Zostawiła na chodniku oszczędności życia. Telefoniczni oszuści “wzbogacili się” o 70 tysięcy złotych


Do 60-letniej mieszkanki powiatu zadzwonił telefon – z słuchawki odezwał się „oficer prowadzący śledztwo”, poprosił o współpracę i… wypłacenie z konta wszystkich oszczędności. Niestety, okazało się, że nie wszyscy słyszeli o znanej metodzie oszustów.

Akcja miała miejsce wczesnym popołudniem. 60-latka zaskoczona informacją, że jej konto bankowe może zostać okradzione, szybko przystała na współpracę z „policjantem”. Ten wydał jej szereg instrukcji, które bezzwłocznie zaczęła realizować. Udała się więc do banku w swojej miejscowości, by wypłacić pieniądze – tam otrzymała tylko jej część, następnie w tym samym celu pojechała do Gliwic.

Otrzymawszy polecenie pozostawienia gotówki na chodniku przy ulicy, bez chwili wahania je wykonała. Tym samym pokrzywdzona pozbyła się oszczędności życia.

– Dodajmy, że w innych przypadkach „namierzani” nie dali się nabrać. Nad sprawą pracują już detektywi z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP Gliwice. Podajemy tę historię ku przestrodze – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Policja przypomina: sprawcy podszywający się pod policję dzwonią na telefon STACJONARNY. Przekonują rozmówcę, że jest prowadzone śledztwo, gdyż ktoś próbuje wypłacić pieniądze danej osoby. Fałszywi funkcjonariusze podają fikcyjne imiona, a nawet numery służbowe, odgrywają „telefoniczną sztukę teatralną” i grając na silnych emocjach oraz pośpiechu, skłaniają (jak widać na przykładzie) do współpracy.

– Apelujemy po raz kolejny do osób młodych. Ostrzegajcie swoich rodziców i dziadków, sąsiadów Apelujemy też do bankowców – nie pozostawajcie bierni. Widząc osobę starszą, zdenerwowaną przed wypłatą pieniędzy, pouczajcie o metodach oszustów – przypomina Słomski.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Jest faja

60 lat to nie jest jakaś staruszka z demencją. Po prostu IQ ameby.

EMERYT

I tak trzymac bo ilez mozna mowic tym bezmozgowcom ze w polsce policja nie zbiera z chodnikow pieniedzy i z koszy na smieci tu sie nalezy pochwala dla zlodzieja i niech tak dalej robia oczywiscie zlodzieje z czegos trzeba zyc a jak mozna tak to czemu nie brawo zlodzieje

Siwy

Kobieta z 60 siatka nie jest jeszcze stara baba,
To sa ludzie juz ze szkolami, nie przedwojenne,
Brakuje mi slow,zeby w takim wieku byc zacofanym.

Ampuła

To straszliwe zacofanie jest pokłosiem koszmaru laicyzacji polskiego społeczeństwa. Galopujący dobrobyt GUS-owski powoduje, że Polakom rośnie średnia długość życia. Właściwie 60-letnia kobieta ze środowiska wielkomiejskiego może już być zaliczana do młodzieży, co zresztą chętnie sama przyzna… A wiadomo, jak jest z młodzieżą: odmawia siedzenia na lekcjach religii, miga się od chodzenia na msze i wykręca od wizyt na plebanii, gdzie stary proboszcz proponuje oglądanie obrazków o miłości. Dawniej kościół był pełny stojących nad grobem 60-latek, do których co tydzień proboszcz apelował “nie ufajcie obcym, nie wydawajcie na czcze zbytki, stare rury, dajcie mnie na nowe rynny!”. I dostawał. Co pół… Czytaj więcej »

Dziadek

Się od przedwojennych..odstosunkuj!

Laszlo_egesz

Osoba dorosła, nieubezwłasnowolniona może rozporządzać swoim majątkiem jak chce.

ta z sikornika

Dobre !!! :)))

55

Są jeszcze takie miejsca, gdzie ludzie nie potrafią słuchać i czytać? Bank w swojej miejscowości? to ona nawet ze wsi na za..dupiu nie była!

Obserwujący

Masakra.Kolejna zamulona 60-latka.
Myślcie starsi ludzie myślcie.
Użyjcie swojego cwaniactwa w myśleniu.

kanalia52

Trafili frajerkę.

Pan Jezus

No to ***** pretensje miej do siebie a kasy nigdy nie odzyskasz…. Głupota i naiwność

eol

Na usta ciśnie się tylko jeden epitet………

stefan

Na powiacie mieszkają sami “mądrzy” ludzie….smiech na sali

Ampuła

Bardzo dobrze, że pieniądze zostały wytransferowane w ręce kogoś rzutkiego, zapewne młodego, z pomysłem i inicjatywą. Zdolnego podjąć ryzyko i efektywnie działać – mimo wyraźnego jeszcze braku zaplecza biurowego, kadr i całego tego “korporacyjnego ładu”. Niebagatelna jest również opisana umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktów i owocna perswazja. Całkiem solidna kwota na pewno zostanie spożytkowana prorozwojowo i napędzi biznes. A przecież ta leżąca odłogiem na koncie forsa mogła zostać wydana na zmarnotrawienie! Przez księdza, mnicha czy zakonnicę, którzy prowadzą stałą obserwację osób starszych. Ze szczególnie nabożną atencją wobec uchodzących za majętne. Umiejętnie manipulując zagrożeniami pośmiertnymi, potrafią oni doprowadzić osobę o dewocyjnym IQ… Czytaj więcej »

Maxim

“A przecież ta leżąca odłogiem na koncie forsa mogła zostać wydana na zmarnotrawienie! Przez księdza, mnicha czy zakonnicę” lub co najgorsze na piasta gliwice.