Wystawa z drastycznymi zdjęciami w pobliżu szkoły. Organizator zapowiada, że pojawią się kolejne


Kontrowersyjne zdjęcia abortowanych płodów pojawiły się niedawno na terenie parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy ulicy Kilińskiego na Trynku. Wystawa stanęła naprzeciwko szkoły i przedszkola.

Chciałem Państwa zainteresować tematem wystawienia przez parafię MB Częstochowskiej na Trynku bilboardów – plakatów pokazujących uszkodzone – zakrwawione płody wraz z podobizną Adolfa Hitlera. Wszystko byłoby może “w porządku”, ale stoją one na przeciw przedszkola i szkoły, do której uczęszczają małe dzieci, przedszkole wraz ze szkołą znajdują się po drugiej stronie ulicy – napisał gliwiczanin w wiadomości do redakcji.

Plakaty zostały postawione w nocy z piątku na sobotę. To chyba nie są odpowiednie obrazy, jakie dzieci powinny oglądać przez szkolne okna, zwłaszcza, że walczy się wszędzie z pokazywaniem i w ogóle z przemocą – podkreślił mieszkaniec Gliwic. Faktycznie – 9 bannerów z drastycznymi zdjęciami postawiono obok wejścia do kościoła.


Problem nie jest nowy – już w poprzednich latach na terenie Gliwic pojawiały się tego rodzaju “wystawy”.

Wcześniej billboard z podobną wizualizacją pojawił się m.in. na wiadukcie nad ulicą Piwną, a ekspozycję plakatów zorganizowano w sąsiedztwie kościoła pw. św. Jerzego w Łabędach. Osoby trzymające banner ze zdjęciami martwych płodów pojawiały się także od czasu do czasu od Szpitalem Wielospecjalistycznym w Gliwicach.

– Obecnie jesteśmy na etapie organizowania informacyjnych wystaw pro-life na terenie śląskich parafii. Ostatnio zakończona została wystawa na terenie parafii św. Franciszka w Zabrzu a od 9 listopada czynna jest (red.) wystawa na terenie parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Gliwicach. Mamy też już następne zgody księży proboszczów na organizowanie kolejnych wystaw na terenie ich parafii – przekazuje Tomasz Jazłowski, zastępca koordynatora gliwickiej komórki fundacji Pro-Prawo do Życia w wywiadzie na stronie organizacji, który ukazał się 13 listopada.

W planach lokalnych “prolajferów” jest także kontynuowanie pikiet pod biurami poselskimi partii rządzącej (PIS) w Gliwicach.

Zamierzają oni także rozpocząć protesty pod Szpitalem Miejskim w Rudzie Śląskiej, gdzie – według informacji Fundacji – od kwietnia 2010 roku do listopada 2015 wykonano aż 481 aborcji, z czego tylko jedna dotyczyła zagrożenia życia matki.

Zdjęcia sprzed 50 lat

Prezentowane na zdjęciach Fundacji martwe płody to nie efekty aborcji wykonywanej współcześnie. Jak dowiadujemy się z ubiegłorocznego artykułu Newsweek Polska, fotografie wykonano w latach 60-tych XX wieku.

Wówczas wśród metod terminacji ciąży stosowano aborcję próżniową lub mechaniczną. Współczesny zabieg już tak nie wygląda – w cywilizowanych krajach wykonuje się go podając farmaceutyki prowadzące do przerwania ciąży.

(żms)
fot. ŁG/24gliwice.pl

Już po publikacji artykułu, w piątek, 15 listopada, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 mieszczący się przy ulicy Kilińskiego 1 (dokładnie naprzeciwko kościoła, na którego terenie wystawiono drastyczne obrazy) nadesłał oświadczenie w tej sprawie.

Dyrektor ZSP1 w Gliwicach informuje, że sprawa bilbordów stojących przed kościołem na terenie parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Gliwicach budzi kontrowersje wśród społeczności szkolnej. W tej sprawie 13.11.2019 telefonicznie rozmawiałam z księdzem proboszczem, który poinformował mnie, że jego działania są zgodne z prawem. Wobec powyższego 14.11.2019 skierowałam do niego pismo z prośbą o zmianę lokalizacji bilbordów tak, aby treści na nich zamieszczone nie były widoczne dla dzieci uczęszczających do ZSP1. Czekam na odpowiedź w tej sprawie – czytamy w przesłanej wiadomości.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
kanar

A ja proponuje może zdjęcia drastyczne gwałtów dokonanych przez księży ??? Trzeba mieć nieźle zrytą psychę żeby epatować czymś takim. Niesmaczne wulgarne. Proponuję dla odmiany postawić tam w pobliżu reklamę kilu agencji towarzyskich … A co … wszak wolny kraj… Rozumiem ze wy KSIĘZA zabierzecie do siebie te wszystkie chore dzieci, bedziecie je zywic karmic do samego konca na wlasny koszt ? A tak cie baliście bucików na płocie a teraz takie piekne obrazy… Moze wsrod nich sa dzieci ofiary poczęcia przez ksiezy?

Gliwiczanin

W 100 % masz rację

Siwy

Super kometarz. Trzeba jeszcze dodac tych 24 biskupi co ich kryli i ukryja do dzis!!!

abc

Biedny człowiek a nikt mu nie współczuje

RealistA

To, że kanar to gość godny politowania to sprawa oczywista, ale bardziej smutne jest to, że ma aż tyle zwollenników… Opierając się na faktach: aborcja jest dokonywana w majestacie prawa i ZA ZGODĄ wielu Polaków a przynajmniej za oficjalną zgodą polityków… Obrzydliwości o których pisze “kanar’ to tragedie, które żaden Polak nie pochwali i z całą stanowczością napiętnuje się dokonujących takiego czynu. REASUMUJĄC: Zarówno gwałt jak i aborcja to czyny, których Kościół zakazuje a “kanar” rozmywa temat.

:)

Jasne, Kościół wszystkiego zakazuje, ale tylko antyaborcyjne wystawy pokazuje. Swoich księży gwałcicieli ukrywa, a jak dłużej się nie da, to się ich wypiera, byle nie ponieść finansowej odpowiedzialności. O dzieciach księży milczy, chorych i głodujących nie widzi. I kto tu rozmywa?

RealistA

Stań w obronie dzieci nienarodzonych a zrozumiesz o czym piszę. Na razie jesteś na etapie klawiatury i ogólników…

kanar

Nie mam zamiaru oglądać zdjęć po jakichkolwiek operacjach medycznych czy aborcjach.To że jestem za czymś albo przeciw czemuś i nie oznacza że muszę to oglądać i że muszę afiszować to w taki sposób jak robią tego rodzaju ruchy. Czy jestem godny pożałowania no cóż okazuje się że w tym kraju nie można mieć swojego zdania. A jeśli takie rzeczy robi się na terenie kościoła to dla mnie to maskarada cynizm i cyrk. Mam w głowie akurat zeznania dzieci zgwałconych przez pedofili.i w takim razie bardzo chętnie wystawił bym takie porno zdjęcia żeby wszyscy zobaczyli co potrafią zrobić panowie ubrani w… Czytaj więcej »

RealistA

Jeżeli gdzieś się nie broni małoletnich to wskaż konkretne miejsce i zgłoś to właściwym instytucjom lub policji. Kościół to, Kościół tamto,konkretnie: adres, nazwisko i wspoldzialaj z odpowiednim i instytucjami zamiast pisać ogólniki… Wrzucanie wszystkich do jednego worka to zwykłe kłamstwo i nie uczciwe. Takie uogólnianie krzywdzi dobrych ludzi w Kościele, więc może czas na spacer po świeże powietrze??? A za moje słowa , że jesteś godny politowania przepraszam. Mam poprostu dość ludzi, którzy niesprawiedliwe oskarżają WSZYSTKICH za pojedyncze przewinienia.

:)

Ty jak zwykle nie znasz takich przypadków, zawsze to inni mają się zająć krzywdzonymi, bo w twoim świecie jest tylko dobroć. Ty nie widziałeś, nie słyszałeś i nie czytałeś. Zawsze jesteś zdziwiony i wypierasz fakty kiedy kościelni przestępcy wpadają, ale jesteś pewny niewinności kolegów w sutannach. Hipokryta czystej maści. Tylko dlaczego ci dobrzy ludzie Kościoła milczą o przestępcach w swoim środowisku i ukrywają ich całymi latami? Tego wyjaśnić nie zamierzasz, ale bronisz ich chętnie. Szkoda, że nie ma za co, bo ich i twoje milczenie to zgoda na zło. Jak więc mogą być dobrzy? Jak ty możesz?

RealistA

Masz poważny problem… To brak umiejętności czytania ze zrozumieniem… Możesz mi zacytować moje zdanie, w którym wypieram “fakty” przestępstwa w Kościele??? Masz klapki na oczach i teraz chciałbyś bym zaprzeczył jakimkolwiek przestępstwom, których dopuścili się pojedynczy kapłani czytaj promil w skali całego kraju. Niestety gościu to TWOJA WYOBRAŹNIA… Dopowiadasz sobie w głowie jakieś insynuacje a później mnie oskarżasz… O czym ja mam z Tobą dyskutować??? Apropos… Skoro rzucasz tak poważne oskarżenia, to pewnie Ty niczego nie będziesz ukrywał, a więc proszę tu podać kilka przykładów z imienia i nazwiska oraz kto kogo ukrywał, etc. Interesuje mnie również ile przestępstw na… Czytaj więcej »

:)

Nie rozśmieszaj mnie bardziej niż dotąd. Z Kościołem jest ten problem, że zewnętrzni badacze tematu szacunkowo określają problem pedofilii i homoseksualizmu wśród księży na 15-30 %. A szacunki biorą się stąd, że polski kościół jest wyjątkowo niechętny w ujawnianiu przestępców i, jak sam nazywa homoseksualistów, zboczeńców w swoich szeregach. Dobrze o tym wiesz i usiłujesz wciskać kit o jakimś “promilu”. Zimny przykład to arcybiskup Paetz, znany dewiant, którego nigdy nie ukarano i jeszcze macie zamiar pochować z honorami w archikatedrze. Promile to ty masz we krwi, kiedy próbujesz przekonać ludzi do swoich naiwnych bajeczek, które mają na celu uśpienie czujności.… Czytaj więcej »

Laszlo_egesz

Tak, popieram prawo do aborcji. Którą uważam za wybór mniejszego zła. Pochwal się jaką to opieką czy choćby cieniem uwagi otoczyłeś te niechciane, zdeformowane istoty ludzkie które “musiały” się narodzić w imię źle pojmowanego człowieczeństwa? Chodzi mi o te już urodzone.

Marcell

Napisz proszę kto dał Ci prawo decydowania o życiu lub śmierci, zabicie kogokolwiek jest niedopuszczalne skoro nie masz zamiaru oglądać zdjęć nie zapuszczaj się w tak znienawidzone obszary jak teren parafii.

PS. Byli już w historii nawet w XX w ludzie którzy uzurpowali sobie prawo o decydowaniu za innych, miedzy innym pan z jednego ze zdjęć, a to jak mniemam potępiasz.

kanar

Jeśli masz chęć na opiekę nad dzieckiem bez mózgu, który odejdzie do domu Pana w ciągu miesiąca czy dwóch po urodzeniu – twoja sprawa. Zrób sobie w domu taki żłobek i za włąsne pieniądze utrzymuj Takie “życie” przy życiu. Ludzie mają prawo decydować czy np chcą by na swiat przyszło zdeformowane dziecko, które będzie do końca zycia cierpiec bo ktos miał kaprys zeby takie “zycie” istniało. Totalnie mylisz pojecia. Hitler unicestwiał ludzi juz zyjacach w wiekszosci wypadkow. Nie wiem co ma aborcja wspolnego z Hitlerem? Tyle pewne co koncerny tytoniowe z zabijaniem ludzi na raka… Zabijaja i co? To jest… Czytaj więcej »

Marcell

Nie odpowiedziałeś na pytanie o prawo do decydowania kto Ci je dał, wg twoich teorii ludzi starych, nieudolnych, zdziecinniałych “niepotrzebnych” z demencja starczą tez powinno się zabijać poco domy starców, hospicja przecież i tak umrą wcześniej czy później dla nich też mam otworzyć ośrodek w swoim domu ? Homo sapiens – człowiek rozumny szkoda ze więcej jest Homo ledwozipiens na poziomie ameby. Idąc dalej twoim tokiem rozumowania kiedy pedofilem jest nauczyciel WF dziecko przestanie uprawiać sport albo zabronisz mu oglądać mecze piłki nożnej, spłycasz temat, wkładając wszystkich do jednego wora.

Laszlo_egesz

@Marcell Czy ja sobie uzurpuję prawo do decydowania? Na całe szczęście nie muszę.

Marcell

@Laszlo_egesz Teoretyzujemy wiec opowiadając się za “masz” prawo do decydowania opowiadając się przeciw stwierdzasz ze tego prawa nie masz. Podczas procesu w Norymberdze zbrodniarze wojenni twierdzili ze tylko wykonywali rozkazy wszyscy wykonywali rozkazy łapiesz…… oni tez własnymi łapami nie zabijali w obozach, dając nawet milczące przyzwolenie bierzesz w tym udział

kanar

A kto dał prawo do kary śmierci której kościół się zbytnio nie sprzeciwiał ??? Nie widzisz różnicy pomiędzy czymś co żyje bo jest podłączone na siłę do maszyny że niczego nie czuje niee.mozgu ? A kimś kto jest tylko chorym czy startym. Hoduje sobie sam takie roślinki w domu. A prawo do tej decyzji zostaw rodzicom tych istot …

Marcell

Kościół dął prawo do kary śmierci, przeciw przykazaniu – nie zabijaj coś ci się pomieszało, dodatkowo jaki jesteś autorytetem medyczny ze wiesz czy ktoś czuje czy nie, bredzisz. Nazywając kogoś roślinką pokazałeś klasę,

NY

a co ze skrobankami na życzenie do tego tez masz usprawiedliwienie, zabić kogoś bo”mama”i “tata” są bezmózgowiami i się nie zabezpieczyli powołali do życia istotę ludzką ? to może zaczniemy od “utylizacji” “mamy” i “taty” bo nie mają mózgu. Uprawiając stosunki masz realną możliwość począć człowieka… taka konsekwencja skacząc na główkę do pustego basenu złamiesz kark tez taka konsekwencja z ta różnicą ze przy skoku do basenu decydujesz o sobie.

Licealista

Wariaci są przeciwko edukacji seksualnej w szkołach bo dla nich to temat tabu, zmuszają lekarzy i farmaceutów do podpisywania klauzuli sumienia, przez co jest ograniczony dostęp do antykoncepcji i chcą narzucać swój światopogląd wszystkim innym, bo aborcja się im nie podoba? Na lekcjach religii możecie opowiadać te bajki. I tak coraz mniej uczniów na to przychodzi.

Gliwiczanin

A czemu nie wystawią zdjęć ofiar pedofilii księży ?

:)

Lepiej zdjęcia pedofilów w sutannach. Po co stygmatyzować ofiary?

Beton

Nie można bo RODO…, oraz POKA ( Parasol Ochronny Kurii Arcybiskupiej )

:)

Z czarnym paskiem na oczach oskarżonych można. A skazanych można nawet bez paska. Zwróć uwagę, że fundacja nie dostała zezwolenia na “wystawę” w przestrzeni publicznej i musiała się przytulić do proboszcza, którego, mam nadzieję, wierni odpowiednio podsumują na tacy w najbliższych tygodniach. Takie “wystawy” są jawnie przemocowe i sprzeczne z wiarą chrześcijańską. Jeżeli proboszcz tego nie rozumie, to znaczy, że jest na bakier z własną religią i/lub używa jej cynicznie wyłącznie jako źródło dochodu.

Dziadek

Ja bym zrobił wystawę zdjęć pedofili księży a nie ich ofiar!Ofiary są już i tak pokrzywdzone!
Całkowicie nie rozumiem ludzi którzy chcieli by pokazywać zdjęcia OFIAR pedofili!!

Ostatni Sprawiedliwy

@dziadek. Każdy pedofil jest obrzydliwą kreaturą, niezależnie czy jest księdzem, sędzią, lekarzem czy murarzem. O prawie wszystkich pedofilach w KK wiedziały służby PRL – SB-ecja, trzymano ich tam latami. Ku chwale socjalizmu i walki z Kościołem Katolickim. Takie są fakty.

:)

Fakty są takie, że Kościół tych “prawie wszystkich” pedofilów trzyma i chroni do dziś, 30 lat po tym jak otrzymał pełną dokumentację SB. I z jakiegoś powodu nie zrobił wewnętrznej lustracji. Strach pomyśleć, ku czego chwale?

Laszlo_egesz

To że SBcja miała na nich haki nie usprawiedliwia dobrego samopoczucia wynikającego z solidarności korporacyjnej wysokich rangą duchownych, którzy wiedzieli i zamiatali pod dywan.

Ostatni Sprawiedliwy

@Laszlo_egesz. Wiedzieli i zamiatali pod dywan czy mieli siedzieć cicho, bo na nich także były kwity? A to już jest spora różnica.

:)

Jak już jesteśmy przy pedofilach w sutannach, to zdarzają się dobre dni, jak dziś. Nigdy nieukaranego przez Kościół arcybiskupa Paetza wreszcie zabrała kostucha.

Laszlo_egesz

@Ostatni: Argument z SB uważam za chybiony, przedstawiciele personelu naziemnego Pana Boga mieli 30 lat na oczyszczenie środowiska z komunistycznego nalotu.

Ostatni Sprawiedliwy

@Laszlo_egesz. Z przykładem wpływów SB-ecji w Kościele Katolickim jest dokładnie wręcz przeciwnie niż uważasz. Po co porządki jak można jeszcze na tym zarobić, tanio kupić ziemię od kleru. Podobnie jak oczyszczenie sceny politycznej. “Nocna zmiana” pokazała, że oczyszczenie nie jest pożądane. Szybciutko obalony rząd Olszewskiego i wsadzony swój usłużny.

Licheń

Wychodzi na to, że niewinnym Kościołem manipulują wszyscy od SB i komunistów po solidarnościowców i konfederację z Międlarem na czele. Przynajmniej tak wyszło ostatniemu sprawiedliwemu. Ale beka.

Lkar

Bo nie chcą Ciebie oglądać….

Dziadek

@~Lkar.

Naprzód pomyślałem…..sumienie się w Nim odezwało.Po chwili przyszła refleksja-nie każdy ma sumienie
i nie wszyscy którzy je posiadają,potrafią się nim posługiwać.
Czyżby sukieneczka czarna ciążyła?
Myślę ,że wpis z 9:22 osiągnął zenit Twojego intelektu…jak moja pupcia po …lewatywie…;)).

Janek

Bo ich nie ma.

Ampuła

Nie widzę powodu do protestów. Lokalizacja jest właściwa – na terenie trzymanym w szachu przez proboszcza. Tam aborcja nie ma żadnego wstępu, jest zduszona w zarodku. Wystarczy współżyć z ministrantami.
Przed wejściem do szkoły powinna stanąć inna wystawa. Zorganizowana przez kurię. Zachęcająca dzieci do zostania ministrantem. Ujęcie w koronkach. Scena na klęczkach. Małe dłonie na dzwonku. Zabawy pod namiotem.

Sprawiedliwy

Gra z klapsami w pupę

Ampuła

Rozbierane “kamień, nożyce, papier”.

Bób, Hummus, Włoszczyzna

Jak się poczyta o fundacji Pro-Prawo do Życia, to się okazuje, że współpracuje z polskimi faszystami i ekstremistami prawicowymi. Nic dziwnego, że razem z dużą grupą księży, która im sprzyja zdradzają różnego typu fiksacje psychiczne i zamiłowanie do kolekcjonowania i epatowania ochydztwami.

Xsenofob

Faszyzm, czyli narodowy socjalizm to lewica . . .
Od kiedy socjalizm jest prawicowy?

:)

To powiadasz, orle, że Dmowski, Piasecki, ONR, Falanga, Młodzież Wszechpolska, itp. to wszystko jest lewicowa hołota? I dlatego wykrzykują, żeby siebie potraktować sierpem i młotem? Jak ja lubię, kiedy prawak usiłuje być sprytny…

The Tiger@

Dużo zależy od podejścia tych formacji do spraw gospodarczych, bo faszyzm to jest ekstremalne połączenie zarówno lewicowych idei gospodarczych z prawicowymi koncepcjami społecznymi.

:)

Jak tak dużo zależy, to rozwiń, co zależy i ile, itd. Czeka mnie podwójnie dobry dzień.

The Tiger@

Tylko po to byś się mógł czepiać?

Marcell

Już po podpisie widać brak szacunku dla wartości.

Gliwiczanin

W Polsce aborcja jest przecież zabroniona, więc po co ten happening?

Ksenomorf

Nie dla wszystkich jest zabroniona ! Pamiętaj godzina jazdy na południe i jesteśmy w normalnym kraju.

prosty_gliwiczanin

Raczej w ateistycznym cyrku matole

ANtychryst

widać, że z Ciebie prosty_gliwiczanin, tak prosty, że spokojnie można Cię nazwać prostakiem.

dzidek krępak

A dlaczego te plakaty ustawiono pod osłoną nocy? noc to pora dla różnych elementów…

Mama

Pod oslana nocy zerwac… zlo jest zlem ale nie mozna narazac dzieci na te widoki … czy zdjecia gwaltow i morderstw tez powinny byc pokazywane publicznie przy szkolach i przedszkolach? Obu strona – ofiara i tym ktorzy beda to ogladac nalezy sie szacunek… Ci ktorzy wystawiaja takie zdjecia nie licza sie z zadnym zyciem – tym straconym i tym obecym…

ers

Jestem przeciwnikiem aborcji, ale uważam że ci tak zwani “aktywiści pro-life” powinni sobie znaleźć jakiejś sensowne zajęcie. Ewidentnie im się nudzi. W Syrii dużo dzieci czeka na ratunek, zapraszam.

Perez

Jakim prawem zdjecia sa pokazywane w miejscu publicznym? Kto dal na to zgode i dlaczego policja nie reaguje?

Bolek

Gdyby nie dochodziło do aborcji nie było by tych zdjęć.

Perez

nie rozumiem Twojego przeslania. Morderstwa tez sa…..wiec moze wywiesmy na kazdym rogu zdjecia zabitych ludzi, to moze nie bedzie morderstw? To chcesz powiedziec?

Dziadek

Nie mordujmy,nie zabijajmy! Nie będzie możliwości wywieszania zdjęć zabitych!

młodzież

Kiedy wystawa przeciw oszustom, złodziejom, gwałcicielom, pedofilom, cudzołożnikom w sutannach?

Ad

Komuś co jakiś czas odwala, i to równo odwala!

Obserwujący

Kolejna akcja, mająca na celu, jak domniemywam, obrzydzenie aborcji.Tak jakby faktycznie aborcje były wykonywane masowo.
Pisowcy są mocno przewrażliwieni na punkcie aborcji.
Prawda jest taka,że jeśli ktoś chce wykonać zabieg to wykona go za granicą.
Dziwne jest, że suweren dostaje histerii…ale w końcu dostaje pińćet, więc…powinien siedzieć cicho…wszak wiadomo, że pisiowcy trzymają z klerem…macie co wybraliście..

...

Aborcja to w wykonaniu pisu od lat temat zastępczy mający przy okazji różnicować społeczeństwo i wzbudzać emocje. Kiedy poprzednio byli u władzy również przy tym chcieli grzebać, trudno znaleźć inny powód tego, jak chęć odwrócenia uwagi od innych spraw, które dzieją się w międzyczasie

Laszlo_egesz

Czy tak wygląda katolicka pornografia?

Prawnik

Rozumiem, że organizatorzy posiadają prawo do prezentowania wizerunków tych “dzieci” podpisane przez rodziców? Czy też może jest to nielegalne naruszenie prawa do prywatności i należy owo naruszenie ścigać z urzędu. Skoro mówimy o ludzkich szczątkach, to chyba RODO nie przestaje w tym przypadku obowiązywać?

treya50

Jak napisano wyżej są to zdjęcia z lat 60-tych ub. wieku, trudno więc o zgodę. Napisano również, że obecnie nie przeprowadza się aborcji w ten sposób tylko farmakologicznie. Pytanie w jaki sposób weszli w posiadanie takich zabytkowych zdjęć, kto je udostępnił i dlaczego były archiwizowane ? A może to wcale nie są zdjęcia polskie ???

Wungiel

Oczywiście, że RODO nie obowiązuje zmarłych. Gdybyś jednak chciał spocząć w bezimiennym grobie, to pewnie dałbyś radę to jakoś załatwić :P

Xsenofob

W czasach powszechnego fałszu, mówienie prawdy jest czynem rewolucyjnym.
G.Orwell

młodzież

Orwell był lewakiem, jakbyś nie wiedział. :)

Tomasz Pluta

Nie wyobrażam sobie co ta banda entuzjastów fantastyki literackiej ma w głowach. Przecież to jest art. 51 kodeksu wykroczeń. ZAPRASZAM DO ZGŁASZANIA INCYDENTU W NAJBLIŻSZYCH KOMISARIATACH. Nie pozwolmy zgorszyc naszych dzieci. Takie rzeczy za ciężko wytłumaczyć 7 latkowi…

Obserwujący

Nie histeryzuj Tomek.
Wasze dzieci gorszą się innymi rzeczami, codziennie.
Jako rodzic musisz umieć wszystko wytłumaczyć swojemu dziecku.Skoro nie potrafisz to może..nie powinieneś być rodzicem.Jako rodzić musisz umieć wytłumaczyć nawet te ciężkie rzeczy.Staraj się bardziej,dorośnij, dojrzej.

z Gliwice

Oj, nie jesteś ty rodzicem, Obserwujący. Wszystko można tłumaczyć, ALE w odpowiednim wieku.

Imiu

“przemoc dotyczy kobiet w każdym wieku” – faktycznie a mężczyzn tylko w przedziale wiekowym.

Xsenofob

Prawda jest jak poezja.
Większość ludzi nienawidzi poezji.

młodzież

Prawda jest jak d*pa. Każdy ma własną.

manek

Celowość takiej wystawy jest żadna. Nikogo nie przekonuje, wywołuje emocje i epatuje brutalnością. Ale jeśli istnieją durne panienki krzyczące o prawie decydowania o własnym brzuchu, nie liczące się z prawem do życia, prawem partnera i manifestują pogardę do macierzyństwa. To będą radykalni durnie wykorzystujący każdy sposób (nawet taki) do prezentowania swoich poglądów. Bo na pewno nie jest to ratowanie dzieci nienarodzonych tylko jeszcze jeden głos w brutalnej dyskusji.

Obserwujący

O właśnie.Panienki chodzą do kościoła, posyłają swoje paskudne dzieci na religię, modlą się.I panikują, że kler miesza się do ich brzuchów.
Kler trzeba trzymać na dystans.

max

O nie wiedziałem że cyrk zajechał do Gliwic?? Po drugie Halloween już było nie ma co straszyć takimi zdjęciami! Trochę tylko współczuję tym którzy idąc na kebaba muszę na to patrzeć. No a zwłaszcza żal mi dzieci które narażone są na takie horrory.

moh

reprezentujesz poziom dania o którym piszesz

Janek

Tych plakatów nie widać ze szkolnych okien. Za daleko i zasłaniają je drzewa rosnące na terenie parafii.

Jędruś

“Jak poinformowała Fundacja Pro – prawo do życia, gliwicki szpital nie wykonuje już aborcji. – Dostaliśmy odpowiedź, że od początku 2018 roku do chwili obecnej nie wykonano w placówce ani jednej aborcji i dodano, że podjęto wszelkie działania, aby te świadczenia nie były realizowane na terenie Szpitala. – czytamy na stronie fundacji.”

Wungiel

Ostatni akapit mówi wszystko. W obozach koncentracyjnych też nie stosowano metody próżniowej tylko cywilizowaną gazową. Pan z wąsem jak najbardziej na miejscu.

“Wówczas wśród metod terminacji ciąży stosowano aborcję próżniową lub mechaniczną. Współczesny zabieg już tak nie wygląda – w cywilizowanych krajach wykonuje się go podając farmaceutyki prowadzące do przerwania ciąży.”

Dziadek

Karę śmierci w cywilizowanych krajach ,wykonuje się przez podanie farmaceutyków prowadzące do przerwania życia.

Laszlo_egesz

Hitler zakazał aborcji w 1933 roku uznając ją za zbrodnię.

Perez

Wyznaczanie aktualnych wartosci moralnych na podstawie wypowiedzi Hitlera to juz chyba lekka przeada

Laszlo_egesz

To nie ja go włączyłem w swoją kampanię tylko “katoliccy” prolajferzy

Dziadek

“Obowiązkiem Słowian jest pracować dla nas.Płodność Słowian jest niepożądana.Niech uzywają prezerwatyw albo robią skrobanki”-Martin Borman.

“W obliczu dużych rodzin tubylczej ludności,jest dla nas korzystne,jeśli dziewczęta i kobiety mają możliwie najwięcej aborcji.Osobiście zastrzelę tego idiotę,który chciałby wprowadzić w zycie przepisy zabraniające aborcji na wschodnich terenach okupowanych”-Adolf Hitler

:)

Nie rozumiesz z czego wynikała różnica w podejściu hitlerowców do aborcji rasy aryjskiej i pozostałych, czy udajesz? Polscy antyaborcjoniści chcą zakazu w Polsce. Tak jak Hitler w III Rzeszy. Na 100 % nie obchodzi ich aborcja w krajach muzułmańskich, a raczej życzyliby sobie, żeby była powszechna.

Dziadek

Zakazał…ale tylko “czystym aryjkom”,100% Niemkom….innym np. “niepełnosprawnym umysłowo” Niemkom…wręcz zalecał,a żydówkom nie tylko zalecał…

Ostatni Sprawiedliwy

@Laszlo_egesz. Aborcja została za to legalnie wprowadzona na terenie Generalnej Guberni. Dla Polek.

wieszak

Jak widać była nieskuteczna.

prawda

Mieszkańcy Gliwic są przyzwyczajeni do kłamstwa i to najbardziej ich interesuje, a kiedy zobaczą prawdę na oczy to mają wielkie oburzenie. Prawdy się boicie? Co w tym jest złego zobaczyć skutki aborcji? Tak wygląda aborcja. Rozumiem, że wolicie oglądać zagraniczne media, które podają tylko dla nich korzystne informację, ale warto zejść też na ziemie i zobaczyć jak wyglądają skutki niektórych decyzji.

monitor

mniej “drastyczny” co dla niektórych jest odbiór “eksponatów” w dr hagens body museum.Tam jest masakra !

Laszlo_egesz

Tam jest w dużej mierze edukacja na którą załapują się wyłącznie biletowani chętni. Zestawiasz ze sobą zamkniętą imprezę dla dorosłych z publicznym pokazywaniem “rzeźni” wszystkim w pobliżu, bez względu na wiek i chęć oglądania podobnych.

Stasiu

Najbardziej oburzeni są ci co dokonali aborcji i teraz gryzie ich sumienie.

:)

Skąd ty to wiesz? Najgłupsi są ci, którzy aborcję wiążą z Hitlerem, który, jak widać nie każdemu wiadomo, był równie żarliwym przeciwnikiem aborcji jak pro-lajferzy i kościół katolicki. Z tego powodu obok wizerunku Hitlera spokojnie możecie umieścić wizerunek Wojtyły. Będzie jeszcze śmieszniej.

Dziadek

Hitler był jak Ty to piszesz “żarliwym przeciwnikiem aborcji”-tylko i wyłącznie wobec 100%Niemek będących w ciąży ze 100 % Niemcem……dla innych kobiet był bardziej wyrozumiały…..

:)

Niezupełnie 100/100% ale mniejsza o wykład. Tylko co z tego? Wojtyła był przeciw aborcji po całości, więc bardziej należy mu się miejsce obok rozerwanych zarodków.

ewa

SZCZEGÓLNIE FACECI. PRAWDA PANOWIE?

Debora

Jacy jesteście wrażliwi, jaki to straszny widok jakoby muszą dzieci oglądać. Szkoda, że nie żałujecie tych, których ciała na bilbordach pokazują.

hanek mały

Rozumiem, że Ty i tobie podobni z lubością wolicie oglądać kalekie dzieci lub chore psychicznie w realu, cieszycie się, gdy zgwałcona dziewczyna musi do końca życia pamiętać o tym, patrząc w oczy dziecka z gwałtu, a serce w was rośnie, kiedy widzicie rodziców nie mających już sił do zajmowania się dzieckiem rośliną przez 24 h, bez odpoczynku, bez wytchnienia, bez nadziei, że sytuacja się zmieni ? Wiesz jak się taka postawa nazywa ? – to czysty sadyzm.

Gruntowy przymrozek

Najważniejsze żeby się urodziło, mało ważne co i w jakim stanie, a potem problem ich już nie dotyczy

Debora

Więc wszystkich ludzi ułomnych należy według Ciebie i Tobie podobnych po prostu “odstrzelić”, najlepiej zanim ośmielą się jeszcze na świat pokazać? Po co mają komuś przeszkadzać, prawda? Są brzydkie i trzeba koło nich cięgiem robić. Zaś za gwałt trzeba po prostu uwalić dziecko, tak? To jest T-Aktion w czystej postaci, a wy myśląc w ten sposób stajecie się godnymi spadkobiercami myśli społecznej III Rzeszy, choć prawdopodobnie nawet nie zdajecie sobie z tego sprawy. Nie napawam się widokiem chorych i kalek, nie mam satysfakcji, że dziewczyna nosi ciążę z gwałtu albo że ktoś musi się kimś opiekować 24h/dobę. Wolę takich ludzi… Czytaj więcej »

Tomasz Pluta

Tak! Jak pre-dziecko jest chore to rodzice powinni decydować czy dadzą radę je wychować lub czy chcą je skazać na cierpienie życia. Nic nie znasz z autopsji a nawet jeśli to jesteś takim debilem że zaistniała sytuacja pewnie cię nawet nie rusza. Na depresję i inne choroby psychiczne zapadają ludzie inteligentni. Ty jesteś głupia i nic cię w życiu nie złamie. :D wychowuj jak chcesz.