Gigantyczny magazyn już otwarty! Praca dla około tysiąca ludzi

Co prawda z dziewięciomiesięcznym opóźnieniem, ale działa.

Gliwickie centrum dystrybucyjne Tesco wybudowano na gliwickim skrzyżowaniu autostrad A1 z A4.

Największy magazyn w Polsce będzie zaopatrywał sklepy Tesco na południu kraju. Obiekt o powierzchni 57 tysięcy metrów kw. stanął w pobliżu planowanego kompleksu handlowego Europa Centralna.


– Centrum dystrybucyjne w Gliwicach zostało uruchomione w ubiegłym tygodniu, w tym momencie obsługuje już pierwsze sklepy. W ciągu następnych kilku tygodni dołączą do nich kolejne placówki – informuje nas Jakub Jaremko, specjalista ds. komunikacji Tesco Polska.

Pierwotnie, obiekt miał zostać otwarty jesienią 2010 roku. Termin ten uległ jednak przesunięciu. Następnie mówiło się o otwarciu na Wielkanoc 2011. Jednak i w tym wypadku, nie udało się zdążyć z otwarciem.

W skład olbrzymiego kompleksu wchodzi 13.800 m kw. chłodni, 400 miejsc parkingowych, 80 miejsc postojowych dla naczep i 36 miejsc dla tirów.

Do tego dojdzie warsztat z myjnią dla naczep oraz stacja benzynowa. Dla oszczędności energii przeszklono 15% powierzchni dachu.

Szacuje się, że w magazynie zatrudnienie znajdzie około tysiąca osób. Pod koniec lipca zorganizowano dni otwarte magazynu, podczas którego zainteresowani mogli zgłaszać chęć podjęcia pracy. Poszukiwano głównie magazynierów oraz pracowników technicznych.

Brytyjska sieć Tesco to lider na rynku dystrybucji detalicznej w Polsce. Nad Wisłą grupa zatrudnia około 30 tysięcy pracowników, a jej obroty za rok 2008 wyniosły ponad 8 miliardów złotych.

? Otwarcie centrum dystrybucyjnego jest konsekwencją rosnącej liczby sklepów. Ich liczba sięga już 365 w całej Polsce ? w styczniu mówił Jaremko.

Budową magazynu zajęła się firma deweloperska Panattoni Europe, która wcześniej realizowała projekty m.in. dla Leroy Merlin i H&M.

Michał Pac Pomarnacki

(fot. Panattoni Europe)