Handlowy gigant w Gliwicach. Magazyn Amazona powstanie przy ul. Bojkowskiej

Amerykański koncern handlowy Amazon wybuduje w Gliwicach jeden ze swoich magazynów. Informacja podawana do tej pory w formie plotki, nadal nie uzyskała oficjalnego potwierdzenia, ale jak dowiedzieliśmy się w gliwickim Magistracie, sprawa jest już “niemalże pewna”.

Nowy magazyn nie zostanie jednak wybudowany – jak dotychczas informowano – na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale przy ul. Bojkowskiej, w rejonie powstającego ronda turbinowego, u zbiegu którego rozpoczynać się będzie południowa obwodnica miasta.

Według informacji przekazywanych przez branżowe media, Amazon wynajął w Gliwicach 146 tys. m2 powierzchni (w ramach inwestycji typu build-to-suit).

Te dane mogą przybliżać szacunkową skalę inwestycji amerykańskiej firmy. W Sosnowcu, gdzie nowy magazyn powstał w ubiegłym roku, łączna powierzchnia obiektu wyniosła bowiem 135 tys. m2.

fot. MOSQUIDRON

Ile osób i kto może liczyć na zatrudnienie w gliwickim obiekcie? W Sosnowcu przy okazji otwarcia nowego centrum, amerykański potentat przeprowadził jedną z największych rekrutacji ostatnich lat w regonie, zatrudniając blisko 3 tysiące osób. Wśród poszukiwanych kandydatów byli m.in. kierownik operacyjny ds. kontroli jakości i stanów magazynowych, starszy kierownik ds. operacyjnych, kupiec, asystent prezesa zarządu, analityk zarządu, specjalista ds. bezpieczeństwa, menedżer ds. zdrowia i bezpieczeństwa. Początkowe zarobki dla pracowników niższego szczebla w Sosnowcu to około 15 złotych za godzinę.

Amazon uruchomił do tej pory w Polsce centra logistyczne w Poznaniu, Wrocławiu i Kołbaskowie pod Szczecinem, a także prowadzi Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i biuro Amazon Web Services w Warszawie. Zatrudnia w Polsce ponad 9 tys. osób.

Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Wasz Franek
Wasz Franek

Nim nastałem Gliwice- miasto kultury,inżynierów instytutów i profesury.Dziś wytłaczaczy profili,magazynierów,bramowych szczyli.Brawo ja .Wasz wierny siliny zwarty i gotowy……..zamrożony samodzielny pracownik naukowy.

Smutek
Smutek

Jaki pan, taki kram!

AndrzejD
AndrzejD

…otóż to – kwintesencja “rozwoju” i metamorfozy Gliwic – z miasta inteligencji, do miasta roboli.
Już widzę jak ci robole tyrający za 1600PLN na rękę, tłumnie walą na koncerty do Hali Bankrut im. Zygmunta Frankiewicza, płacąc 250PLN za bilet :)

Erwin
Erwin

Potomkowie akowcow do niczego innego się nie nadają….

ZIBI
ZIBI

Dodaj komentarzBYTOM ZABRZE RUDA ŚLĄSKA TAM BĘDĄ WERBOWAĆ

Urko
Urko

Z artykułu pobrzmiewa, o ile dobrze wyczułem, ton zadowolenia UM w Gliwicach . Pewnie się komuś tam wydaje, że AMAZON to firma z branży IT :-)

Anonim
Anonim

dobre

Pucio
Pucio

W krótkiej wiadomości sprzeczne informacje. Najpierw piszą, że Amazon wybuduje, a później, że wynajął BTS o pow. 146 tys.m2. To nie to samo. Pomijam już samą wiarygodność w okresie przedwyborczym takich wrzutek typu “Galeria Focus”,

Bajtek
Bajtek

Pucio, nie mędrkuj tylko sprawdź co oznacza inwestycja typu build-to-suit. Amazon formalnie wynajmuje magazyn, ale zostanie on zbudowany na potrzeby i wg wskazówek Amazona. Tak to działa, podobnie było z magazynem Tesco.

pucio
pucio

Sam sobie sprawdź czym sie rożni budowanie od wynajmowania.

piętka*
piętka*

O ile dobrze wyczułem, to zazdrościsz AMAZONI, że będzie płacić niewykwalifikowanym robolom na miejscu tyle, co ty z ledwością wyciągałeś na emigracyjnym zmywaku w nieograniczonym czasie pracy?;)

AndrzejD
AndrzejD

…rzeczywiście jest czego zazdrościć “niewykwalifikowanym robolom” –
“…zarobki dla pracowników niższego szczebla w Sosnowcu to około 15 złotych za godzinę”
Czyli miesięcznie wychodzi 2400PLN brutto, czyli na rękę ok. 1600PLN za ciężką fizycznie pracę.
Przy tak gigantycznej kasie – to jeżeli w ogóle uda im się skompletować załogę, to będzie się ona składała w 95% z Ukraińców.
Brawo Gliwice – Fjuczer is Hier !

Cookie Monster
Cookie Monster

Plotka nie uzyskała potwierdzenia, ale uzyskaliśmy nowa plotke ze sprawa jest niemal pewna tzn niemal na pewno plotka ze potwierdzenie plotki zostanie potwierdzone plotką uzyskaną z wiarygodnych źrodel zastrzegających anonimowość.

Gość
Gość

Oj tam ok tam-znam takich co juz przed otwarciem pewnych obiektowwiedzieli ze zbankrutują. Polska a tym samym Gliwiczanie to skupisko prorokow…..Tyle ze nic z tego nie wynika.

piętka*
piętka*

Trochę się dziwię, że Redakcja tak poważnego portalu zajmuje się rozpowszechnianiem magistrackich plotek ku uciesze malkontent-owej garstki dyżurujących tutaj od zawsze trolli;) Smutne to ale odbieram to nie tylko ja, jako kolejny temat zastępczy. Wczoraj w Gdańsku ogłosił swój start na 6 kadencje samorzadowiec-właściciel tego miasta stwierdzając, że nie chce ale musi, bo wielu jego mieszkańców by mu tego nie przebaczyło:)
Co u nas, czy nasz właściciel też ma podobne problemy ze swoją wiarygodnością ? A może ma już kontrkandydata? A może poseł Budka Konstytucjonalista? mielibyśmy wtedy pod żyrandolem nie tylko miernego filozofa, ale i Trybunał Stanu w jednym;)

gość
gość

Tu koleś całkiem już odjechałeś. Jak Macierewicz napędzany helem smoleńskim. LOL

Z rekrutacją mogą mieć duży problem. Aczkolwiek z Opla zwalniają. A swoją drogą ciekawe dlaczego Amazon w Polsce ma magazyny, a sprzedaży nie prowadzi.

Marx
Marx

bo Polacy malo zarabiaja, wiec jest tania sila robocza, ale jednoczesnie malo kupuja.

Łazik
Łazik

Zmusza was ktoś do pracy tam? 100 zł dziennie to mało dla magazyniera?dwa i pół spokojnie

Futes
Futes

Ale brutto, więc dno!

AndrzejD
AndrzejD

te 15PLN to jest kwota BRUTTO tumanie !!!

piętka*
piętka*

Tumanie, a może to jest stawka godz netto? bo coś mi się wydaje, że minimalna stawka godz. wynosi obecnie ponad 12,- zł./godz. ;)

Poko
Poko

Niedawno słyszałem że Amazon jest na skraju bankructwa a tu proszę nowy magazyn. Płacą faktycznie odstrasza. Pozdrawiam

Krsy
Krsy

70% wzrostu wartości akcji w ciągu roku nie brzmi jak bankructwo.

Były Gliwiczanin
Były Gliwiczanin

G***o wiecie. Amazon może i jest jakimś tam obozem pracy jak to się mówi tak samo jak Zalando kolo Szczecina oraz inne zakłady znajdujące się na Gliwickiej strefie , ale jak zamieszkalem w Szczecinie u swojej kobiety a jej córka zaczęła pracować w Amazonie to co miecha jako szary pracownik ” przytula”2900 netto. Tylko ze jej się chce pracować a nie narzekać na internecie takim jak 99% osób się tu wypowiadajacych.

piętka*
piętka*

tutaj tych jęczących trolli nie przekonasz, same mondre jaja. np. w krajach Euro-unii Amazon ma się bardzo dobrze, nie słyszałem, żeby mieli oni tam jakieś problemy z zatrudnieniem.

polon
polon

Oczywiście masz rację. Córa przytula bo zasuwa jak taśmociąg bo jeszcze jest młoda, głupia i silna. Zgłoś się za 5 lat i pochwal się jak córcia wygląda i czy jeszcze coś oprócz miotły przytula. Bo może być jak z bohaterką z “Czterdziestolatka”, która wyglądała na 60 lat a miała 30. Ale na wygląd to trzeba sobie zapracować!

ZIBI
ZIBI

CIEKAWE SKĄD WEZMĄ 3000 LUDZI…………. NIEREALNE … JUŻ I TAK PÓŁ BYTOMIA PRACUJE W GLIWICACH

Ampuła
Ampuła

Tylko jakie będą zarobki, bo za najniższą krajową to nikomu się nie uśmiecha tam pracować.

Ampuła
Ampuła

Na jakie ty zarobki możesz oczekiwać, skoro nie masz kwalifikacji ani zdolności nawet do wymóżdżenia własnego nicka złożonego z sześciu liter. Użyj trzech, może to cię nie przerośnie.

gość
gość

piętka*, piętka* umiesz napisać coś więcej niż tylko zaznaczyć ślady własnych rzygów ?

piętka*
piętka*

Pozwolisz gościu, że do rzygów na twoim poziomie trollu się nie ustosunkuję. Jarzysz?

gość
gość

Tak patrzę na te twoje wpisy i widzę tylko jad i głupawe zaczepki . Nie masz nic do powiedzenia . Tylko opluwasz wszystkich i wyzywasz .

piętka*
piętka*

Jak masz mi coś gościu mondrego do powiedzenia, to odstaw swoje lustro do kąta i przestań się dalej opluwać. Współczuję ci trollu;)

Ad
Ad

“mondry” się odezwał

Zabłocki
Zabłocki

Głupi,że buduja.Taniej by wyszło hale Bankrut wydzierżawić

ptys
ptys

Obóz pracy

ptys
ptys

Obóz pracy ze skrajnymi normami, likwidujacy inteligentnych, swiadomych, ludzi.

Z tymi podatkami to kto wie…

Ad
Ad

sprawa jest już „niemalże pewna”

tak pewna, jak koncert U2 w Gliwicach

Ciekawe w ktorym roku powstanie fabryka narazie jest zamysl budowy…a gdzie tam rekrutacja…

rrolch
rrolch

To nie będzie fabryka tylko magazyn książek

mark
mark

Jezeli jest to rozpoczeta niedawno budowa o ktorej mysle to budowa nie potrwa dluzej niz do konca roku. Takie hale magazynowe buduje sie ok 7 miesiecy

Podobno niezły obóz pracy

kanalia52
kanalia52

Obok Teneco kolejny obóz pracy.

Jak mi na rękę zapłacą 5000PLN od pon-pt to ja wracam .

Z newsu (oraz innych źródeł), wynika, że płaca to 15 zł na godzinę. Patrząc na przepisy o minimalnych krajowych (2100 brutto dla etatu i 13 brutto na umowę zlecenie), może być to stawka brutto. Amazon ma dobry employer-marketing, który głosi, że można zarobić 7500 zł… w dwa miesiące, przy pracy zgodnej z grafikiem (czyli zapewne pracodawca w swojej umowie, dodaje zapis, że przy odstępstwie od grafiku – czytaj: spóźnienie, zbyt długa przerwa) płaca może wynosić tyle a tyle (czytaj: mniej). Dodatkowo w magazynach Amazona praca to cztery dni w tygodniu, 10 godzin.

ja234
ja234

W Sosnowcu stawka wynosi 15zł brutto. Po półrocznym stażu pracy stawka wzrasta do 16-17 zł brutto. Natomiast po awansie na kierownika ( rekrutacja wewnętrzna) stawka wynosi 20-23 brutto.
Jak się chce pracować, można zarabiać więcej trzeba chcieć.

Magota
rrolch
rrolch
Ja2
Ja2

15zl, to sobie mogą… wsadzić,

Marej
Marej

Typowy Polaczek któremu zawsze będzie mało i będzie miał dwie lewe ręce do roboty.

Krsy
Krsy

Obecnie Lidl i Biedronka oferują 18-19zł, a już zapowiedzieli podwyżki.

Amazon jeszcze bezczelnie reklamuje te 15zł jako dobre zarobki, śmiech na sali.

No trzeba przyznać, że Gliwicom udało sie ściągnąć kolejna duża firmę bedą miejsca pracy i bedą podatki dla miasta

AndrzejD
AndrzejD

…to napisz jeszcze geniuszu co gliwiczanie będę mieli z tych podatków ?
Bo cały czas gliwickie biurwy magistrackie pieją z zachwytu jaką to kasę miasto ma z tych wszystkich firm,
a nie ma kasy żeby szpitale gliwickie doprowadzić do stanu w jakim powinny wyglądać – już nawet nie w XXI ale przynajmniej XX wieku.
Przecież ten szpital na Zygmunta Starego to jakaś umieralnia która wygląda gorzej niż w XIX wieku
jeden wielki syf i rozpad !

ja Franek
ja Franek

Horrorem jest same przebywanie w tak zdekapitalizowanym szpitalu. Zgroza. A propos Amazona, ktoś przemyślał przebieg drogi transportowej? Kolejny ruch samochodowy?

ja234
ja234

Na razie jest to niepotwierdzona informacja czyli plotka.Ta tak, jakbym powiedział, że jestem prezydentem glajwic na wstecznym.
Nawet jak postawią tego klocka to będą mieli olbrzymie problemy ze znalezieniem pracowników.Niech płacą lepiej.

Podobno zarobki po 4 tysiące na rękę. Dobrze że się otwierają bo zapewne wkrótce rząd pozamyka kopalnie więc będą miejsca pracy dla zwolnionych górników

Krsy
Krsy

Wg artykułu 1700zł na ręką dla szeregowego pracownika na start.

Ampuła
Ampuła

Żaden zwolniony fizyczny po zawodówce na gie (czyli górnik) za nic nie pójdzie do roboty w Amazonie!
Bowiem w Amazonie kompletnie brak jest tradycji czapki z piórami, w której pije się piwo 4 grudnia.

Pati
Pati

Nie rozumiem kompletnie tej wypowiedzi. Mój wuj Górnik pracuje jako magazynier i chwali sobie pracę, a i na piwo pewnie też znajdują czas z chłopakami magazynierami.

rrolch
rrolch

Dorabia do emerytury czy się przekwalifikował? to nie jest podchwytliwe pytanie.

Ampuła
Ampuła

Wszystko ok, Pati. Twój wuj nie może jeszcze pracować jako magazynier w Amazonie, bo nie ma magazynów Amazona. Dlatego jest pewnie magazynierem w innym magazynie. Tam może istnieć tradycja picia piwa 4 grudnia w czapce z piórami. W firmie mogli ją po prostu zaimplementować z realiów “górniczego stanu” jako składnik własnego ładu korporacyjnego (jeżeli nie rozumiesz, nic nie szkodzi – jesteś w większości i czuj się z tym dobrze). Natomiast Amazon NA PEWNO nie wdroży tej tradycji i dlatego wuj na pewno tam nie przejdzie na magazyniera, jeżeli tylko jest prawdziwym fizycznym po zawodówce na gie, czyli Górnikiem, jak ładnie… Czytaj więcej »

Ampuła
Ampuła

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Bojkowa. Na pewno taki handlowy gigant Amazon nakupi dużo brudnych jaj prosto od gospodarza, kwaśnego syra, zimioków z kopca, żyta w worach, owsa dla koni (oprócz arabskich), maślanki, podrobów ze świniobicia, podgardlanki w naturalnym flaku, wędzonych ogonów, pierza, słomy ściółkowej i małosolnych.

As
As

Ty **** ****. Zastanow sie co piszssz. Masz jakies kompleksy? Sam pewnie pochodzisz z zabitej dechami podkieleckiej wiochy gdzie mieszkales w domu drewnianym krytym słomą i ***** słonine

Ampuła
Ampuła

Rozumiem smutek rozczarowania i nerwowość palącą jak pokrzywa. Nie jesteś lokalnym bojkowskim producentem żadnego z tych chodliwych asortymentów. Trudno. Jednak nadal jesteś częścią folkloru. Nie produkujesz, czyń usługi. Możesz np. pasać kozę u płota Amazona. Oczywiście w ubiorze stosownym: coś z lumpeksu niby koszula chłopska zgrzebna, porcięta łatane tradycyjnie, kaftan do kolan – po babce. Ikonografia wskazuje, że nie wolno pasać bez nakrycia głowy. Z tym, ze różne chełmońskie kapelusze na łebkach parobczaków i pastuszków to artystowskie widzimisię. Kapelusz, nawet będący w rodzinie od sześciu pokoleń, był wciąż tak wartościowy, że nikt go chłopięciu w pole nie dawał na zmarnowanie… Czytaj więcej »

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

*****

co za sort....
co za sort....

Biedaku z pod komuszo-stalinowskiego znaku masz jakieś manie prześladowcze. Pewnie jak się zfadasz w gaciochy to winny jest już ten sam dyżurny …..Podpowiadam wizytę u specjalisty, być może coś dopomoże? Jakieś medykamenty mogą uspokoić twą ubecką duszę….

Ubecka dusza
Ubecka dusza

Jestem spokojna . Jestem zrelaksowana . Nie muszę się już tułać . Znalazłam przystań na Nowogrodzkiej . Lubią mnie tu . Wielbią . Czemu mam być nerwowa ? Przecież znowu żądzą nasi.
Ci , co to z imieniem Dobra, Szczęścia , Honoru, Miłości , Polski na ustach splugawią wszystkich i wszystko zniszczą :-)

co za sort....
co za sort....

żądzą? Ubeku wiem że wtedy obowiązywało nie matura ,a chęć szczera zrobi z Ciebie bohatera….Więc twe 6 (sześć) klas podstawówki wystraczyło by dzielnie pracować w ubecji. A teraz komuchu-RZĄDZĄ prawdziwi Polacy….

Ubecka dusza
Ubecka dusza

I dobrze. Niech “rządzą” . Bo niewykluczone, że my na tych prawdziwych Polaków mamy teczuszki. Nie te podróby z IPN. Te “prawdziwe”. Na prawdziwych Polaków :-). A w teczuszkach – ho, ho. Cuda, cudeńka :-):-) :-). Antoni się spisał.:-) I “rządzą” tak jak my chcemy :-) . Wszystko idzie zgodnie z planem . Jeszczio niemnoga , jeszczio cziut cziut -)

co za sort
co za sort

Nie strasz , nie strasz ubeku, czasy ubeckie sie skończyły

Ubecka dusza
Ubecka dusza

Ja nie straszę. Ja obiecuję :-) Nasze czasy się skończyły? Na pewno nie , Wystarczy , że rzucisz oczkiem na TVP Info, albo TVTrwam. Ja jestem wieczna , tkwię w was “prawdziwych Polakach”, wczepiona głęboko pazurami w waszą jaźń . Im , który Polak bardziej “prawdziwy, prawy i sprawiedliwy” tym głębiej w nim siedzę . I mam się coraz lepiej :-):-) :-)

ja234
ja234

Taaa…”rządzą”… “prawdziwi” Polacy.Robią propagandę i suweren wierzy, że jest super. Co najwyżej udają, że “rządzą” rządzi pierwszy sekretarz z nowogrodzkiej. Cały ten pisi rząd to jedna wielka, ściema, fuszerka, amatorszczyzna.

Smutek
Smutek

Miłego dnia Żoliborska Kanalio! ☺️

Xsenofob
Xsenofob

NIE karmić trolla
Zadaniem trolli jest wysadzić w powietrze całą dyskusję, sprowadzić ją na manowce.
Trolle karmią się podsycaniem nienawiści i prowokują do wyzwisk.

piętka*
piętka*

Dokładnie jest także na tym portalu, jeszcze śpią ale jak się gliwickie trolle obudzą , to będzie znowu paskudnie i ciekawie;)

No Pasaran
No Pasaran

@piętka , @Xenofob
Dwa spijające sobie z dziubków trolle krzyczą “Ratunku !!! Trollują nas!!! Pomocy !!! Przezabawne XD

piętka*
piętka*

widzę, że żal ci d.p. ściska:) ale współczuję.

piętka*
piętka*

bo mnie też ściska , że aż wys..ć się snie mogę i tak od czterech dni

troll-ex
troll-ex

@piętka*
Zaśmiecasz to forum i zaniżasz poziom. Spadaj trollu.

piętka*
piętka*

Wkrótce pożałujesz tego podszycia się pode mnie trollu!

*piętka
*piętka

Grozisz mi? :-) :-) :-)