Zderzenie z jeleniem na autostradzie A4. Nie żyje pasażer samochodu, policjant z ruchu drogowego


Na autostradzie A4 w Gliwicach doszło w piątkowy wieczór do tragicznego wypadku. Samochód jadący w kierunku Katowic zderzył się z jeleniem. Zginął 41-letni policjant z Leszna.

Około godziny 23:00, na gliwickim odcinku autostrady A4 (316,4 kilometr) volkswagen passat zderzył się z jeleniem. Z czterech osób podróżujących autem, dwie osoby zostały poszkodowane. Kierująca autem kobieta była lekko ranna.

Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń zginął pasażer passata – policjant sierż. szt. Dawid Rzetecki. Miał 41 lat.

– Od 8 lat służył w Policji, od samego początku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Rodzinie i najbliższym składamy kondolencje i najszczersze wyrazy współczucia – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
VAkk

A autostradzie coś tak dużego jak jeleń nie ma prawa się znaleźć. Przecież są zabezpieczenia…

Laszlo_egesz

Może jacyś ambitni “grzybiarze” uszkodzili płot?

Marcin

Tak, w teorii się zgadza, w praktyce, są słabe punkty np bramy awaryjne, które czasem są otwarte, a często też w okolicy węzłów jest możliwość wślizgnięcia się niepożądanego gościa na Autostradę.

Krzysztof

dlatego dziwie się że np. na A1 dają ostrzeżenie przed zwierzyną leśną…sorry ale jadą 120-140 km/h mam uważać na zwierzynę? droga musi być tak zabudowana żeby zwierzę się nie przedostało. Rodzina powinna podać do sądu zarządze drogi, za pośrednie narażenie życia. Powinnien ktoś za to beknąć.

DD

W ostatnią sobotę widziałam młodego zdezorientowanego dzika umykającego w zarośle w miejscu gdzie kończy się odcinek autostrady ciągle w budowie przy ul. Daszyńskiego. Biedne zwierzę zagubiło się i szukało powrotu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Sasha

Jeżeli praca sprzedawczyni to (załóżmy) 12 zł za godzinę, to minuta jej pracy kosztuje 20 groszy, a każde 3 sekundy kosztują jeden grosz. Jeśli wyszukiwanie monety jednogroszowej przy wydawaniu reszty trwa dłużej niż 3 sekundy, to strata czasu przewyższa wartość tego nominału.

dffd

A co z jeleniem, wie ktoś?

quwert

pasy były zapitęte

Largo

A pasy były zapięte ?

4WD

A w czym pomagają pasy w sytuacji, gdy jeleń wpada do kabiny z prędkością ponad 100 km/h? Chyba tylko w tym, że nie ma możliwości zrobić uniku.

Kurczak

Zycie

Imiu

Tragedia ale:
– jeleń już stał na asfalcie lub dopiero wskakiwał na asfalt będąc przed barierką
…Z TIRa chyba nie wypadł.
Szkoda, policjant też człowiek.

“Polskie- prywatne” autostrady są omurowane więc też trafiło bardzo pechowo :-(