaskakująca zmiana przebiegu pojazdu. Licznik autobusu cofnięty o ponad ćwierć miliona kilometrów

fot. px/zdj. poglądowe

Na placu Piastów w Gliwicach policjanci z drogówki rozpoczęli kontrolę jednego z autobusów. Przy okazji dokonali odkrycia, które zmartwiło właściciela pojazdu. Autokar miał przekręcony licznik o… ponad 280 tysięcy kilometrów.

Około godziny 20:30 na plac Piastów wjechał autobus marki Maz. Policyjny nos podpowiedział mundurowym, aby sprawdzić i kierowcę, i pojazd. 70-letni mężczyzna był trzeźwy, lecz kontrola nie poszła po jego myśli… – relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Policjanci odczytali licznik przebiegu wozu, który wskazywał 202 tys. km.


Co najistotniejsze, podczas styczniowego przeglądu technicznego autokar ten miał przejechane prawie 490 tys.

Funkcjonariusze zabezpieczyli materiały, przeprowadzili oględziny autobusu i wykonali dokumentację fotograficzną, która będzie stanowić dowód w prowadzonym postępowaniu karnym. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia – podsumowuje Słomski.

(żms)/KMP Gliwice
fot. px/zdj. poglądowe

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
ewa

Żeby mnie tak ktoś cofnął licznik

Ampuła

Istny dreszczowiec policyjny.
Jak się ma w PiSocjalistycznym państwie rozmnożone trzydzieści osiem innych służb mundurowych z bronią i papierami na zatrzymania, podsłuchy i przeszukania, to policjantów można wysłać na wartę przy żłóbku i do prostych działań matematycznych na liczbach z bębenka.

Rett

MAZ to białoruska marka. Ciekawi mnie kto miał taką fantazję, by “kręcić” pojazd zza wschodniej granicy i po co. No chyba że diagnosta niedowidzący i zamiast 490000 spisał 190000.

Laszlo_egesz

Dla pojazdu typu autobus czy ciężarówka 280 kkm to nie jest wielki przebieg. Pytanie brzmi po co?

:)

Kiedy policja zrozumie, że do polskiej granicy liczniki kręcą się zgodnie z przeznaczeniem, do przodu, a kiedy już się znajdą w katolickiej Polsce pod opieką wszystkich świętych, zaczynają się kręcić w przeciwnym kierunku? Nie ma w tym nic dziwnego, a oni chcą za to karać. Bo jak można się dziwić czemukolwiek nienormalnemu w kraju, w którym wybory wygrywają Frankiewicz, Neumann, Kaczyński, Gowin i Ziobro? O, za to powinni karać.

Alina

Glupi jestes. Dobrze policja niech kontroluje, moze i ty w koncu zrozumiesz ze za cwaniactwo inosxustwo nalezy sie kara. Nie ma cofania licznikow. Za stare graty beda rzadac tylebco za auta z realnym prxebiegiem. Bardzo fobrxe dxielba policjo

:-))

Jeśli jesteś taki mądry napisz lepiej kto powinien wygrać ?