Duża sieć handlowa planuje inwestycję w naszym mieście. Będzie to jej kolejna placówka w Gliwicach

Sieć handlowa DINO POLSKA planuje budowę kolejnego sklepu w naszym mieście. Może on powstać na działce przy ulicy Żeromskiego 30 w Sośnicy.

 
W kwietniu br. złożono wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, później inwestora wezwano do uzupełnienia braków formalnych. Nazwa przedsięwzięcia to budowa budynku handlowo-usługowego wraz z infrastrukturą techniczną, rozbiórka budynku usługowego, gospodarczego oraz innej budowli.

Gdzie może powstać? Chodzi dokładnie o zabudowaną nieruchomość położoną na zbiegu ulic Kasprowicza i Żeromskiego na działce 1453 obręb Sośnica.

Zapytaliśmy inwestora, w jakim horyzoncie czasowym mogą rozpocząć się prace budowlane i rozbiórkowe, jednak odmówiono nam szczegółów. – Przykro mi, ale nie udzielamy informacji o planowanych inwestycjach – poinformowało krótko biuro prasowe spółki.

W Gliwicach mamy już sklepy DINO – znajdziemy je przy ulicy Daszyńskiego i Wierzbowej. Jeżeli kolejny ostatecznie powstanie w Sośnicy, będzie to trzecia placówka tej sieci w naszym mieście.

Prawie dwa tysiące sklepów w Polsce

Sieć „DINO POLSKA” S.A. – jak sama się przedstawia – to jedna z najszybciej rozwijających się sieci handlu spożywczego w Polsce. Od stycznia do końca czerwca 2022 r. otworzyła 162 nowe sklepy, wobec 150 rok wcześniej.

Na koniec czerwca 2022 r. liczyła 1975 sklepów, podczas gdy rok wcześniej obejmowała 1622 markety. Powierzchnia sali sprzedaży sklepów Dino wyniosła 775,0 tys. mkw. wobec 633,2 tys. mkw. rok temu.

(żms)
fot. scr. MSIP, Grupa Dino

27 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Erffs
14/07/2022 17:56

W końcu polski market. Jestem za i kibicuję! Istniejący budynek i otoczenie aż prosi się o to by coś z nim w końcu zrobić

Zibi
14/07/2022 13:43

Dino nasza firma nasz sklep po co zachodnie tak trzymać

John.
14/07/2022 07:41

A może by tak z łaski swojej któryś market otworzył się w dzielnicach gdzie nie ma kompletnie żadnego.

Szczery
14/07/2022 10:19
W odpowiedzi na  John.

Chcesz regulować prawa rynku? Co to KOMUNA? Widocznie się nie opłaca…jak ktoś mieszka w dziurze to i tka dojeżdża, a wtedy kupuje po drodze. Dla pojedynczego odbiorcy są sklepy osiedlowe.

The Tiger@
14/07/2022 13:43
W odpowiedzi na  Szczery

…i patrząc na reakcje nie ma się co dziwić, czemu nie warto być szczerym.

Halina
14/07/2022 17:18

LIGOTA ZABRSKA -TU JEST POTRZEBNY MARKET. ALE KTO O TEJ DZIELNICY PAMIĘTA?

Dirk
14/07/2022 17:30
W odpowiedzi na  Halina

A co to jest Ligota zabrska?

Bożena
16/07/2022 23:02

Dino przydałby się w okolicy dzielnicy Szobiszowice ,bo tu królują tylko Niemcy i Francja

Bożena
16/07/2022 23:13

Stoi już lata puste lokum ,na Toszeckiej koło stacji benzynowrj po byłym niegdyś markecie Tesco, szkoda bo super miejsce się marnuje

Serwus malkontenci
18/07/2022 08:16
W odpowiedzi na  Bożena

Od dwóch lat jest tam Rossmann i Pepco.

Sośniczanin
15/07/2022 03:34

Jeszcze Restauracji na M, nie ma w sośnicy, też by się przydała nie trzeba było by się
fatygować na Gliwice, Zabrze na maka.

mad
14/07/2022 09:41

A Kopernik dalej Pustynią

Szczery
14/07/2022 10:19
W odpowiedzi na  mad

A Lidl i Biedra przy Toszeckiej, to co? 300 m nie chce się przejść?

Bożena
16/07/2022 22:57
W odpowiedzi na  Szczery

To nie są polskie sklepy, jak byś nie wiedział

Serwus malkontenci
18/07/2022 08:19
W odpowiedzi na  Bożena

No i co z tego? Zejdź na ziemię. Większość marek spożywczych, odzieżowych itd. nie jest z Polski.

Fan
14/07/2022 20:31

Cóż to za wiadomość stulecia ,gdyby windę naprawili w Sosnicy na basenie alboodowisko otwarli albo albo a Dino cóż to ma być kartony i butelki na ziemi i wyzysk

Rysiek
15/07/2022 11:40

W dino jest drożej niż w biedrze

Serwus malkontenci
18/07/2022 08:19
W odpowiedzi na  Rysiek

Życie to sztuka wybory.

Oburzony
14/07/2022 12:39

A gdzie będą płacić podatki???
A ile drzew wytną???
A po co nam następny market???

Bożena
16/07/2022 22:59
W odpowiedzi na  Oburzony

Może niech wybudują aldi albo lidla to wcale byś się nie oburzał?

Anna
14/07/2022 05:14

Te sklepy to wieś tańczy i śpiewa. Ceny bez szału i bałagan.

Nowy
14/07/2022 06:17
W odpowiedzi na  Anna

No przeciesz tu gdzue ma powstać ten sklep to polowa ze wsi przyjechała czyli inwestycja trafiona w punkt

sment
14/07/2022 09:02
W odpowiedzi na  Nowy

A twoi starzy skąd przyjechali z warszawy?!

sośnica
14/07/2022 09:41
W odpowiedzi na  Nowy

sam jesteś wieśniakiem to widać w twojej wypowiedzi

Gogo
14/07/2022 21:32
W odpowiedzi na  Nowy

Poczytaj o historii tego regionu, nie wszyscy są nie wiadomo skąd tak jak ty,

Szczery
14/07/2022 10:20
W odpowiedzi na  Anna

Zdecydowanie nie wytrzymują konkurencji z L i B, ale już z N i A można porównywać

Gogo
14/07/2022 21:23
W odpowiedzi na  Anna

Do wsi dużo ci brakuje.