Ferie w atmosferze zabawy i nauki? Zimowiska naukowe Fabryki Naukowców

Twoje dziecko lubi klocki Lego, roboty, doświadczenia i zimę? Uwielbia eksperymentować i nie zadowalają go proste odpowiedzi? Teraz może wkroczyć w niezwykły świat nauki!

Już w najbliższe ferie może wyjechać w okolice Zakopanego, z widokiem na piękną panoramę Tatr i przez 8 dni zgłębiać tajemnice robotyki, eksperymentować, doświadczać i przede wszystkim korzystać z zimowej aury w towarzystwie samych pasjonatów. Fabryka Naukowców po raz kolejny zaprasza najmłodszych do udziału w zimowiskach, które łączą zabawę z nauką i białym szaleństwem.

Jak wiele atrakcji można zmieścić w 8 dniach?

Uczestnicy pod okiem instruktorów biorą udział w przeróżnych warsztatach (m.in. robotyka Lego, programowanie gier, hodowla kryształów, tworzenie polimerowych robaków).

W programie poza licznymi warsztatami naukowymi i codziennym szaleństwem na śniegu znajdują się także: Termy Bania, wjazd kolejką na Gubałówkę, wycieczka do Zakopanego.

Dzięki bogatej ofercie każdy znajdzie tu coś dla siebie i połączy sport na świeżym powietrzu z realizowaniem pasji inżynierskich.

Czy przewidziane są aktywności sportowe?

– Jesteśmy na rynku już 8 lat. Wiemy, że dzieci szybko się nudzą dlatego potrzebują z jednej strony bardzo atrakcyjnych zajęć, dopasowanych do ich zainteresowań, a z drugiej sporo różnego rodzaju aktywności, nie tylko naukowych, ale także sportowych. Nasze zimowisko łączy wszystkie te elementy po trochu – wyjaśnia Katarzyna Janus właścicielka Fabryki Naukowców – a największą satysfakcją jest dla nas liczba dzieci, która ponownie z nami wyjeżdża. Jest to dla nas także bodziec do ciągłego poszerzania i modyfikowania oferty. W tym roku dla stałych bywalców przygotowaliśmy Zimowisko Naukowe Plus oraz Zimowisko z możliwością nauki jazdy na nartach – dodaje Katarzyna Janus.

Zimowisko Naukowe czy Narciarskie?

Nie możesz się zdecydować? Nie musisz! Fabryka Naukowców przygotowała także zimowisko narciarsko – naukowe, które jest połączeniem fascynujących naukowych warsztatów z szaleństwem na stoku Małe Ciche! W programie jest szkółka narciarska – w zależności od umiejętności i doświadczenia uczestników, przewidziana jest zarówno nauka od podstaw jak i doskonalenie technik jazdy, by następnie móc, pod okiem instruktorów, szusować na nartach.

Dla kogo zimowiska?

Zimowiska dedykowane są dzieciom od 2 do 8 klasy Szkoły Podstawowej. Dzieci dzielone są na grupy wiekowe, a program warsztatowy dopasowany jest do umiejętności i zainteresowań dzieci. Nie ma konieczności wcześniejszego udziału w innych projektach Fabryki Naukowców. W Zimowiskach mogą wziąć udział dzieci, które już uczęszczały na zajęcia w Fabryce Naukowców jak i te, które swoją przygodę z programowaniem i robotyką dopiero rozpoczną.

Ile kosztuje zimowisko?

Zimowisko trwa 8 dni, odbywa się w obu tygodniach ferii. Wyjazd autokarem z Gliwic lub Katowic. Całkowity koszt Zimowiska Młodych Naukowców, zawierający wszystkie opłaty, warsztaty, wejścia, przejazdy, ubezpieczenie wynosi 1390,00 zł. W przypadku Zimowiska Narciarsko-Naukowego, cena zawierająca także szkółkę narciarską i skipass, wynosi 1750,00 zł. Jedyną dodatkową opłatą, którą można ponieść (zwłaszcza w okresie ferii zimowych) to ubezpieczenie kosztów rezygnacji w wysokości 60 zł, które zapewni zwrot całej wpłaconej kwoty w przypadku gdyby dziecko nagle przed wyjazdem zachorowało.

Jak się zapisać?

W celu zapisania wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.fabrykanaukowcow.pl lub skontaktować się z organizatorem telefonicznie (tel. 604 339 781) lub mailowo (bok@fabrykanaukowcow.pl).

(materiał partnera)