Zbigniew Wygoda odchodzi z PO. “To wynik utraty zaufania do władz partii”

Zbigniew Wygoda, wiceszef gliwickiej PO zrezygnował z członkostwa w partii. Jego rezygnacja następuje kilka dni po utworzeniu drugiego koła PO w mieście przez prof. Marka Gzika.

– Przygotowuję oficjalny komunikat w tej sprawie. Utraciłem zaufanie do działań władz partii zarówno na poziomie lokalnym, jak i krajowym – mówi nam na gorąco były kandydat PO w wyborach na prezydenta Gliwic.

Wygoda zapewnia, że nie złoży mandatu radnego i nadal będzie czynnie uczestniczył w pracach Rady Miasta. Wyklucza natomiast możliwość “transferu” politycznego do innego ugrupowania. W grę wchodzi albo pozostanie w klubie PO albo działanie samodzielne, jako radny niezależny.


Decyzja Zbigniewa Wygody zbiega się w czasie z powołaniem drugiego koła PO w Gliwicach (przeczytaj –> Napięcie w gliwickiej PO. Będzie zmiana układu sił w Radzie Miasta?). W ubiegłym tygodniu część działaczy PO pod przewodnictwem prof. Marka Gzika utworzyła nowe koło “Aktywni” (Wygoda pozostał w kole zarządzanym przez przewodniczącą gliwickiej PO Martę Golbik).

W nowej strukturze znalazło się kilka znanych w Gliwicach nazwisk m.in. radna Katarzyna Kuczyńska-Budka czy były poseł Paweł Kobyliński (wcześniej Kukiz’15 i Nowoczesna). Choć nowe koło deklaruje współpracę z pozostałymi członkami PO, pytania o polityczne inspiracje takiego działania nasuwają się same.

Platforma już prawie bez szabel

Odejście Wygody dopełnia aktu rozbrojenia, jakiego dokonała gliwicka PO w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Z 6 mandatów (co i tak był najgorszym wynikiem w historii) w 25-osobowej Radzie Miasta formalnie pozostaje 5 szabel. Jednak nawet klubowi koledzy przyznają, że radnemu Leszkowi Curyło bliżej do Koalicji dla Gliwic, którą już zresztą przed laty reprezentował. Pozostaje więc czterech radnych PO i… dwa punkty patrzenia na miasto. Skrzydło Kuczyńskiej-Budki (często krytykującej poczynania magistratu) reprezentuje Agnieszka Filipkowska, w stronę prezydenta Neumanna dryfuje Ewa Potocka, a zdaniem naszych informatorów także Janusz Szymanowski.

Zmiany “last minute” na listach PO w 2018 roku były więc “pyrrusowym zwycięstwem” zwolenników paktowania z Zygmuntem Frankiewiczem. Ówczesny prezydent pozbył się w ten sposób opozycji, doprowadzając do zupełnej dezorganizacji w gliwickich strukturach PO. Teraz zmartwieniem ekipy prezydenckiej mogą być jedynie coraz bardziej śmiałe działania opozycji pozaratuszowej. A reprezentować może ją nie tylko koło Marka Gzika, ale też część społeczników i stowarzyszenie “Energia dla Gliwic” Kajetana Gorniga.
Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
T_o_m_1983

Jak tam Borys jak samopoczucie bo załatwianiu rodzince fuchy życia ? Taki pan prawy. Zbigniewie dobra decyzja gratuluję i pozdrawiam. Trza mieć swoją godność.

Czuwaj

Nie było tajemnicą, że część gliwickich PO-wców od lat otwarcie lub skrycie popierała układ władzy i od dawna stanowiła coś na kształt “V Kolumny” Frankiewicza w PO. To są etaty, stanowiska i konkretne pieniądze w strukturach Miasta. To, że lokalne władze PO udawały, że tego nie ma, albo miotały się między krytyką a uwielbieniem dla Frankiewicza było efektem gnicia od wewnątrz i tylko kogoś naiwnego mogło dziwić, że są bezkręgowcami nie różniącymi się wiele od PiS-owskich “nowych elit”. Najśmieszniejszy był niedawny komentarz poseł Golbik, która z typową dla siebie szczerością i zrozumieniem sytuacji stwierdziła, że podział na dwa koła jest… Czytaj więcej »

Tymon

Robi się co najmniej intrygująco… Cóż duża ilość kobiet zdolna do intryg robi swoje. Do tego jeszcze spadochroniarze z Zabrza w gliwickiej PO pewnie robią swojej… Kto, z kim i jakie ma intencję względem naszego to pytanie w tej chwili bez odpowiedzi.
Z jednej strony układ ma wojnę z opozycja, z drugiej strony od czasu do czasu daje jej jakieś frukta…
Można dyskutować bez końca

realista

Lepiej pozno niz wcale

Wuj Tarabuk

Platforma gliwicka mutuje się niczym koronawirus.Oczywiście, wszystko dla dobra mieszkańców.

anzelm bohatyrowicz

Cwaniaczki polityczne każdego ugrupowania partyjnego ,które było ,jest i będzie tak zakręci gąbkami w głowie , a naiwniacy im uwierzą i jeszcze na partyjne sieroty zagłosują – ci się cieszą z naiwności ciemnej masy społecznej , bo to i koryto mają i dobrą pensyjkę ,a i dobrą emeryturką za nic nie robienie na koszt podatnika.
Ostatni raz na wyborach byłem w 89r i więcej mnie tam nie zobaczą – na kłamców i szuje się nie głosuje

ataman

Wygoda w PO miał tak jak Kidawa-Błońska.

Obserwujący

No, pierwsze efekty działalności koła budkowej już są, chyba o to jej chodziło…
Co dalej? rozsypka całej glajwickiej peło.
Filipkowska naśladuje poczynania budkowej,można powiedzieć,że za nią podąża.
Tylko patrzeć kto następny “zrezygnuje”, przecież “rezygnacja” wygody była wymuszona…
A ja się będę śmiał.
Glajwickie peło nie wie,że pomaga (celowo?) pisiorom.

miazga

zmiana nicka ci pomogła, widzę?

ToTy

Budkowo to rozpierducha tu i rozpierducha tam na górze.
Destrukcja rodzinna…

dubler

Kiedyś na portalu CLAUDIUSZ Zbyszek W. był z nami, ale nie tylko ku mojemu zaskoczeniu zachciało się karierę zrobić w PełO, a tam bez umiejętności pływania i jeszcze bez karty pływackiej zaistniało duże ryzyko utonięcia:)
Wygodny to był bardzo dobry moment ucieczki przed zimnym prysznicem, który niedługo dopadnie PO budkowych z ich gliwicką ferajną. Powiem tak, lepiej późno niż wcale i życzę zdrowia i powodzenia w służbie lekarskiej nam mieszkańcom, bo jak widać po codziennych informacjach zdrowotnych, jest ku temu najwyższy czas !

Jan

To prawda, tylko w PiS bez jakichkolwiek umiejętności i wiedzy, robi się spektakularne kariery i majątki. Ale majątki tylko na państwowym korycie i oszustwach, bo w normalnych warunkach rynkowej konkurencji, to pisowczycy idą na dno jak młotki w wodzie.

dubler

Nie chwal się Janie, że jesteś ofiarą “prawdy całą dobę” w tvn, bo nie ma czym. Naprawdę;-)

ToTy

Rozumiem, Jan funkcjonariusz

Marianna

Pani Budkowo zabrania mężowi mówić z rzekomym śląskim akcentem, choć ów młodzieniec pochodzi z Zagłębia.
Ciekawe, czy zabroniła mu także popierania p. Grabskiej/Kidawy-Błońskiej? Kto rządzi w PO?

ToTy

A może to kolejny Tygrysek…

ToTy

Zbyszku, nigdy nie popierałem Twojego wejścia do struktur PO – byłem tym niemile zaskoczony…
Ale cieszę się że opuszczasz ten *****.

CO ZA D......

niepowetowana strata czlowieku kim ty jestes nigdy na ciebie nie glosowalem bo szkoda glosu wiec spadaj

zjan

Żadna strata,to dawny człowiek PiS.

Luis

Pan W. to zaraz bedzie puszczal oko na prawo i lewo zeby sie zalapac gdziekolwiek,zreszta nie tylko on. Cala ta polska klasa politxczna to porazka i brak honoru

Yano

Pan wYgoda strzelił samobója sobie i trochę PO. Oto twarz zdrajcy.

Urko

“Zbigniew Wygoda odchodzi z PO.” I wraca do PiS? Podobno na stanowisku Min. Zdrowia wakat będzie niedługo …

Jarosław&Jarosław

Może tylko wiceministra bo w PiSie wiceministrami obrodziło jak w klęsce urodzaju.