“Dzielnice” zamiast “osiedli”. Mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię w konsultacjach społecznych

Trwają konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazewnictwa 21 jednostek pomocniczych miasta. Mieszkańcy i Rady Osiedli mogą wyrażać swoje opinie do 4 marca.

Podczas prac nad ostatnimi zmianami statutów osiedli (w pierwszej połowie 2018 roku) przedstawiciele Rad Osiedli i radni Rady Miasta zgłosili postulat zmiany nazw „osiedla” na „dzielnice”.

Ich zdaniem „osiedla”, utożsamiane potocznie z jednolitą zabudową mieszkaniową, powinny zostać zastąpione przez „dzielnice”, dużo lepiej oddające zróżnicowanie poszczególnych części miasta pod względem historycznym, funkcjonalnym, społecznym i architektonicznym.

W pierwszej kolejności konieczna była zmiana Statutu Miasta w tym zakresie. Nastąpiło to w grudniu. Rada Miasta uchwaliła wówczas nowy Statut Miasta, w którym jednostki pomocnicze nazwano dzielnicami.

– W kolejnym etapie działań zmierzających do ujednolicenia nazewnictwa jednostek pomocniczych w Gliwicach konieczne jest dokonanie zmian statutów osiedli, polegających na wprowadzeniu do nich nowej nazwy – zaznacza sekretarz miasta Andrzej Karasiński.

Zmiana statutów osiedli musi być poprzedzona przeprowadzeniem konsultacji społecznych.

Zainteresowani mieszkańcy Gliwic mogą złożyć swoje opinie dotyczące proponowanej zmiany statutów w terminie do 4 marca, w formie pisemnej:
• listownie – na adres: Urząd Miejski w Gliwicach, Biuro Rady Miasta, ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice,
• pocztą elektroniczną – na adres: br@um.gliwice.pl,
• bezpośrednio w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21 oraz w Biurze Podawczym w filii Urzędu Miejskiego przy ul. Jasnej 31A w godzinach urzędowania.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
taki se cyrk
taki se cyrk

że niby co wyrazić opinię? A po kiego tak robiąca chcą i to bez pytana ludzi. Moją Chorzowską zdaje się połączono z trójkatem i teraz ponoć mieszkam na beldonie, a nie za Zatorzu, gdzie z tą ulica zatorze przedewszyskim było kojarzone. Tylko dlatego bo na trójkącie za mało meszkańców i zatorza można było zabrać.

Urko
Urko

“Nadejszła wiekopomna chwila kiedy szacowni rajcy grodu naszego , w swej światłej mądrości deliberując , decyzje arcyważkie podjęli. Ku największej szczęśliwości i dobroci zaiste samego grodu jak i jego zacnych mieszkańców . A i bacząc na pradawny obyczaj, gawiedź pospolitą o rację zapytać raczyli ”
W tym samym czasie radni nie zajęli się np.
– problemem smogu,
– rozwiązaniem problemów siatki połączeń autobusowych,
– czymkolwiek innym , sensownym.

ja234
ja234

Niepotrzebna jest zmiana nazw.
Po ewentualnej zmianie osiedle nadal pozostanie osiedlem a nie dzielnicą.Bezsens i tyle.
Niepotrzebne jest to wzmożenie.

Imiu
Imiu

cala afera wzięła się z Bojkowa…coś tam o status chodziło więc i o pieniądze, może teraz będzie lepiej, tylko dla kogo? XD

janek
janek

A styczyńskiego powinna być w śródmieściu a nie w jakimś wojska polskiego. Kto to w ogóle wymyślił?

MariannaA
MariannaA

Ja mieszkam w dzielnicy Trynek, ul. Pszczyńska. Wieś została włączona do miasta w XIX w.
Nie mieszkam w dzielnicy akademickiej. Taka Politechnika jak stąd do Kopernika.

Pirii
Pirii

Materiał pod garnitur skrojony ale miary nie wzięto. Tacy jesteśmy ważni w tej gminie nawet pozorów nie zachowują.

gmG
gmG

Mieszkańcy mogą “im skoczyć tam gdzie klient może pana majstra w **** pocałować”.
należy powtórzyć @Urko:
W tym samym czasie radni nie zajęli się np.
– problemem smogu,
– rozwiązaniem problemów siatki połączeń autobusowych,(tu bym zmienił na: siatkę połączeń komunikacji publicznej)
– czymkolwiek innym , sensownym

Pirii
Pirii

Pierdołami się zajmują bo jest ich za dużo, i tylko nas kupę kasy kosztują i pewnie dla kasy grzeją stołki po kilka kadencji. Ale z kim tu reformować jeżeli tylko narzekanie się słyszy bez żadnych konkretnych propozycji czy działań.

Tadeusz
Tadeusz

Bzdura głupota bezsens. Nie usprawni, a zamiesza. Jesteśmy przeciwni.

hanek mały
hanek mały

Żądamy referendum w sprawie zmiany nazw ulic w Gliwicach ! Skoro miasto nie zdążyło w terminie tego zrobić, to niech teraz pozwoli mieszkańcom.

Michał
Michał

Jakie “żądamy”? Ty z żoną? Nie macie na co wydawać miejskiej kasy? Jak kolejka do psychiatry za długa, to do autobusu po darmową poradę.