Czołowe zderzenie w Sierakowicach. Kierującej zatrzymano uprawnienia, motocyklista w szpitalu

fot. zdj. poglądowe

W Sierakowicach k. Sośnicowic doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Wstępne ustalenia wskazują, że 29-letnia kierująca autem nie ustąpiła pierwszeństwa jednośladowi.

Do wypadku doszło w niedzielę, 9 czerwca około godziny 17:00.

Kobieta jadąca samochodem marki Peugeot, w trakcie wykonywania manewru zmiany kierunku jazdy, nie ustąpiła pierwszeństwa poruszającemu się z naprzeciwka 39-letniemu motocykliście. Doszło do czołowego zderzenia pojazdów.

Mężczyzna doznał obrażeń ręki i nogi, w stanie przytomnym został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec LPR. Kierującej samochodem zatrzymano prawo jazdy kat. B.


Nie bez przyczyny Ministerstwo Infrastruktury i KRBRD prowadzą kampanię „Wybierz swoją ofiarę”. Jak wskazują statystyki, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu jest główną przyczyną wypadków na polskich drogach.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
cyklista-kierowca-pieszy

A mnie się marzy, żeby wróciła obowiązkowa karta rowerowa. Nie wystarczy “ubrać się w obcisłe’ …….

ja234

A mnie się marzy, żeby prawo jazdy było wydawane po testach psychologicznych i psychiatrycznych;co roczne badania psychologiczne;wysokie mandaty ( zaczynające się od 2 tys) i punkty karne;zabieranie auteczka lub prawa jazdy na czas określony/nieokreślony;gęsta sieć fotoradarów i patroli policyjnych.
Nie wystarczy trzymać kierownicy auteczka…(14:07)
P.S. Jak ktoś się ubiera w obcisłe to jego sprawa, nie twoja.

Imię

Oczami wyobraźni widzę tych kandydatów na kierowców, którzy w pośpiechu próbują ogarnąć Test Rorschacha, następnie geriatryczną skalę depresji, żeby płynnie przejść do skali lęku społecznego Leibovitza oraz w międzyczasie wypełnić kwestionariusz objawów hipomanii. Nie wolno przy tym pominąć listy cech DDA wraz z Testem Baltimorskim. Następnie uwzględniając przesiewowy charakter wymienionych dopuścić lub nie do dalszych: Testu Apercepcji Tematycznej i Testu Zdań Niedokończonych. Ponadto Test swobodnych skojarzeń Kenta-Rosanoffa, Metoda wczesnych wspomnień Bruhna EMP, Test Szondiego i Test bajek. Na sam koniec jeszcze Test Rysunku Rodziny oraz oszacowanie Skali Jawnego Niepokoju. Czy to wystarczy żeby być idealnym kierowcą?

RS-AZ

A test zegara?

RAF

Sarkazm jest tu niepotrzebny. Wystarczą psychotesty które musi zdawać każdy kierowca zawodowy. Bo niby czym się różni taka osoba od “Kowalskiego”?

RS-AZ

“A mnie się marzy, żeby prawo jazdy było wydawane po testach psychologicznych i psychiatrycznych…”
To by wiele wyjaśniało

RAF

W niczym to nie pomoże, jedynie państwo na tym trochę zarobi. Ilu idiotów jest wśród kierowców, a prawo jazdy jakimś cudem zdali.

Zenek

Bez sensu ta kampania. Wynika z niej, że kierujący świadomie i z premedytacja nie ustepuja pierwszeństwa i wystarczy, żeby przestali tak robić. Zamiast wydawać pieniądze na bzdury spot, powinni przeznaczyć fundusze na poprawę polskich dróg.

gmG

Kampania nie jest bezsensowna! Jeśli ktoś rozmawia przez telefon, pisze sms-y, ustawia nawigację, i robi za kierownicą tysiąc innych rzeczy TO ŚWIADOMIE I Z PREMEDYTACJĄ naraża się na to że coś napsoci a tym samym naraża na uszczerbek czyjeś zdrowie i życie. Generalnie odbiło nam wszystkim, przestały na drodze obowiązywać wszelkie zasady, obowiązuje totalne BRAWO JA! Linia ciągła – co mi tam, ograniczenie prędkości – przecież się śpieszę, wylot bocznej drogi – muszę zablokować wyjazd bo ktoś się wciśnie, jazda metr za zderzakiem poprzedzającego pojazdu – mniejsze opory powietrza?! popatrzcie nawet jak jeździmy na parkingach supermarketów: jak po autostradzie jakby… Czytaj więcej »

ja234

No, ale właśnie suweren tak jeździ… z premedytacją, celowo, świadomie; NIE zatrzyma się przed przejściem, o zwolnieniu nawet nie wspominając;NIE ustąpi pierwszeństwa bo się jaśnie pan/pani “śpieszy” lub ma okres.Wszędzie przecież trzeba szybko, szybko auteczkiem zajechać…normalnie obłęd jakiś.Efekty są jak w szczecinie czy sierakowicach.
Suweren nie przestanie tak robić, jego trzeba wytresować, wyćwiczyć.Jak trzeba to wlepiać mandaty.(10:33)

gmG

Co za durna narracja nie JA, nie MY ale oni, on, suweren, ktoś inny, “być może pan Leon lecz w każdym bądź razie nie JA…” Przy porannej podróży do pracy jadę pod 60 (niestety) bo presja niedowidzących zderzakowców jest niesamowita, reszta śmiga lekko pod 80 i więcej bo się późno wstało… na rondo wyścigi, kto to robi ? ktoś inny ?

Imię

Ktoś oprócz mnie wybrał starsze małżeństwo?

heli1b

Wiecie dlaczego Niemcy znieśli, mimo że wcześniej wprowadzili, obowiązek jazdy na światłach w dzień? W takiej Grecji jest za to mandat a UE wycofała się z rekomendacji tego idiotyzmu? Ponieważ prowadzili i sprawdzili statystyki wypadkowe z udziałem pieszych i jednośladów przed i po jego wprowadzeniu. Na to pytanie odpowiada też psychologia ruchu i odpowiedź jest prosta – Jeśli wszystko się wyróżnia, to nic się nie wyróżnia.
Bez świateł jeździ się też w Austrii, Francji, Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Irlandii, Holandii, Belgii, na Węgrzech, we Włoszech, Australii, N.Zelandii, Japonii, Kanadzie.

Imię

Krąży dość powszechna opinia, że lobby producentów paliw ropopochodnych to wymusiło.

heli1b

Nawet jeśli tak nie jest, to jazda na światłach jest zła i przynosi więcej szkody niż pożytku. Powinna być zarezerwowana dla pojazdów, które faktycznie muszą przyciągać uwagę (pojazdy uprzywilejowane czy motocykle) a nasz mózg powinien być wyczulony na wszystko wokół. Zwłaszcza na to, co nie ma świateł – piesi, rowerzyści, teren. Widząc coś jadącego na światłach powinniśmy usłyszeć w głowie dzwonek alarmowy. Skoro wszystko jeździ na światłach ten dzwonek milczy a uczestnicy ruchu niemający świateł stają się tylko tłem.

rr

Wiadomo, że większość motocyklistów nie przekracza prędkości, ale warto byłoby sprawdzić, czy ten też dostosował prędkość do przepisów.

pik

Ale szybko ustalono kto jest winny bo czasami to trwa 10 lat

ja234

No właśnie, ustąpić pierwszeństwa…tylko tyle i aż tyle.
Zamiast się “śpieszyć”, gwiazdy i gwiazdorzy stosujcie się do znaków.
Wyobraźcie sobie, że możecie ustąpić pierwszeństwa nawet jeśli nie wymagają tego znaki tylko sytuacja drogowa…
Sprawczyni wlepić mandat w wysokości 20 tys plus 10 lat pierdla i zabrać prawo jazdy.(13:04)

RamPamPam

Ty jesteś potencjalnym mordercą,bo z tego co piszesz,fantastycznie znasz przepisy ruchu drogowego,stosujesz się do nich i znasz prawo karne. A zbyt pewna pewność na drodze zabija. Wlepic Ci pobyt w zamkniętym ośrodku i kupić chociaż rower.

Imię

Jeśli rowerek to koniecznie stacjonarny!

Bogna

Również podzielam pogląd zbyt niskich mandatów ba, śmiesznie niskich mandatów w Polsce. W UE powyższa paniusia z pewnością przestrzegałaby przepisy. I nie tylko ona.

rtrt

Zuch dziewczyna!