Antyrządowy protest na Placu Krakowskim. Manifestowało ponad 200 osób

We wtorek wieczorem na Placu Krakowskim, ponad 200 osób demonstrowało przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości.

„Wolność, równość, konstytucja”, „Nie ma zgody na takie metody”, to tylko niektóre hasła, z jakimi przyszli na manifestację uczestnicy. Protest zorganizowała gliwicka Nowoczesna.

Przypomnijmy, w związku z planami ograniczenia pracy dziennikarzy w Sejmie, w piątek opozycja rozpoczęła blokadę mównicy sejmowej. Posiedzenie przeniesiono do innej sali, gdzie głosami PiS przyjęto budżet na 2017 rok. Według posłów opozycji nielegalnie. Wydarzenia w Sejmie spowodowały serię obywatelskich protestów w całym kraju. W Gliwicach manifestowano już w sobotę pod biurem PiS przy ul. Zwycięstwa.


W poniedziałek w całym kraju PiS zorganizował konferencje prasowe, gdzie lokalni politycy rządzącego ugrupowania prezentowali stanowisko partii.

? Nie ma mowy o braku demokracji czy możliwości swobodnej wypowiedzi. Reakcja opozycji była nadmierna ? podkreślał w Gliwicach senator Krystian Probierz. ? Rzeczywiście gdyby zmiany skonsultować z waszym (dziennikarskim) środowiskiem to efekt byłby lepszy. Każdy pomysł można poprawić ? dodawał i zaznaczał, że pomysł ograniczenia pracy dziennikarzy mógł być dla opozycji tylko pretekstem do wywołania obecnego zamieszania.
(msz)