Aż 175 kontroli palenisk od początku grudnia. Jak się okazuje, firankami też można nagrzać w domu

W związku z walką ze smogiem strażnicy miejscy prowadzą działania sprawdzające odnośnie tego, co gliwiczanie wkładają do pieca. 1 na 17 gospodarstw nas truje.

Od 1 grudnia funkcjonariusze straży miejskiej skontrolowali 175 posesji w wyniku czego ujawnili 10 nieprawidłowości. W niedzielę został nałożony mandat karny w kwocie 500 zł na 26 – letniego mieszkańca, który w piecu spalał plastikowe butelki, firany i ubrania.

REKLAMA

Przypominamy, że zgodnie z art. 191 Ustawy o odpadach: Kto termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny.

(żms)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
A co

No cóż w miescie ,w którym wg Frankiewicza jest przyszłość mamy ponad 6 tysiecy podopiecznych MOPsu ,niezliczona ilość meneli oraz zwyczajnie ludzi biednych, którzy niestety palką byle czym .Taka jest prawda.Z niecierpliwością oczekuje raportów “solarowych blondyn” o kominach kopcących inaczej.

Latarnia Uliczna

W mieście totalnej krytyki, gdzie liczba właścicieli nieruchomości jednorodzinnych przekracza liczę klientów MOP dopiero zmiana zasad gospodarki odpadami komunalnymi wyrugowała popularny proceder podrzucania tychże odpadków z gospodarstw jednorodzinnych na śmietniki budynków wielorodzinnych w celu minimalizowania kosztów własnych.
Więc bledne jest wiązanie statusu majątkowego z poziomem świadomości społecznej. Przynajmniej w tym mieście, którego przyszłość buduje nie tylko zarząd miasta

rastra

Dziwnym trafem nikt nie wspomina o dziesiątkach tysięcy kopcących Diesli bez katalizatorów. Idąc tropem jednego z komentujących należy ukarać każdego właściciela takiego auta karą 10000 PLN, a nie koncentrować się na 100 paleniskach biedaków.

Urko

Niekoniecznie. Wystarczy wprowadzić coroczny test emisyjny na SKP i po roku problem zniknie .
Na ulicach też zrobi się luźniej :-)

Urko

Kary za spalanie śmieci są za niskie . 500 PLN nie zaboli naprawdę . Jakby “śmieciospalacze” mieli zapłacić po 5000 PLN za każdy przypadek , to może wtedy by dotarło .
Co nie zmienia faktu, iż problem ze smogiem leży gdzie indziej. Dopóki nie będzie ustawowego zakazu produkcji i sprzedaży flotokoncetratów , mułów , węgla niskiej jakości nasze miasta w zimie będą zmieniać się w inhalatoria trujących smrodów …

kanalia52

Przyjedźcie na Ogrodową, Wiśniową, ale tak pod wieczór. To się zdziwicie jaki syf leci z kominów.

Ricky

Zapraszam do Wilczego Gardła po godz. 16:30 na SMOGa

Ampuła

Na zdjęciu nie ma się czego doczepić. Paliwa posegregowane na wory. Podręczny zasyp doraźny przygotowany w wolnostojącym wiadrze – odseparowanym od głównych zasobów paliwa. Dzięki otwartości od góry treść zasypowa ulega korzystnemu, wstępnemu przesuszeniu. Smolisty wysięk z okolic drzwiczek nie uległ spaleniu, co mogłoby być niekorzystne dla środowiska za kominem. Operator pieca na pufie skrzyniowej tapicerowanej. Konstrukcja trwała, dobrze izolująca, z jednoczesną funkcją przechowywania części paliwa. Ład i schludność. Słyszeliście, że środowiska wegetarian z Sośnicy propagują wdrożenie pilotażowego programu QPALIWO? W wielu zakątkach globu suszy się odchody dużych roślinożerców i używa jako opał. Wegetarianie z Sośnicy zamierzają gromadzić tego typu… Czytaj więcej »

ja234

Glajwice powinno obowiązkowo i systemowo wymieniać piece mieszkańcom oczywiście bezpłatnie, bez śmiesznego ubiegania się o “dopłaty”.
Dalej zachwycajcie się tą byle jakością, syfem, brudem, nijakością…wioseczka zwija się na wstecznym, większość ludzi nie widzi tego bo nie chce…OTWÓRZCIE OCZY LUDZIE.

Poza tym na farsę zakrawa fakt, że ludzie muszą jeździć do szpitala do innych miast… bo takie ponoć bogate miasto a na płace dla lekarzy nie ma/nie chce mieć.

Skoro stać było na budowę hali-bankruta, utrzymywanie piasta-amatorów, wywalenie kasy na “choinkę”.

beton

Zgadzam się z ja234, ale nie w całości.
Dla czego miasto ma wymieniać piece mieszkańcom za darmo ? Powinien zostać wprowadzony podatek od posiadania nie ekologicznych źródeł ciepła. Jednocześnie powinna zostać rozbudowana sieć ciepła systemowego ( podobno PEC ma nadprodukcję ciepła ). Wtedy delikwent powinien otrzymać ofertę. Podłączymy cię do sieci za kasę w równowartości 5 letniego podatku od posiadania syfiatego źródła ciepła. Zapłacisz – dostaniesz komfortowe ciepło z rury i damy dotację do modernizacji instalacji wewnątrz mieszkania. Nie zapłacisz – pal węglem, lataj do piwnicy, narażaj się na kontrole i płać co roku podatek.

P.S. Choinka, według mnie też jest OK

Jasna

A jeżeli producent “ciepła systemowego” będzie je pozyskiwał spalając miał węglowy lub inny kiepskiej jakości opał niewiadomego pochodzenia???
Inaczej: z dobrej jakości węgla nie ma smogu.
Uzależnić wszystkich od jednego źródła ciepła…jasne. A potem palić czym się chce..

AMF

Ten nick to zdecydowanie nie od umysłu…
Byłaś kiedyś w jakiejś ciepłowni, albo znasz przynajmniej schemat instalacji?
Nie! Więc nie strzęp palców na raczenie innych swoimi mądrościami.

PS: o węglu i smogu tez zresztą pojęcia nie masz.

Urko

AnusaMegoFałdy
Gliwicki PEC też nie zna schematów instalacji kotłów spalania fluidalnego, instalacji współspalania sorbentu, instalacji dostarczania amoniaku lub mocznika i jeszcze paru innych instalacji . Nie zna także schematów rozbudowy instalacji CO . Albowiem w opinii sumiastowąsego , odwiecznego i dożywotniego Prezesa byłyby to schematy urządzeń działających za pomocą magii i mocy nadprzyrodzonych, funkcjonujących jedynie w sferze miejskich legend.

Jasna

A tak merytorycznie, bez obelg to umiesz coś powiedzieć?
Bo ja nie wierzę, żeby tych kilkunastu biedaków zatruwało całe miasto.
A jeśli tak jest to trzeba raczej systemowo podejść do biedy.
A nie wpakowywać wszystkich w “systemowe ciepło”.
Już mamy “systemowy” odbiór śmieci przez jednego odbiorcę.
Skutkiem tego jest podnoszenie cen, bez podnoszenia jakości usługi i bez końca.
I ta gliwicka bieda zbiera worasy z segregowanych odpadów..
Może i tym palą??
I jesteś niesympatyczny – jak już sobie tak rozmawiamy na “ty”.
Całą noc płakałam przez ciebie, że nie jestem po Górnictwie ;-)