Dom św. Jacka oficjalnie otwarty i poświęcony przez biskupa

Dom św. Jacka w Sośnicy w miniony weekend został oficjalnie otwarty i poświęcony przez biskupa diecezji gliwickiej Jana Kopca. W trakcie uroczystości wystąpił Zespół folklorystyczny „Sośniczanie” ze Szkoły Podstawowej nr 14. Uczniowie zaśpiewali, zagrali i zatańczyli na ludową nutę.

 

O wydarzeniach poinformowano zarówno w mediach społecznościowych szkoły, jak i na profilu parafii św. Jacka, przy której działa Lokalne Centrum Integracji i Usług Społecznych.

Wczoraj w obecności zaproszonych gości, ks. biskup poświęcił Dom św. Jacka. Jesteśmy wdzięczni wielu osobom i Firmom, za zaangażowanie i wszelkie prace związane z wybudowaniem i wyposażeniem domu św. Jacka. Ten Dom wśród wielu już spełnianych funkcji, został zaprojektowany także jako obiekt służący wystawom. Po raz pierwszy zapraszamy naszych parafian i miłych gości do zobaczenia wystawy modeli wozów strażackich, wykonanych przez Pana Piotra Zegarskiego z rodziny ks. proboszcza, który przybył do nas z Grodziska Mazowieckiego – czytamy na profilu parafii. Modele zostały wykonane z papieru i mają być dostępne do obejrzenia przez dłuższy okres czasu.

A już w nadchodzący weekend zaplanowano tam „pierwszą historyczną nockę”, na którą dzieci należące do Marianek, Ministrantów i Scholi (klasy 3-8 szkoły podstawowej) zapraszają wspólnie dwie parafie z Sośnicy – Parafia NMP Wspomożenia Wiernych oraz Parafia Św. Jacka.

Rozpoczęcie w piątek o 17:15 różańcem w kościele św. Jacka, a później wiele aktywności w naszym domu parafialnym, m.in. wspólnie pieczenie słodkości, mecz siatkówki lub piłki ręcznej (stara przeciw nowej parafii) oraz projekcja filmu. Zakończenie śniadaniem o 9:00 w sobotę. Koszt to 35 zł, potrzebny jest śpiwór i karimata – dowiadujemy się ze strony Parafia NMP Wspomożenia Wiernych w mediach internetowych. Całość wpisu, szczegółowe informacje, znajdują się w serwisie facebook.com.

(żms)
fot. arch. 24gliwice.pl/ŁG