Gliwicki finał WOŚP na Rynku. Zagra m.in. Miuosh i Tulia, będzie też laserowe Światełko do Nieba

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę 13 stycznia. Gliwicki finał upłynie pod znakiem śląskiego hip-hopu i muzyki folkowej. Na Rynku wystąpią Miuosh oraz Tulia.

W 2019 roku zbieramy na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych – do końca świata i o jeden dzień dłużej!

W Gliwicach startujemy z imprezą o godz. 12.00, ale gliwiccy wolontariusze będą zbierali datki na leczenie najmłodszych już od rana. To 27 edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej, dzięki której do wielu szpitali w całym kraju trafia nowoczesny sprzęt medyczny. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla placówek z oddziałami II i III stopnia referencyjności – czyli takich, na których są leczone dzieci ciężko chore.

Na Rynku między godz. 12.00 a 16.30 zaplanowano Festyn Rodzinny z mnóstwem atrakcji. Będą pokazy sportowe i taneczne, zabawy, konkursy oraz warsztaty harcerskie. O godz. 16.30 rozpoczną się licytacje gadżetów, z których dochód zostanie przekazany na WOŚP. Na scenie wystąpią dwa gliwickie zespoły: Eder i Zombie Strippers from Hell.

O godz. 19.00 za mikrofon złapie Miuosh, popularny raper, który cieszy się popularnością nie tylko wśród fanów hip-hopu. Ma na koncie współpracę ze znakomitą Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Jimkiem, czyli Radzimirem Dębskim. Współpracował także z Andrzejem Smolikiem i Natalią Grosiak z Mikromusic. Z pewnością rozgrzeje gliwicką publiczność przed Światełkiem do Nieba, czyli pokazem laserowym, który rozpocznie się o godz. 20.00.

Później scena będzie należeć do zespołu Tulia, zwycięzcy LV Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Przepis na sukces tych sympatycznych dziewczyn ze Szczecina to przeróbki znanych utworów na folkową nutę. W ich repertuarze jest między innymi „Nieznajomy” Dawida Podsiadły, „Enjoy the silence” Depeche Mode czy „Nothing else matters” Metallici. (mm/MSI)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Robert
Robert

Ten program kulturalny miasta kosztuje więcej niż zebrane datki z całego miasta. Jaki jest więc cel tych wszystkich imprez. Może napiszcie jaka to jest kwota.

Tak gramy!
Tak gramy!

Wyniki finałów WOŚP:

2012 – 50,6 mln
2013 – 50,6 mln
2014 – 52,4 mln
2015 – 53,1 mln
2016 – 72,7 mln
2017 – 105,6 mln
2018 – 126,4 mln

Od 2016 ogromny wzrost wpłat. Im więcej hejtu na WOŚP, tym więcej kasy dla potrzebujących, czyli dla nas, pacjentów. Ile będzie w 2019???

Tomasz
Tomasz

Ciekawe,że odkąd rzadzi PIS rosną wyniki WOŚP. Czyli jak sie patrzy na ręcę fundacjom to większość kasy wpływa dla potrzebujących.

Lewak
Lewak

Z filmem “Kler” było dokładnie tak samo. Jak hejterzy zaczęli patrzeć kasjerkom na ręce, to sprzedaż biletów pobiła wszelkie rekordy. Geniusze.

Ad
Ad

“Ten koncert odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest koncert na skalę naszych możliwości. Wy wiecie, co my robimy tym koncertem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”

gliwicjus
gliwicjus

Weźcie Erith. Rozbuja każdą imprezę.

prawda
prawda

Szczyt chamstwa to jest krytykować kościół przez Owsiaka, a dzisiaj u mnie przed kościołem wszystkie wejścia obstawić wolontariuszami z puszkami tak jak dzisiaj miało to miejsce w mojej parafii. Ku waszemu zdziwieniu wierni bardzo hojnie zapełniali puszki.

Tak gramy!
Tak gramy!

Gdy w elbląskiej parafii msza dobiegła końca, ksiądz Kazimierz Klaban zaprosił do siebie wolontariuszy WOŚP, a następnie – na oczach wszystkich parafian – wsypał wszystkie datki z tacy do puszek WOŚP. W zeszłym roku proboszcz postąpił w ten sam sposób. W podziękowaniu za wsparcie 27. finału WOŚP przygotował też dla wiernych herbatę i słodki poczęstunek. Kleban stał się inspiracją dla ks. Kamila Wołyńskiego z parafii w Żółkiewce (woj. lubelskie). Ksiądz dziekan zaprosił kwestujących do kościoła, a wierni wrzucali pieniądze do ich puszek, zamiast na tacę. – Poszedłem za przykładem Kazia. Zaprosiłem wolontariuszy, by zebrali datki. Myślę, że uzbieraliśmy sporą sumkę –… Czytaj więcej »

Szota
Szota

Bede pil i gnil w domu

oko
oko

Masz rację . Pił i gnił. Nie ma to jak być pijaczkiem “gnojopolaczkiem” Walniesz na miażdżycę lub marskość watroby. Sprzęt zakupiony dzięki WOŚP oby tobie nie był pomocnym.

AMF
AMF

To teraz policz ile wniosła sama ostatnia podwyżka akcyzy i skonfrontuj tą kwotę z WielkąOdświętnąŚciemąPatologi. Jakoś ponaklejanych banderol akcyzowych w szpitalach nie widać…
Nie ma jak to być szabes gojem, co?

Urko
Urko

Dawno już miałem zapytać . “AMF” to akronim od “Arbeit Macht Frei ” ? A odpowiadając na twoje pytanie . Dużo lepiej jest chyba być katolicko -buraczano -polskim efektem inbredu. Przynajmniej w tym kraju.

Lewak
Lewak

“Dużo lepiej jest chyba być katolicko -buraczano -polskim efektem inbredu”-Tak Urko zdecydował to takim Urko jest. Każde słowo tego zdania pasuje do Urko

Urko
Urko

Powinieneś wstawiać przecinki w odpowiednich miejscach. Czyniłoby to twój post bardziej zrozumiałym.

Lewak
Lewak

Jak widać więkdzość zrozumiala. Urko nie…..znamienne.

Tedd
Tedd

No uchlejem sie bleee÷

Anomin
Anomin

Typowy Polak Katolik…

Tede
Tede

Takie zespoły zagrają-co za wiocha…..

AMF
AMF

“Imprezę wspiera finansowo Miasto Gliwice” To wiadomość oczywista, pytanie jaką kwotą???

PS: chyba cały skład Tulia poparł “ACTA2” lol…