Czy przy okazji remontu chodnika wzdłuż Rybnickiej powstanie droga dla rowerów? ZDM analizuje sytuację

ZDM podał niedawno listę dróg przeznaczonych do remontu w 2018 roku. Wśród zadań znalazła się wymiana nawierzchni chodnika w ciągu ulicy Rybnickiej. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy przy okazji wykonany zostanie fragment drogi dla rowerów.

Gliwicka Rada Rowerowa opublikowała korespondencję prowadzoną z Zarządem Dróg Miejskich. Dotyczy ona remontu nawierzchni chodnika przy ulicy Rybnickiej, na odcinku od Żwirki Wigury do Bardowskiego, który drogowcy zaplanowali wykonać w tym roku.

– Zgodnie z dokumentem „Koncepcja projektowa rozbudowy sieci dróg rowerowych na terenie Miasta Gliwice” na całej długości ul. Rybnickiej powinna się znaleźć droga dla rowerów (trasy nr 5, 50 i 51 wg numeracji z koncepcji). Dodatkowo na lata 2018-2019 planowana jest budowa DDR przy ul. Rybnickiej od autostrady A4 do ul. Bardowskiego – pisali działacze Gliwickiej Rady Rowerowej do ZDM.

W przesłanym piśmie rowerzyści wnioskowali, aby podczas remontu chodnika przy ul. Rybnickiej uwzględnić również budowę drogi dla rowerów.

ZDM nie mówi nie. Urzędnicy analizują taką możliwość, decyzja ma być podjęta pod koniec maja.

– Obecnie możliwość budowy drogi dla rowerów jest analizowana. W przypadku ustalenia możliwości budowy DDR lub o braku takiej możliwości, będą Państwo poinformowani, a w razie potrzeby (w przypadku realizacji DDR) zostanie zorganizowane spotkanie celem omówienia koncepcji – odpowiada Andrzej Nowak, kierownik referatu remontów dróg gliwickiego ZDM.

na zielono oznaczono realizację zaplanowaną na lata 2018-19, czerwonym kolorem oznaczono odcinek, którego realizacja jest niepewna

Działacze Gliwickiej Rady Rowerowej przypominają, że 28 lutego, podczas debaty #TuMetropolia, prezydent Zygmunt Frankiewicz zapewniał o sukcesywnym wykonywaniu infrastruktury rowerowej przy okazji realizacji innych inwestycji.

Mamy koncepcję ścieżek rowerowych, wykorzystujemy ją w ten sposób, że przy wszelkich pracach drogowych ta koncepcja jest uwzględniana. Cokolwiek się inwestuje to przy okazji robi się kawałek tego planu budowy ścieżek rowerowych

– mówił prezydent.

Rowerzyści komentują, że przypadek potencjalnej drogi dla rowerów przy ul. Rybnickiej będzie sprawdzianem prawdziwości tych słów.

(żms)/GRR.org.pl
fot. Gliwicka Rada Rowerowa

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Cliper
Cliper

Ten odcinek Rybickiej nie jest specjalnie tłumnie uczeszczany przez pieszych wiec ścieżka rowerowa jak najbardziej super!co tu analizować?

Wuit
Wuit

Możliwość usunięcia drzew

Urko
Urko

“Panie . Tu nie ma co analizować ! Tu nie ma co się zastanawiać . Będziem rżnąć .”
Gliwicki ZDM nie jest w stanie wyremontować 2 m2 chodnika bez wycięcia choćby jednego drzewa . Nawet jeśli rośnie ono 15 metrów od tych remontowanych 2 m 2

ers
ers

Tak jest, będą mieć wspaniałą okazję żeby rozprawić się z drzewami wzdłuż Rybnickiej, tak samo jak zrobili to wzdłuż Kujawskiej. W końcu w Gliwicach przyszłość jest tu, a tu w przyszłości nie ma miejsca dla zieleni.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

Cyt.:” – Obecnie możliwość budowy drogi dla rowerów jest analizowana. W przypadku ustalenia możliwości budowy DDR lub o braku takiej możliwości, będą Państwo poinformowani, a w razie potrzeby (w przypadku realizacji DDR) zostanie zorganizowane spotkanie celem omówienia koncepcji – odpowiada Andrzej Nowak, kierownik referatu remontów dróg gliwickiego ZDM.” – zbieżność nazwisk czy kariera Komedianta Staży Miejskiejpo wyrokach z KK zaprowadziła go na ciepłą posadkę kierownika do ZDM?
Gliwice- future is here!

OS
OS

Po co specjalnie robić drogę rowerową na pustym chodniku, którym można swobodnie jechać?

asdf
asdf

Można jechać swobodnie chodnikiem, tyle że niezgodnie z przepisami.

śledź
śledź

Tak jakby rowerzyści w Gliwicach szanowali przepisy… Beczka śmiechu. Ale pomysł utopienia kasy w zbędną inwestycję świetnie wpisuje się w gliwicką filozofię absurdu. Tam gdzie droga rowerowa naprawdę ma sens, z pewnością nigdy nie powstanie.

gmG
gmG

Prezydent: “Mamy koncepcję ścieżek rowerowych, wykorzystujemy ją w ten sposób, że przy wszelkich pracach drogowych ta koncepcja jest uwzględniana. Cokolwiek się inwestuje to przy okazji robi się kawałek tego planu budowy ścieżek rowerowych.”
Jak to się ma do tego że ZDM będzie analizował? Kto rżnie głupa P. Prezydent czy ZDM? Gdzie jest ta koncepcja?

...
...

Koncepcja to nie projekt

asdf
asdf

Na każdą koncepcję ZDM ma antykoncepcję.

erazm
erazm

może chcieli ale się nie dało. Miała powstać ścieżka rowerowa pomiędzy Pszczyńską a kujawską do hali podium zobaczcie tutaj jakią dali odpowiedz dlaczego tego nie zrobią :) Ha ha ha co za wsiury: Numer wniosku: 011 Nazwa zadania zaproponowana przez wnioskodawcę: Budowa drogi dla rowerów pomiędzy ul. Pszczyńską a ul. Kujawską Nazwa zadania do publikacji: Nazwa osiedla: Politechnika Wnioskowany teren, na którym miałby być zlokalizowany ciąg rowerowy leży na terenie dz. nr 588, 695, 694, 513, 587, 526/2, 526/1, 257/1, 661 obr. Politechnika, które stanowią własność Miasta Gliwice. Reorganizacja istniejącego zagospodarowania działek w celu lokalizacji ciągu rowerowego wymagałaby sporządzenia szczegółowej… Czytaj więcej »

Jan
Jan

Czyli innymi słowy “za dużo z tym roboty, dajcie nam spokój”.
Przygotowywanie projektu remontu Zabrskiej i Jagiellońskiej trwa już kilka lat. Budowa drogi rowerowej przekracza zakres ich możliwości.

Zresztą zawsze jest ryzyko natrafienia na podziemną infrastrukturę, której nikt nigdy nie zaznaczył na mapach i wzięła się nie wiadomo skąd.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Nie będzie żądanej ścieżki rowerowej ale za to będą kolejne wycięte drzewa

asdf
asdf

A w ich miejsce powstaną parkingi.

grugru
grugru

Obstawiam, że droga rowerowa tam nie powstanie.

ja234
ja234

Analizują…mają jakąś (anty)koncepcję.Powiedzą po “analizie”, że się nie da.

podpis
podpis

Nie ma szans na drogę rowerową. Tam już jest wyremontowany plac przy biurowcu wodociągów i nowy, elegancki płot. Za płotem latarnie jak na DTŚce. Więc się nie da!

Olaf
Olaf

Ścieżki rowerowe to oczywista oczywistość!

czestochowska
czestochowska

ZDM TO TAKIE PARTACZE MOIM ZDANIEM ZE NIE POTRAFIĄ OD PRAWIE PÓŁ ROKU USUNĄĆ STARYCH LATARNI Z UL. CZĘSTOCHOWSKIEJ. GLIWICE PRZYSZŁOŚĆ JEST TU !!!!

asdf
asdf

Ale usuwanie drzew idzie im za to bardzo sprawnie.

erazm
erazm

dokładnie. Drzewa są w stanie setkami wycinać i dają rade załatwiać wszystkie pozwolenia. Dają rade też nasadzać miliardy krzewów i drzew których ja nie niestety nie widzę.

Jan
Jan

Może dlatego, że sadzone są głównie w lesie komunalnym i obok autostrady (gdzie szybko usychają).

Ampuła
Ampuła

Ciszej z tą drogą, chodnikiem i ogólnie z lokalizacją… Bo gdy się Zepsuł Miejs-kich Filozofiutów Społecz-nicościowych dowie o tym, to na Rybnickiej porobi się Wonerf Bis. Znaczy ulepszona wersja tego z ul. Siemiczorka. Gęściej szambokręgów, meblościanki boazeryjne w poprzek, plastikowa kosodrzewina z Koziegłów, wyłomy w asfalcie powiększone do stanu sadzawek, ruch pojazdów tylko tyłem.

szukająca dziury w całym
szukająca dziury w całym

no lepiej tego nikt nie powiedział….ha ha ha ha ha

KIKA
KIKA

BRAWO Ampuła ,nareszcie spodobał mi się Twój tekścik …

Gabi21
Gabi21

Skoro będą włączać w ul.Rybnicką południową obwodnicę Gliwic, to ścieżki rowerowe nie mają tam racji bytu ! Raczej powstanie bezkolizyjne rondo, a Rybnicka musi być poszerzona, a nie zwężana ścieżkami.

asdf
asdf

Akurat tam jest tyle miejsca, że ścieżka rowerowa spokojnie się zmieści. Bez potrzeby zwężania jezdni oraz bez konieczności wycinania drzew. Oczywiście o ile ktoś ruszy głową, a nie odpowie “nie da się” bez sprawdzania.