Finał przeglądu młodych zespołów i wykonawców w klubie Spirala. Zagra też Coals

W klubie Spirala zaplanowany jest finał przeglądu młodych zespołów i wykonawców. Zwycięzca zagra podczas wieczornego koncertu, a obok niego – zespół Coals. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 16 grudnia.

Manufaktura Dźwięku to konkurs, w którym biorą udział młode zespoły i wykonawcy z województwa śląskiego. Idea przeglądu jest taka, żeby promować debiutantów – żaden z uczestników nie wydał jeszcze płyty. Przesłuchania rozpoczną się o godzinie 16:00.

Zwycięzca przeglądu zagra także podczas wieczornej imprezy, która rozpocznie się o godzinie 20:30.

Po zmaganiach młodych artystów na scenę wkroczy młody duet muzyczny – Coals. Tworzą go Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski.

– Nazwa zespołu ściśle nawiązuje do znanego z kopalni węgla Śląska – mówi Łukasz Kasprzyk ze Stowarzyszenia Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży.

Grają pop z elementami elektroniki i folku. Już po pół roku wspólnego grania zostali zaproszeni na Off Festival.

Wstęp na przegląd kapel o godzinie 16:00 jest bezpłatny. Bilety na wieczorny koncert Manufaktury Dźwięku są dostępne w Gliwickim Centrum Edukacyjnym Halo!gen (ul. Barlickiego 3), salonie jubilerskim SixSilver (ul. Zwycięstwa 1) oraz przed koncertem w klubie Spirala (Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, ul. Pszczyńska 85).

Cena biletu to 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł przed koncertem. Konkurs i koncerty są organizowane przez Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży.

(żms)/UM(mm)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Imię
Imię

Zespół Coals mógłby zagrać w Katowicach w kontekście COP24

ja234
ja234

Ale sobie solą za bilety.No, ale w końcu za coś trzeba promować śpiewaków początkujących.
Umcyk umcyk umcyk umpa umpa

onie
onie

jeśli ktoś robi coś naprawdę dobrze, to należy mu się za to właściwa zapłata