Jedna z jezdni na ulicy Pszczyńskiej zostanie wyłączona z ruchu. Utrudnienia także w innych miejscach

W kolejnym miejscach na terenie Gliwic będą występować utrudnienia drogowe. Na ulicy Brackiej w Sośnicy dotyczą pieszych, z kolei na ul. Zielnej w Bojkowie jezdnia zostanie wyłączona z ruchu. Kolejny etap inwestycji PWiK rozpocznie się też na ul. Pszczyńskiej.

 
Powodem tego ostatniego będą prace przy budowie kanalizacji deszczowej prowadzone w ramach Gliwickiego Obszaru Gospodarczego. Utrudnienia dla kierowców przewidywane są w rejonie skrzyżowania z ulicą Bojkowską.

Roboty w tym miejscu rozpoczną się w najbliższy wtorek – 18 czerwca. Prace realizowane będą przy wyłączeniu z ruchu środkowej części jezdni ul. Pszczyńskiej z zachowaniem ruchu kołowego we wszystkich kierunkach – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Tego samego dnia (18 czerwca) całkowicie z ruchu wyłączona zostanie ulica Zielna. Powodem jest budowa przyłącza elektroenergetycznego. Wykonawca zapewni jedynie dojazd do posesji

– dodaje ZDM.

Utrudnienia zapowiadane są także dla pieszych. Od najbliższego poniedziałku – 17 czerwca na ulicy Brackiej rozpoczną się prace przy budowie przyłącza gazu. Na chodniku w rejonie robót, które prowadzone będą na wysokości budynku nr 2, piesi poruszać się będą specjalnie ustawionymi kładkami.

(żms)/ZDM Gliwice

4 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze