Zauważył dziwne zachowanie kierującego, zdecydował się działać. Przeczucie go nie myliło

fot. zdj. poglądowe

Świadek ujął podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który przyjechał do sklepu w Rudzińcu swoim samochodem, a po chwili zamierzał odjechać. Mieszkaniec powiatu zadzwonił pod numer alarmowy, wezwał policję, po czym przekazał jej zatrzymanego.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że był on pijany.

Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach południowych w Rudzińcu przy ul. Gliwickiej. 40-letni mieszkaniec gminy Toszek był świadkiem dziwnego zachowania kierowcy opla, który zaparkował przy jednym ze sklepów.

Podejrzewając, że mężczyzna może być pijany, obserwował go, a gdy ten próbował odjechać, uniemożliwiał mu dalszą jazdę. Ujął i wezwał patrol.

Zatrzymanym okazał się 58-latek, również mieszkaniec powiatu gliwickiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Za jazdę „na podwójnym gazie” grozi mu teraz do dwóch lat za kratami. Stracił już prawo jazdy.

Czym jest ujęcie obywatelskie

Ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243. Kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

Policjanci apelują, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego.

– Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc pod numer 112, może powiadomić najbliższą jednostkę policji o niepokojącym zdarzeniu. Mundurowi sprawdzą wszystkie sygnały – zachęca podinspektor Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji.

– Świadek wczorajszego zdarzenia wykazał się wzorową obywatelską postawą. Tego się już nie dowiemy, ale, być może, dzięki jego czujności skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierującego nie zakończyło się czyjąś tragedią – podkreśla Słomski.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
ja234
ja234

I bardzo dobrze.Wlepić mu mandat w wysokości 20 tys i zabrać prawo jazdy.
STOP PIJAKOM NA DROGACH.

Emil
Emil

no i zabrać auteczko ;)

Frytzek
Frytzek

Ja bym się nie zainteresował się tym gościem ,mam wiele innych spraw na glowie

,,
,,

Mieszkaniec powiatu ? To zapewne Autochton, nie chadziaj, gorol i piastowski gliwiczanin.

Urko
Urko

To ten , co posadził świerki przed twoim domem.