Zwycięstwo utracone w doliczonym czasie. Piast remisuje z Bruk-Bet Termalicą na stadionie w Gliwicach

W sobotnim spotkaniu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował przed własną publicznością z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1-1 (1-0). Jedynego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Jakub Czerwiński.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie Niebiesko-Czerwoni. Patryk Dziczek ograł rywala i pomknął w stronę pola karnego. Pomocnik Piasta oddał techniczny strzał, ale zabrakło centymetrów i piłka minęła słupek. W 7. minucie odpowiedział Roman Gergel, który zdecydował się na uderzenie z dystansu. Jakub Szmatuła popisał się skuteczną interwencją i nie dał się pokonać.

Niebiesko-Czerwoni mieli przewagę i raz po raz atakowali na bramkę Dariusza Treli. Golkiper Bruk-Betu dobrze poradził sobie ze strzałami Gerarda Badii i Tom’a Hateley’a, ale nie zdołał obronić uderzenia Jakuba Czerwińskiego, który w 15. minucie otworzył wynik rywalizacji. Było 1:0 dla Piasta.

W późniejszym fragmencie spotkania również przeważali podopieczni Waldemara Fornalika. Przyjezdni stworzyli sobie jedną dobrą sytuację, jednak Rafał Grzelak trafił w słupek.

Druga połowa toczona była w spokojnym tempie. Obie drużyny nie stworzyły sobie wielu okazji bramkowych, jednak to Piast kontrolował sytuację na boisku.
W końcówce rywalizacji do sytuacji sam na sam doszedł Roman Gergel, jednak Jakub Szmatuła popisał się kapitalną interwencją i nie dał się pokonać. Bramkarz Piasta nie zachował jednak czystego konta, ponieważ w doliczonym czasie gry do siatki trafił Vladislavs Gutkovskis.

Spotkanie zostało rozegrane na Stadionie Miejskim w Gliwicach, mecz z wysokości trybun oglądało 4211 widzów.

Piast Gliwice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-1 (1-0)

1-0 – Czerwiński, 15 min.
1-1 – Gutkovskis, 90+1 min.