Nie tylko Biedronka, Lidl i Polo Market. Kolejna sieć dołącza do sklepów otwartych w niedziele

Coraz więcej sieci handlowych otwiera się dla klientów w niedziele niehandlowe. Od najbliższej czynny będzie też Kaufland przy ulicy Pszczyńskiej.

 

Zakaz handlu to już w praktyce fikcja. Oprócz powszechnie działających sklepów Żabka, których zdecydowana większość działa w niedziele bez ograniczeń, w Gliwicach czynne są markety Biedronka, Lidl i Polo Market. Teraz dołącza do nich kolejna marka.

Market Kaufland przy ulicy Pszczyńskiej będzie czynny w godzinach od 9:00 do 20:00. Sieć wdrożyła usługi pocztowe jeszcze wiosną tego roku, jednak dopiero teraz zdecydowano się na otwarcie wszystkich sklepów.

Od wielu lat misją sieci Kaufland jest ułatwianie klientom codziennych zakupów. Konsekwentnie stawiamy na koncept one-stop-shopping, dając kupującym dostęp do szerokiego wachlarza usług i produktów najemców naszych pasaży. Mamy świadomość, że to właśnie możliwość zrobienia kompleksowych zakupów oraz załatwienia wielu innych spraw w jednym miejscu, znacznie zwiększa komfort klientów. Dotyczy to także usług pocztowych – mówił kilka miesięcy temu Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska.

Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów – zaznaczał Łojewski.

Wiele wskazuje na to, że sytuacja ze marketami otwartymi w każdą niedzielę nie potrwa długo, chyba, że sieci znajdą nowy sposób na ominięcie prawa.

Tydzień temu w Sejmie przegłosowano nowelizację ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Zgodnie z nowymi przepisami otwarcie sklepów świadczących usługi pocztowe w ostatni dzień tygodnia będzie dozwolone, jeśli przychody z tej działalności przekroczą 50% przychodów danej placówki. Nowe przepisy zaczną obowiązywać w pierwszy dzień miesiąca następujący 3 miesiące po ogłoszeniu ustawy w Dzienniku Ustaw, wcześniej jeszcze zajmie się nimi Senat.

O tym, które sklepy już działają w niedzielę szerzej pisaliśmy w osobnym artykule: Kolejne duże sklepy otwarte w niedziele niehandlowe. W Gliwicach m.in. Biedronka, Lidl, Polo Market.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/emfab

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
RamPamPam

I bardzo dobrze,bo zakupy chce robić,wtedy kiedy mam na to ochotę i czas,czyli np w niedzielę. Nie każdy od rana leci do Kościoła.

Tola

Szkoda tylko, że tam gdzie pracujesz jest zamknięte o 2 w nocy a ja akurat mam wtedy ochotę Was odwiiedzić. Hipokryci

Przedszkolanka

Po co miałbyś nas odwiedzać o 2 w nocy hmm?

Tola

Bo mam taką ochotę-naprawdę tak ciężko to zrozumieć?

RamPamPam

Zawsze możesz zmienić pracę.

Maria

Ale Ci co będą musieli pracować też mają RODZINY i chcieliby spędzić dzień z RODZINĄ

666

… i właśnie po to potrzebujemy przedstawicieli zdrowo rozsądkowych, a nie takich, którym powierzchnia śmieci bo jest okazja wielu dorobionych ordynarnie okraść i nie ponieść odpowiedzialności. Natomiast środowisko prawnicze pod zamówienie pisze dziurawe prawo będąc świadomym jego następstw. Każda sprawa sądową musi być opłacona przez skarżącego chociaż nie miał kompletnie żadnego wpływu na pokrętnie przygotowaną normę prawną. Typowe zjawisko w każdym opresyjnym reżimie poszkodowany obywatel jest dyscyplinowany kosztami sądowymi przed wydaną decyzją. PRL owskie wykształcenie to PRL-owskie zasady traktowania drugich.

Borys

I pewnie pójść do kina, do kawiarni, do wesołego miasteczka, itp, itd. Wiem, że dla ciebie to pewnie będzie szokująca informacja, ale wyobraź sobie, że tam też pracują ludzie. I co teraz? Personel sklepów jest jakiś lepszy, uprzywilejowany, ma ważniejsze potrzeby niż inni? Marysia sobie chce spędzać czas z rodziną, ale inni mają dla niej pracować? Obłuda, że aż się niedobrze robi…

RamPamPam

O tym właśnie mówimy,dlatego,mam nadzieję że Pani Tola nie tankuje samochodu w niedzielę,ani nie korzysta z żadnych usług,które wymagają od ludzi pracy w niedzielę,ba,mam nadzieję,że nie dzwoni również na pogotowie,bo trochę słabo ostatnimi czasy u ratowników medycznych.

Borys

Do egoistycznej Marii pisałem, nie do Ciebie oczywiście

Co wy z tą rodziną?

Gdyby chcieli to by spędzali. Ja chcę mieć wolne środy. Rodzinę mam nie tylko w niedzielę. Pod bronią nikt nikogo nie zagania w niedzielę do pracy. Tak samo lekarzy, strażaków, policjantów, kelnerów, kierowców, pracowników lotnisk, kolejarzy, marynarzy, księży i piekarzy.

Wielki POPiS

A to nie ma w Polsce młodych, którzy by sobie w niedziele popracowali za nieco większą kasę? Wszyscy mają po 3 dzieci albo starszych do opieki?

cffc

Brawo pis#$@dy tępe nie potraficie dobrze prawa napisać.

Gomułka

Nie da się napisać dobrego prawa, gdy założenia od podstaw są złe. Przez 45 powojennych lat przerabialiśmy odgórne, “centralne” sterowanie rynkiem (gospodarką) i co sprawdziło się?

Tola

W Niemczech do dziś „sterują centralnie” rynkiem i sproawdziło się

BB

Co to znaczy sprawdziło się? To, że tam tak jest nie znaczy, że na tym Niemcy oparli swoją potęgę gospodarczą.

Hipokryzja

Dlaczego tylko hipermarkety? Czym różni się praca w markecie od pracy np. w restauracji albo stacji benzynowej? Nie oczekuję rzeczowej odpowiedzi. Znam właściwą. Chodzi o inność. Nie jesteście w stanie zaakceptować, że ktoś jest inny niż wy, że inaczej chce spędzać czas niż wy, że inaczej się ubiera niż wy, że wyznaje inne wartości niż wy, że interesują i cieszą go inne rzeczy niż was. Wszyscy macie problem z zaakceptowaniem ludzkiej różnorodności i najchętniej wszystkich ubralibyście w mundurki i wyrównali pod siebie. Ludzie jeżdżący w niedzielę na zakupy po prostu was wk…..ją. Godzą w wasz światopogląd. A wasz światopogląd brzmi… Czytaj więcej »

Wszystko na nie

U nas w Po-landzie głównie plujemy na siebie za światopogląd czy podejście do życia, a źródła problemu nie szukamy. Smutne to.

tor

A ja tam przez lata wolałem pracować w niedziele. Nie ma wtedy w robocie pedofilów, bo siedzą gdzie indziej.

arteush

a dlaczego w niedzielę na szczycie RADJOSTACJI nie świeci żarówka

Zbych

A czy pan cwaniak Łojewski z zarządu też będzie pracował w niedziele?

karibu

W Biedronce rzy Paderewskiego syf jak nigdy. Wygląda tam jak zwykłe wysypisko śmieci.

Grzegorz

Otwierają bo Lemingi nie wiedzą co to dzień wolny . Korporacje łby przemeblowały na amen. Trzeba zarabiać na następny smartfon ,nowe fury. nowe kochanki ,puki zdrowie daje .

Obłuda

Wg innej korporacji w niedzielę to tylko rosół i do kościółka. Lemingi nie wiedzą, co to wolność i możliwość samostanowienia o sobie. Lemingi wychowane na codziennym odbijaniu karty w fabryce azbestu nie przyjmują, że “niedziela” to stan umysłu i niektórzy mają ją na co dzień a nie tylko wtedy, gdy z ambony to oznajmią. Strefa komfortu się kurczy, gdy tylko jakieś odstępstwo od niedzielnej “ustawowej” mantry się pojawia.
Kto tu komu łby przemeblowuje? Zaakceptujcie wreszcie wolność.

Steed

A Ty rozumiem wolisz pracować w niedziele zamiast rosołku???? No to pracuj jest wolność, jest mnóstwo pracy którą możesz wykonywac w niedziele. Co za wolność jak się ludzi zmusza do pracy w niedziele??? Zacznij myśleć, Cały “wolny” zachód z Niemcami na czele miał od lat zamknięte sklepy w niedziele i nikt nie płakał. Niektóre kraj “wolnej” europy mają nawet stacje benzynowe zamknięte w niedziele i nie było problemu z wolnością!!!

Hipokryzja

Dlaczego handel a kina, lodziarnie, restauracje już nie? Tam nie zmuszają do pracy w niedzielę?

POPiS

Nie wierzę, że niektórzy potrafią mieć tak wąskie myślenie. Jak dalej będzie popierane takie zacofane lewicowe pseudowolnościowe myślenie to skończy się na tym, że ukradnie ci ktoś w sobotę późnym wieczorem auto, ale do poniedziałku tego nie zgłosisz, bo panowie policjanci też muszą do kościoła pójść. Albo na liczniku w samochodzie będziesz miał blisko do 0 i ktoś ci z rodziny będzie umierał, ale nie dojedziesz, bo nie zrobiłeś wcześniej tankowania do kanistrów. Zaraz napiszesz – “ale to są pierwsze potrzeby!!!”. Nie tobie oceniać co komu jest pierwszą potrzebą. Zakup jedzenia i wyposażenia niezbędnego do życia jest moim zdaniem np.… Czytaj więcej »

polonista

Grzesiu matołku – pisze sie “póki” a nie “puki” …

Ad

Niech się nachapią, bo za 3 miesiące i tak będą mieli zamknięte w niedziele…

a życie swoje

A potem znowu otwarte, a potem znowu zamknięte, otwarte, zamknięte i tak do wyczerpania zasobów. Albo do czasu, aż przyjdzie w końcu jakiś mądry i pozwoli ludziom decydować o sobie. Ale boję się, że znowu potrwa to 45 lat. Czyli tyle, ile od wojny czekaliśmy na koniec PRL-u.

SKW

Już niedługo zmieni się prawo i nie będzie handlu w tych sklepach na pewno nawet podpisanie umowy z lipna firma która jest Poczta Polska nić nie da

szczaw

Dziękuje za informacje, w których sklepach nie kupować

Laseer

Wasze niedoczekanie, odpowiednie służby zajmą się interesami zachodnich najeźdźców.
Każecie kobietą pracować w niedzielę , zamiast zostać w domu że swoimi bliskimi i dajecie wolne w tygodniu ,gdzie nikogo nie ma w domu!!!!
Nie będziecie łamać polskiego prawa, nie pozwolimy wam na to!

Nikt nie każe kobiet"ą"

Nie mów mi kiedy mam pracować. Chcę mieć wolne, gdy ty masz zajęte i mogę mieć zajęte, gdy ty masz wolne. Tobie wara od tego.

hanek mały

Dziwne, bo wszystkie moje znajome marzą o tym, aby mieć wolny dzień dla siebie, w czasie gdy nie ma nikogo w domu ! A może martwi Cię, że w niedzielę nikt koło “Misiaczka” nie będzie skakać ?

Ad

@hanek mały
czyżbyś był feministką?

POPiS

@Ad
czyżbyś był otumanionym betonem?

AndrzejD

@Laseer
“…Każecie kobietą pracować ” – Tak, typowy “prawdziwy polak” który nie zna własnego języka.
Żałosne.

Ad

“Tak, typowy “prawdziwy polak” który nie zna własnego języka”

“Polak” piszemy z dużej litery, znawco ortografii.

Ostatni Sprawiedliwy

@Ad. Wyrażenie “z dużej litery” jest rusycyzmem i jest niepoprawne. Poprawna forma to: “dużą” lub “wielką literą” (od dużej/wielkiej litery).

Ad

A to przepraszam…

POPiS

Poza tym tekst w cudzysłowie, jak dyletanta Ada w szkole nie nauczyli, nie musi być w 100% poprawny. Może to być cytat, może to być niestandardowe określenie. “prawdziwy polak” można zinterpretować jako brak szacunku do tego Polaka, co w tym wypadku jest jak najbardziej uzasadnione.

Zbych

Racja. Ciekawe, że w Niemczech Kaufland nie jest taki sprytny. Tam nie mają odwagi obchodzić prawa.

kiedys gliwice

Dlatego, ze “tam” prawo jest szczelne, konsultowane i stanowione przez fachowcow.
“Tutaj” probuja tego dyletanckie miernoty z nadania wujka ministra czy aparatu partyjnego i takie tego efekty.