Fragment ul. Dworcowej będzie dwukierunkowy. Szykują się spore zmiany organizacji ruchu w centrum

Planowana budowa nowego mostu na ulicy Wrocławskiej spowoduje spore utrudnienia dla kierowców. Zarząd Dróg Miejskich musi przygotować alternatywną trasę, która nie doprowadzi do paraliżu ruchu w centrum. Znana jest wstępna propozycja.

Zmienioną trasą poruszać się będą wszystkie pojazdy, w tym także autobusy komunikacji miejskiej. W ostatnim czasie, odbył się przejazd techniczny autobusu, którego celem było sprawdzenie czy znajdujące się na etapie propozycji, założenia organizacji ruchu, będą optymalnymi.

Według wstępnych planów, autobusy kursujące ul. Wrocławską poruszałyby się ulicami: Wrocławską, Strzody, Dworcową (pod prąd), Kłodnicką, do ulicy Częstochowskiej.

Autobusy, których trasa prowadzi ul. Strzody, przejeżdżałyby ulicami: Wyszyńskiego, Dworcową, Kłodnicką, do ulicy Częstochowskiej.

 
Alternatywnie, przystanek z ul. Wrocławskiej znajdujący się przy budynku Straży Pożarnej zostałby tymczasowo utworzony na ul. Kłodnickiej.

(żms)/MSI
fot. ZDM w Gliwicach

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Zirytowany kierowca
Zirytowany kierowca

Jakim cudem ma nie być korków?! Jak długo potrwa paraliż na Jagiellońskiej? Nie wiem kto i czego pilnuje, ale na pewno nie jest to dobro mieszkańców… Obecnie zwężenie na Częstochowskiej wystarczająco skutecznie blokuje ruch. Czy oba te remonty będą prowadzone równocześnie? Kto daje na to pozwolenia do jasnej cholery!!!???

I pyk
I pyk

Musiasz sobie poszukać autkiem alternatywnej trasy. Jest Zwycięstwa, Baildona, Śliwki. Można poszukać innego przejazdu a nie pchać się gdzie wszyscy i tyle. Autobusy niestety mają stałą trasę. Ty nie

Szczaw
Szczaw

Bleee

Ja
Ja

Według mnie to autobusy + policja,pogotowie, straż pożarna jeździ tym objazdem, reszta albo do ul.Zwycięstwa lub dużo dużo wcześniej kierowanie do DTŚ i od zjazdu na politechnikę powrót na Częstochowską . Warunek koniec remontu na Jaggielońskiej.

Cookie Monster
Cookie Monster

Ja czarno widzę skręt z Dworcoweł w Kłodnicką wykonywany przez autobus przegubowy. Ale bez wątpienia nie powinno to być rozpoczynane przed skończeniem Jagielońskiej iZabrskiej

Bogusia
Bogusia

Zamiast powrotu na Częstochowská wygodniej będzie Dworcową do końca. Czyli Dworcowa dwukierunkowa.

lolo
lolo

i do tego ciag 3-ch przegubowcow (jeden z Sikornika, drugi z Tychow, trzeci z Knurowa) i jeden krotki (z Trynku) w godzinach 7.30-8.00 lub 15.30-16.00.
Kazdy autobus z problemem skretu w prawo w Klodnicka, bo przeciez z Klodnickiej samochody beda chcialy skrecic w Dworcowa, a potem jeszcze stop-przystanek.

JanGliwice
JanGliwice

Wydaje mi sie że trzeba to było puścić Dworcową do góry lub stworzyć most techniczny na czas remontu (takie coś to nie nowość a koszt wynajęcia takiej konstrukcji nie jest ogromny. Jednak u nas w Gliwicach nie ważne niech męczą się ludzie nie ważne żę tracą czas i paliwo ważne że pociotki frankowicza mają się dobrze

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

Świetna mysl z tym mostem technicznym, tylko gdzie?

krzysztof
krzysztof

Alternatywnie, przystanek z ul. Wrocławskiej znajdujący się przy budynku Straży Pożarnej zostałby tymczasowo utworzony na ul. Kłodnickiej.
TYLKO DURNIE TAKIE POMYSŁY MAJĄ urżędasie mierny tam jest wąsko , a przejazd kontrolny to co innego niż rok jazdy koło tych budyneczków – rozlecą się w pył

Gliwiczanin
Gliwiczanin

czyli kłodnicka będzie dwukierunkowa ? czy jedno. ****** Wcześniej na częstochowskiej był taki korek a teraz jak to przeprowadzisz kłodnicką to będzie taki syf jak z tymi latarniami co zapominalska zapomniałaś wpisać do projektu o usuniecie. *****

Ja.
Ja.

Pragnę zwrócić uwagę, że Pani Stiborska jest jedynie rzecznikiem ZDM i nie ma bezpośredniego wpływu na takie kretyńskie pomysły. Więc jak na razie, głupi to jest Twój komentarz – tak. zdążyłem przeczytać przed moderacją.

Urko
Urko

Fascynuje mnie fakt, że co roku Zakład Demolowania Miasta robi wszystko, żebym omijał centrum Gliwic jak się tylko da . Ewidentnie mnie tam nie chcą . Fascynujące i smutne zarazem.:-):-):-)

Szczaw
Szczaw

Najlepiej przez park Chrobrego puścić autobusy w kier zatorza Zabrza i Sośnicy.odciazylo by centrum

wnerwiony
wnerwiony

Nie ma to jak wpuścić 3 pasy najbardziej ruchliwej arterii miasta w wąska ul. Kłodnicką i nazwać to wariantem alternatywnym, który nie spowoduje paraliżu miasta. A może by najpierw skończyć Jagiellońską, żeby chociaż DTS była jakimś odciążeniem? Najlepiej wszystko rozpiździć na kilka lat i zrzucić winę na kabel w ulicy.

pasażer
pasażer

Absurd!!! Po co autobusy będą robić taką długą trasę bez przystanków? Powinny jechać Strzody, Wyszyńskiego, Zwycięstwa, Plac Piastów, itd.

qqq
qqq

I zawrócić przy dtś przy kierunku na Łabędy. Albo od razu w lewo przy pkp

pik
pik

Kłodnicka kończy się przy moście więc wcześniej czy póżniej zostanie zajęta przez budowlańców ,to może od razu zrobić objazd przez Moniuszki.Takie absurdalne pomysły wymyślają chyba ludzie którzy nie mają kontaktu z rzeczywistością ,a jeżdżą palcem po mapie.

lolo
lolo

Po co przystanek na Klodnickiej? Zeby autobusy zatrzymujace sie powodowaly dodatkowy korek. W szczegolnosci ze Klodnicka jest waska i ma byc dwukierunkowa. To juz lepiej przystanek zlokalizowac na Strzody, w szczegolnosci, ze Strzody jest szeroka i w kierunku Wroclawskiej bedzie malo uzytkowana (jedynie przez samochody dojezdzajace do szkoly). owszem objazd dla samochodow niech bedzie przez Klodnicka, ale autobusy powinny jechac Dworcowa do samego Pl.Piastow. Znowu urzednicy z ZDM popisuja sie wirtuozeria! Ale czego oczekiwac od urzednikow, ktorzy nie sa zzyci z miastem, nie mieszkaja w Gliwicach, a w okolicznych wioskach i miastach osciennych. Wystarczy spojrzec na rejestracje samochodow pracownikow ZDM… Czytaj więcej »

Slow
Slow

Super fajnie. Wiele ulic i skrzyżowań w remontach. Kierowców trafi szlag. Tak trzymać i wydawać pierdyliardy na nowe drogi i niekończące się remonty i “usprawnienia” starych. Nic dziwnego, że w rankingu Polish Cities of the Future 2019/20 Gliwice znalazły się w pierwszej piątce miast o największym potencjale ekonomicznym oraz wśród miejscowości przyjaznych dla biznesu ale nie weszły do czołówki miast inwestujących w kapitał ludzki (uwzględniano m.in. takie wskaźniki, jak liczba kin oraz łóżek szpitalnych – na 10 tys. mieszkańców, odsetek dzieci korzystających z opieki przedszkolnej, tereny zielone, długość życia), przyciągających niskimi kosztami życia (brano pod uwagę ceny wody, paliwa i… Czytaj więcej »

ja234
ja234

Więc właśnie, tym bardziej nie na miejscu, by nie powiedzieć sprzeczne jest umiejscowienie tej wioseczki w przyjaznym klimacie inwestycyjnym.
Co do kapitału ludzkiego, to jego braki świadczą o tym, że polibuda dominuje, brakuje uczelni humanistycznych.

JanGliwice
JanGliwice

Podprowadźcie sobie te korki pod wasz Urząd Miasta tzn objazd przez Zwycięstwa – to będzie lepsze dla 90% gliwiczan tylko nie dla was pociotki.

Stasiu
Stasiu

Frankiewicz wraz ze swoimi ludźmi chcą doprowadzić do miasto do totalnego paraliżu. Tak bezmyślnych ludzi na świecie nigdy jeszcze nie było. Dużo obiecać przed wyborami, rozkopać całe miasto i na tym skończyć swoje działanie. A ciemnogród jak zwykle to kupi.

On
On

A co z mieszkańcami ul.Kaszubskiej i Banacha-jak wydostaną?

Szczaw
Szczaw

A na piechote

On
On

A mieszkańcy ulic Kaszubskiej i Banacha jak się wydostaną do Centrum?

Szczaw
Szczaw

W centrum nic ciekawego, nie ma sensu nawet zaglądać do tego gniazda

Krzychu
Krzychu

A jak mieszkańcy trzech domów usytuowanych na przy ul. Strzody po stronie szkoły będą dostawali się do centrum?

Jan
Jan

Zakład Demolowania Miasta wie wszystko najlepiej. Banda kretynów bawi się w sim city naszym kosztem. Próba umówienia się z p. dyr. niemożliwa. Rozmowa z drugiej strony w prezydium, nie będą wtrącać się do decyzji Zdmu. Żadnych konsultacji społecznych, państwo w państwie.

Bajtek
Bajtek

Prawda jest taka, że nie ma tu wielkiego wyboru. Most zmienić trzeba, a zaproponowana trasa wydaje się być jedyną sensowną.

ja234
ja234

Auteczkowcy dostaną histerii.Już dostają sądząc po komentarzach.
Kłania wieczne rozkopanie, niedoróbki, przeróbki oraz kombinacje alpejskie urzędasów.

Maciej
Maciej

Sądzę że osobą która, od dawien dawna na tym portalu, dostaje histerii jesteś Ty… bez auteczka

Szpagin
Szpagin

Tak gwoli ścisłości, to w tym bardaku staną też autobusy.

Szota
Szota

Odbije się to na tych co chodzą bez pomysłu ku non stop po ulicach

Ad
Ad

Stado wymądrzałych frustratów, każdy z Was wie lepiej, każdy z Was jest mądrzejszy…

Korn
Korn

Przy “mózgowcach” z ZDM to dziecinnie proste.