Zniszczona karoseria, zaklejone drzwi. Ktoś celowo uniemożliwił gliwiczance korzystanie z auta

Jak mówi policja, zgłoszenia dotyczące zniszczenia samochodów stanowią codzienność. Tylko w ciągu jednej doby otworzyli dwie tego rodzaju sprawy. Jedna jest dość ciekawa, a poniesione przez właścicielkę straty wysokie.

We wtorek na policję zgłosiła się też pokrzywdzona kobieta, która poinformowała, że ktoś uszkodził jej mazdę 6, stojącą na ul. Perłowej (dzielnica Stare Gliwice).

Okazało się, że przednia pokrywa silnika oraz dachu zostały pomalowane białą substancją, której nie można usunąć w sposób bezpieczny.

Poza tym sprawca wlał jakiś klejący preparat w szpary przednich drzwi auta, uniemożliwiając ich otwarcie bez uszkodzenia uszczelek. Straty właścicielki to około 20 tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi I komisariat. Jak się dowiedzieliśmy, na szczęście w tym przypadku jest spora szansa na ustalenie sprawcy.

REKLAMA

(żms)/KMP Gliwice
fot. px

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Wrzodzisław

Tak bez powodu jej to zrobili?
Nie pochwalam chuligaństwa w żadnej formie ale akcja wygląda na przygotowaną (specjalna farba, klej) więc nie sądzę żeby ta pani nie miała nic na sumieniu.

Zbrodnia i Kara

A wystarczyło karnego qtasa nakleić

Fiku Miku

Mogło by się okazać, że jedną naklejką obsłużyłbyś dwie kary.

''

Może wystarczyłoby ją ukarać tylko samą substancją kleistą z karnego qtasa ?

EksMan

Gliwice są przepełnione autami. Na parkingach osiedlowych trwa walka na maczugi.

RS-AZ

Ta walka przenosi się już na trawniki

''

To sztuczny problem, wspólnota mieszkaniowa uchwala wspólnie, likwidujemy trawnik robimy parking, sadzimy drzewa, których zielona powierzchnia liści jest większa od zielonej powierzchni źdźbeł trawy, co za tym idzie produkuje więcej tlenu i co najważniejsze dzięki drzewom dodatkowo obniża się temperatura w mieście pomimo i tak oziębienia klimatu, auteczka stoją w cieniu, auteczkowi wsiadają do chłodnego wnętrza swoich samochodzików, tylko z lekka dozując klimatronika a ptaszki z drzew mogą swobodnie kakać podczas porannego szczebiotu na błyszczące lakiery, doskonale chronione przed agresywnym guano poprzez solidne nawoskowanie ich przez swoich właścicieli, którzy to wreszcie ruszyli się z przed telewizorka z transmisyjką meczyku piłeczki… Czytaj więcej »

postawa żądaniowa

Ja uważowywuję, że to wszystko powinien zrobić Frankiewicz.

Laszlo_egesz

To ja zapytam, dlaczego prezydent Frankiewicz nie dba o osiedlowe parkingi, dodam jeszcze, że czyni to konsekwentnie od 25 lat.

to ja odpowiem

Bo o osiedlowe parkingi konsekwentnie dbają ich właściciele ?

ewa

A jak budujesz sobie dom to też Frankiewicz ma zrobić Ci garaż? Bo jak sobie budujesz dom z garażem, to Frankiewicz wybuduje garaże z Twoich podatków na osiedlach innym.

Cliper

Pani musiała komuś nieźle weź za skórę a jeśli tak to sprawcę nie trudno będzie schwytac.

(_x_)

Ten kawałek “skóry” ma swoją nazwę.

Marek

Nie wiem skad w ludziach tyle nienawiści jeden so drugiego? Żal że ktoś kupił nowe auto, że sasiadowi się lepiej wiedzie. Kazdemu moze sie to przydarzyć nie trzeba być paniusia z hybrydami. Ale nas Polaków cieszy jak drugiemu coś się przydarzy, ot taka nasza mała wada narodowa.

''

Jeden się cieszy, drugi niesie sąsiadowi pomocną dłoń, różnie to bywa, nie demonizuj. Osobiście, uważam że, tych drugich przypadków jest znacznie więcej, bynajmniej tak zauważyłem w swoim otoczeniu.

Miodek

Wystarczy nieumiejętnie użyć “bynajmniej” i sens zdania można skwitować uśmiechem politowania. A jest jeszcze przecinek przed “uważam” i po “że”… Otoczenie musi mieć niezłą bekę.

''

Aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa …,uważam że, … to zabieg celowy z pełną premedytacją i na klatę to biorę, szkoda, że niedomyślnemu trzeba ładować łopatą do głowy. Tak jestem ułomny nie kończyłem polonistyki a “z polaka” to miałem zawsze dochę, ortografia napawała mnie obrzydzeniem i kładłem na to lachę, taki to ze mnie prawdziwy Polak, patriota i katolik.

Na L-4 ?

Udzielasz się tu za 10-ciu zakrzykując wszystkich, to przynajmniej trzymaj poziom. To kulturalne forum jest.

''

Gdzie tam, nie jestem w stanie, nie dam rady, nie mam się co nawet mierzyć z najlepszymi.

''

Może i udzielam się za dziesięciu ale za to dziesięciokrotnie rzadziej w roku niż inni bo z uwielbieniem jestem regularnie banowany przez szanowną redakcję co tylko wzmacnia moją miłość do niej i co powoduje rozdźwięk i dysonans w poziomach, po prostu nie mogę nadążyć w najnowszych trendach, nurtach i predylekcjach.

''

Wszyscy to takie ciche myszki co ich tak łatwo zakrzyczeć ?

Wszyscy

… stawiają na jakość a nie ilość

''

A wychodzi im jak zawsze.

''

Nawet nie wiesz nieboraku, jak klikasz na zielono kiedy piszę pod innym nickiem.

I vice versa
Klikam na zielono nawet jak piszesz pod własnym nickiem. Pod warunkiem, że piszesz z sensem. Niestety ostatnimi czasy piszesz jak na prochach. Bełkoczesz.

''

Nie będę pisał bezsensów tylko dlatego, że akurat tobie wydają się sensowne.

''

Skąd wiesz jak jest na prochach, zażywasz je ?

NFZ dał ciała

@ Na L-4 ?
Tak jak jest piękne określenie “****”, tak jest też “świr”. Wybór należy do ciebie.

''

Zaraz, zaraz, zaraz, było przecież jeszcze coś takiego jak gramatyka, jakieś części zdania ? Jakieś części mowy ? To dopiero czarna magia, brrrrrrrrrrrrr ale za to czytałem wszystkie lektury, przebrnąłem nawet przez “Nad Niemnem” i “Anielkę”.

Ostatni Sprawiedliwy

Marku, pomyliłeś nacje. Nie nas Polaków a Eskimosów.

Laszlo_egesz

Wskaż mi przynajmniej jedną, nawet małą enklawę Eskimosów w Polsce. Nawet w Suwałkach nie znajdziesz.

Na Kazimierzu w Krakowie ?

Znaczna grupa Eskimosów posiada polskie paszporty bardzo chętnie przyznawane przez polskie władze nie koniecznie mieszkając w Polsce.

Ostatni Sprawiedliwy

@Laszlo_egesz. Na ul. Wiejskiej w Warszawie.

''

PiSowcy to najwięksi Eskimosofile, każdy ma fotografię w jarmułce.

Egon

Paniusią z hemoroidami, że co ???

Johnny

A może Pani komuś nie zapłaciła za coś??

ja234

No cóż, posiadanie kochanego auteczka kosztuje krocie.Naprawy, OC, przeglądy pogwarancyjne, paliwko…lekko co najmniej 3 tys miesięcznie.Tą kasę można zaoszczędzić jeżdżąc np.hulajnogą, rowerem czy chodząc pieszo.Polecam.

Z drugiej strony, auteczko stało się fetyszem,bożkiem….zaraz po bombelkach….
Trzeba mieć gest by tak szastać swoją kasą na utrzymanie auteczka stojącego 90%czasu pod chałupą..(1143)

''

3 tysie miesięcznie to kosztuje chyba utrzymanie roweru stojącego 90 % czasu na balkonie. Tyle to ja wydaję na auteczko rocznie i jest w takim stanie technicznym, że diagnosta na przeglądzie chce się od razu zakumplować. W celu fetyszowania bożka wyciągnąłem parę rowereczków, które 100 % czasu stały na złomowisku, szastnąłem na nie kasą i jeżdżę nimi po zaprzyjaźnionych wioskach a do pracy pieszo, również polecam.

Szczaw

Nie będziesz mi pisać czym mam jeździć.Czy rowerkiem czy hulajnogą.wybralem samochód i tym będę się poruszal

''

Ul. Perłowa to Stare Gliwice ? Jak już to Falklandy. Straty właścicielki 20 tys zł. ? Ktoś ma duże ego. Uszczelki do Maździochy tyle kosztują ? Ponoć to Misiubuczy ma najdroższe części ? Przecież ta bryka nie była tyle warta, cała pomarańczowa od spodu, te auta rdzewiały już na monitorach projektantów i księgowych Mazdy. Lepiej niech pańcia w nadchodzący weekend weźmie się do roboty i delikatnie hybrydami zeskrobie kleistą substancję z opatentowanego koloru lakieru Mazdy, trochę cierpliwości, której w dzisiejszych zagonionych czasach brakuje i sukces gwarantowany albo poprosi o pomoc sąsiada który w jej stronę często zerka, tylko że jest… Czytaj więcej »

motodoktor

I nie za takie pieniądze, ceny w ASO są kosmiczne i wzięte z nieba, pracują w nich wymieniacze części a nie najlepsi mechanicy bo tacy to otwierają własne warsztaty i nie dzielą się kasą z właścicielem salonu. W ASO kiedy nie potrafią dać sobie rady z problemem to po cichu odsyłają samochód do Pana Grzesia co prowadzi wąsko specjalizowany serwis w danych zespołach samochodu a ASO za pośrednictwo tylko kasuje dwukrotną kwotę niż pan Grzesiu.

Fuszer

Potwierdzam