Festiwal „Młode horyzonty”. Kino AMOK wyświetli 10 propozycji dla młodszych i dorastających widzów

Kino Amok wyświetli 10 wyselekcjonowanych filmów dla młodej i dorastającej widowni. Międzynarodowy Festiwal Filmowy MŁODE HORYZONTY rozpocznie się 30 września, a ostatnia produkcja w tym cyklu wyświetlona zostanie 7 października.

 
Codziennie, oprócz 2 października (w poniedziałki gliwickie kino jest nieczynne), młodzi widzowie mogą wybrać się na inny film (w weekendy będą wyświetlane po 2 pozycje).

Co w repertuarze?

  • 30 września (sobota) – 16:00, duża sala, O psie, który jeździł koleją; 18:00, mała sala, Dziewczyńskie historie;
  • 1 października (niedziela) – 16:00, duża sala, Pati i klątwa Posejdona; 18:00, mała sala, Nelly Rapp i sekret Mrocznego Lasu;
  • 3 października (wtorek) – 17:00, mała sala, Mama Mu na Gwiazdkę;
  • 4 października (środa) – 17:00, mała sala, Katak. Podwodna przygoda;
  • 5 października (czwartek) – 17:00, mała sala, Zagadka Klary Muu;
  • 6 października (piątek) – 17:00, mała sala, Sea Sparkle;
  • 7 października (sobota) – 16:00, mała sala, Kicia Kocia pod choinkę; 18:00, mała sala, Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka.

Dla nas to wyjątkowa edycja nie tylko z powodu okrągłych urodzin. Dziesiątych! To też pierwszy rok, gdy przychodzimy do Was już nie jako Kino Dzieci, a Młode Horyzonty. Co się w związku z tym zmieni, a co pozostanie bez zmian? Nowej nazwie towarzyszy nowa strona wizualna wydarzenia. To także sygnał dla dorastającej widowni, że może z nami zostać i znaleźć w programie więcej propozycji dla starszych. A co się nie zmieniło? Przede wszystkim przekonanie, że kino poszerza horyzonty – mówią Kamila Tomkiel-Skowrońska i Maciej Jakubczyk – dyrektorzy MFF Młode Horyzonty

Wierzymy, że filmy nas uwrażliwiają, pozwalają zrozumieć innych, dają okazję do wyjątkowych rozmów. Z tą myślą przygotowujemy dla Was Młode Horyzonty i niezależnie od tego, czy przed ekranem zasiądą kilkulatki czy nastolatki, takie właśnie filmy obejrzą na festiwalu. Mamy ogromną nadzieję, że i tym razem wyruszycie z nami w piękną filmową podróż – dodają.

Szczegółowe informacje na temat repertuaru, a także bilety, można znaleźć TU.

(żms)/Amok Gliwice
fot. materiały organizatora