I Urząd Skarbowy w Gliwicach zawiesza od środy bezpośrednią obsługę podatników

Ze względu na sytuację epidemiczną, w terminie od 17 marca do 2 kwietnia zostaje zawieszona obsługa bezpośrednia podatników w I Urzędzie Skarbowym w Gliwicach, a także odwołana możliwość e-Rezerwacji wizyt w tym okresie

– informuje Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

W siedzibie urzędu w godz. 8.00 – 14.30 czynny będzie punkt przyjmowania i wydawania dokumentów, jednakże bez możliwości konsultacji. Dokumenty można również złożyć poprzez wrzucenie do skrzynki znajdującej się przy wejściu do urzędu.


Urzędnicy przypominają, że większość dokumentów podatkowych można szybko, bezpiecznie i wygodnie złożyć elektronicznie przez stronę www.podatki.gov.pl, www.biznes.gov.pl lub za pośrednictwem ePUAP. Natomiast najprostszym sposobem złożenia zeznania podatkowego jest skorzystanie z usługi Twój e-PIT. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie www.podatki.gov.pl.

(emef)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Urko

Polska ma jeden z najbardziej obskuranckich i opresyjnych systemów podatkowych w UE I nie chodzi o wysokość podatków, tylko o stopień skomplikowania ich poboru .Tak to bywa kiedy ustawy tworzą niepełnosprytni politycy pod dyktando doradców podatkowych .

Tomek

Mam tylko jedną wątpliwość dot. Twojej wypowiedzi-nie wydaje mi się,że doradcy podatkowi dyktują taki opresyjny system podatkowy. Nie widzę powodu. Ja typuję, ze to Państwo pod pretekstem uszczelnienia systemu ściska nas coraz bardziej za gardło.

Perez

Jasne, najlepiej powiedziec ze sie nie da i zamknac obsluge. Teleporady u lekarza juz sa, teraz czas na skarbowke :)

Kimbalu

To akurat działa już od kilkunastu lat i okazuje się, że da się żyć bez wiosennych pielgrzymek do urzędu skarbowego ;) Trzeba tylko obudzić w sobie wrodzonego lenia i użyć komputera do czego innego niż narzekanie w internetach ;)

Azja

Lekarze już przyjmują normalnie nie śledzisz wiadomości na bieżąco

Paula

To się napracowaliscie telefonów nie odbieracie ochroniarz pali fajki na zewnątrz nie raczy udzielić odp tylko wskazuje na kartki wydrukowane które wcale nie pomagają tragedia

Daria

Jak pójdziesz do prawdziwej pracy to wtedy zobaczysz co to znaczy się napracować. Ochroniarz w jakiejkolwiek formie nie jest jej merytorycznym pracownikiem no a kartki to trzeba umieć przeczytać że zrozumieniem. A o jaką pomoc Ci chodzi, bo zeznania roczne funkcjonują od 30 lat a Ty jeszcze tego nie zalapalas ? Deklaracje PCC są najprostszymi jakie mogą być – trzeba tylko że zrozumieniem czytać opisy w rubrykach, pozostają deklaracje do darowizn i spadków – wiesz co dostałaś wiesz co odziedziczylas to to napiszę, nasuwa się pytanie czy polski to wasz drugi jezyk.Ludxie weźcie się za siebie…

Perez

Skoro nie da sie obslugiwac petentow, to trzeba zwolnic zaloge….tak jak to rzad zrobil z przedsiebiorcami.

Księgówka

Heh, za kilka tygodni wrócą do normalnej obsługi jak zaraza przeturla się przez urząd. Gdybyś miał kontakt ze skarbówka większy niż “widziałem budynek z zewnątrz”, to wiedziałbyś, że standardowo leci obsługa zeznań i zwrotów podatku i innych pierdół które interesują biznes. Natomiast ty absolutnie nie jesteś tam potrzebny, chyba że chcesz z urzędu przywieźć do domu małego Covidka.

Azja

Proszę bardzo ale to wtedy będzie koniec państwa polskiego

Joanna

Jak można elektronicznie to po co tyle kwok w tym kurniku.

Panienka z okienka

Każdy chce zarobić.

666

Tak, na cudzym dorobku życiowym. Ale żeby chociaż uczciwie na zasadzie obustronnych korzyści to pół biedy. Niestety większość urzędasów kopiuje już wykonaną pracę po to aby słupki bezrobocia niskie były.

Obserwujący

Urzędasom jest tak wygodnie.Pozamykać się i pracować “zdalnie” czyli na pół gwizdka.
Nie otworzą się dopóki histeria z pandemią nie minie.

Daria

Urzedasy to często członkowie Waszych rodzin dalsi lub bliscy, pracują tak jak całe spoleczenstwo. Jest pandemia czy to się komuś podoba czy nie oni tak samo chorują jak resztą społeczeństwa więc jest sens w ograniczaniu kontaktów jest wiele możliwości elektronicznych wysłania dokumentów nie trzeba przychodzić i się nawzajem zarażać. No a zeznania roczne składamy je od 30 lat nikt więc nie powinien mieć problemu z ich prawidłowym wypełnieniem. Trzeba tylko włączyć myślenie ale nasze społeczeństwo ma z tym problem. Z drugiej strony ludzie trochę się zastanówcie o kogo Wam chodzi to nie jak to nazywa co urzedasy są właścicielami urzędów… Czytaj więcej »

Księgówka

Słabo z tymi obserwacjami. Akurat w skarbówce większość nie pracuje zdanie, bo się nie da. Z resztą tak jak w wielu firmach…

Maja

A po to że złożone dokumenty trzeba zweryfikować a Ty skoro nie masz pojęcia o pracy to nie obrażaj ludzi pracujących. Prawda jest taka że tacy jak Ty nie potrafią pisać czytać ze zrozumieniem no i liczyć a mówię tu o matematyce na poziomie szkoły podstawowej . Urzędnicy dodatkowo poza pracą właściwą muszą masę czasu poświęcić na poprawę błędów a wniosek płynie taki że mamy społeczeństwo analfabetów

Katia

Wiesz jak tak czytam co napisałaś to myślę że tą kwoką jesteś pewnie Ty . Niepracująca kura domowa nie mająca pojęcia co to jest praca zawodowa. siedzisz z wielkim utuczonym tyłkiem i tylko obrabiasz innych a sama nie masz nic do zaoferowania. A jak już się stanie że przyjdziesz do urzędu to nie potrafisz poprawnie napisać swojego imienia i nazwiska a numer PESEL to dla Ciebie czarna magia. A skoro jesteś taka specjalistka w przesyłaniu dokumentów elektronicznie to postaraj się wypełniać wszystkie rubryki prawidłowo a przede wszystkim wybieraj druki aktualne, bo później te kwoki o których pisałaś muszą poprawiać te… Czytaj więcej »

Biurokracja to zaraza

Praca to jest pod ziemią, w zimie na budowie, na morzu albo przy stole operacyjnym, więc przestańcie pierdaczyć jak to ciężko “pracujecie” przekładając z zielonego segregatora do niebieskiego i na odwrót. Aż zęby swędzą, gdy się czyta jakie to z was ciężko “pracujące” ofiary biurokratycznego systemu, który to dzięki wam pożera się sam.

Azja

Sama jesteś kwoka i to bezrozumna US to nie tylko zeznaniąaaaaa

Gosia

To znaczy, że nic się nie zmieni, bo do tej pory do skarbówki też nie można było wejść.

Ad

Czyżby się bali nowej odmiany COVIDA, która atakuje tylko urzędasów?

Polsko! Obudź się!

Maja

Nowej czy starej odmiany covida boi się każdy normalnie myślący człowiek, powiem tylko karma wraca obyś nie napisał tego w czarną godzinę. Widzisz sama oglądam już nie jednego przemądrzałego kozaka który już ziemię gryzie lub członek jego rodziny i tu dopiero oczy się otwierają. Pracownicy urzędów to nie urzedasy tylko normalnie pracownicy jak w innych zakładach pracy. Za to petenci chcieli byście zobaczyć jak się zachowujecie w urzędach innych instytucjach przy kasach w sklepach dopiero zrobilibyscie oczy. Wystarczyłoby zainstalować w miejscach obsługi kamery i mikrofony i codziennie puszczać w telekspresie żeby wszyscy zobaczyli jakie mamy społeczeństwo chamów analfabetow krzykaczy klamczuchow… Czytaj więcej »

Ad

“Pracownicy urzędów to nie urzedasy tylko normalnie pracownicy jak w innych zakładach pracy”

więc niech pracują tak jak inni normalni pracownicy innych zakładów pracy, którym “litościwy” rząd pozwala jeszcze pracować

Lena

To nie strach. To fakty. Dużo pracowników jest chorych.

Urko

@Ad
“Polsko! Obudź się!” Czego się drzesz? “Wszak słowik to a nie skowronek. Jeszcze ranek nie tak blisko”

Azja

Tak Ciebie obrażająca innych zarazo

Obserwujący

Pracują urzędasy,ale na pół gwizdka.Kasa nie działa.Umawianie wizyt.Urząd zamknięty dla ludzi.O maseczkach,żelach,dezynfekcji nikt nie słyszał,no,ale państwo z kartonu i taśmy klejonej nie ma więcej do zaoferowania.
Poprawianie pitów?sprawdzanie poprawności? nie rozśmieszajcie mnie, to zwykłe rutynowe zadania,takie rzeczy może wykonać program komputerowy,który przyczyni się do zwolnienia masy zbędnych urzędasów.

Jak wam pracka nie odpowiada to sobie zmieńcie,no chyba,że lubicie pracować za grosze i niepłatnych nadgodzinach.
Porażka.

Obserwujący

Obsługę kasową zlikwidowali od 1 lutego.
Pozamykali się,powinni pozwalniać urzedasów.

Azja

Kasy już nie ma w US od lat a pracownicy US to nie kasjerzy

ekologizm

Przy 70 % procentowym podatku, który zdziera z obywatela fiskus, Urząd Skarbowy powinno być stać na zainstalowanie ekologicznych ładowarek do elektrycznych samochodów a na załączonej fotografii nie widać tam ani jednej.

Obserwujący

I jeszcze jedna uwaga.
Ponaklejane,chaotycznie,byle jak, na całej powierzchni kartki ( od strony wejścia głównego) informujące o różnych kwestiach.Zamiast ponaklejać je na jednej stronie, tak by było to jasne i czytelne w odbiorze wizualnym, a najlepiej JAK NAJMNIEJ kartek.Im więcej kartek tym większy chaos komunikacyjny.Ale oczywiście urzędasy tego nie ogarniają albo nie chce im się tego ogarnąć.
No ale to glajwice na wstecznym.