Jest decyzja o przekształceniu dawnego szpitala wojskowego w szpital zakaźny. Już od piątku

Fot. Szpital Miejski nr 4

– Otrzymaliśmy właśnie z Ministerstwa Zdrowia decyzję dotyczącą przekształcenia Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach przy ul. Zygmunta Starego 20 (dawny szpital wojskowy) w szpital jednoimienny zakaźny w okresie od dnia 1 maja 2020 roku aż do odwołania

– informuje rzeczniczka szpitala, Anna Ginał.

Działania prowadzą do zapewnienia ochrony zdrowia i życia ludzi. Liczba chorych zakażonych wirusem SARS-CoV-2 stale się zwiększa, zaś Szpital jednoimienny zakaźny „Megrez” Sp. z o.o. w Tychach nie ma możliwości zapewnienia udzielania świadczeń zdrowotnych wszystkim pacjentom na terenie województwa śląskiego” – czytamy w specjalnym piśmie podsekretarz stanu Janusz Cieszyński. “W związku z tym zachodzi konieczność zwiększenia liczby łóżek szpitalnych dedykowanych ww. pacjentom i rozszerzenia pomocy osobom na terenie województwa”.


Pacjenci z dodatnim wynikiem badania laboratoryjnego na obecność koronawirusa, którzy trafią do gliwickiej lecznicy, będą mogli liczyć na pełny zakres pomocy medycznej.

Chodzi m.in. o: OIOM z możliwością podłączenia do respiratora, dodatkowo dostosowane sale obecnego oddziału wewnętrznego do leczenia z wykorzystaniem respiratora, diagnostykę obrazową (rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa) oraz laboratorium analityczne z możliwością szybkiego uzyskiwania niezbędnych wyników badań.

(emef /inf. Szpital Miejski nr 4)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
EA-68

Ciekawe kto zajmie się ochroną pracujących tam pielęgniarek, lekarzy, salowych…jak również ich rodziny? Szykanowanych i atakowanych przez medialnie ogłupiały i otępiały motłoch.

koleś z miasta

Wieloletnie wyniki wyborcze dla miasta Gliwice wykazują jedną prawidłowość To miasto opanowane jest przez zacietrzewionych fanatyków Platformy i zwolenników Pana Prezydenta Frankiewicza i obecnego następcy.
W kontekście w/w faktu z dużym prawdopodobieństwem można domniemać sprawców szykan “medyków” mimo,iż część medyków dba o w/w wyniki

grażynka

pielęgniarki nie atakują ludzie z PO tylko ludzie związani z PIS a podburzani przez reżimową TVP TZW SZCZUJNIE !

moja droga

“grażynka” to chyba osoba pełna wewnętrznego uwielbienia dla wyników wyborów i zdarzeń w Gliwicach

wiktor

Inteligenta jak Kidawa jesteś. To ktoś z rodziny?

grażynka

Lekarze i pielęgniarki mają czelność krytykować nieudolnosc reżimu PIS w walce z pandemią dlatego są atakowani przez fanatyczny ogłupiony medialnie elektorat PIS

wiktor

Może wyjedz do Włoch, Francji,Hiszpanii lub Anglii. Tam sobie świetnie z epidemią radzą. Na pewno cię wyleczą. Durna jak Kidawa

Zbigniew

Masz to od urodzenia czy też nabyłeś poprzez edukację w TVP ?

AS

Wszyscy z KO i PiS mogą zachorować zakaźnie.

Zbigniew

No…niezupełnie.Oni są pod specjalną ochroną “zwykłego posła”PiS,Jarosława K. Tym samym są NIETYKALNI – nawet przez koronawirusa.

parKing

Przecież to TVPiS w swoim repertuarze ma za zadanie umieszczać krytykę takich pracowników. Trzeba być absolutnie odmóżdżonym lemingiem żeby tego nie widzieć. A PiS i PO to jedno i to samo – cyrk dla prześcigających się głupotą matołów.

cywilizacja?

dzięki temu motłoch nie atakuje bankowca morawieckiego i sitwy samorzadowe

PhD

Może się przydać samym gliwiczanom. W końcu my tu jesteśmy najmądrzejsi. W Lesie Łabędzkim (tyły ul. Piaskowej, za cmentarzem, aż po granicę miasta) pijaczkowie, spacerowicze, biegacze, rowerzyści, w ponad 90% nie noszą masek. Ba – WCALE ich ze sobą nie mają! O ile przy wielu bankomatach, czy sklepach, my, przemądrzali “mieszczanie” ze wsi, na ogół nie zachowujemy dystansu 2 metrów formując kolejki, trzymamy maski w rękach pod nosem lub pod brodą (a nawet na CZOLE) rozmawiając przez telefon albo ze znajomym, to w lesie “wolno” nam wszystko. Gdzie dobra praktyka zasłaniania twarzy z nosem włącznie, gdy do kogoś obcego się… Czytaj więcej »

Obserwujący

Dokładnie z tego to wynika.Ale w głównej mierze z ograniczenia umysłowego i głupoty.Oraz niechęci przestrzegania prawa.
Suweren ma w nosie przepisy.Taki suweren jest.Niestety.

cywilizacja?

polak to sobie w encyklopedii od wiekow kupil ze ma swoje haslo po wiek wiekow kołtun polski od nieuctwa poczynając po mentalność fornala wyniesiona z domu niezależnie od poziomu wyksztalcenia pozycji społecznej i zajmowanego stanowiska polscy doornie ustawiają się w kolejce przed sklepami z wiatrem albo pod wiatr zamiast w poprzek wiatru , na parkingach taki duren musi wjechać nie tylko do drzwi sklepu ale również drzwi w drzwi twojego zaparkowanego samochodu mimo ze hektary parkingu stoja obok puste zarzadza tym ciec z ochrony oraz kierowniczka sklepu którzy ma takie pojecie o skazeniu biologicznym i metodach ochrony jak swinia o… Czytaj więcej »

cywilizacja?

należy dodac ze bezpośrednio jadac szybko na rowerze rowerzysta rozpyla skazenie wirusem w pasie 20 metrow bezpośredniego działania areozolu biologicznego biegnący w pasie 5 m i to wszystko gdy nie ma ruchu powietrza fakty potwierdzone badaniami na podstawie symulacji opływu powietrza dla kolarza poruszającego się w wyścigach empirycznie możecie to zobaczyć w słoneczny dzień gdy w smudze swiatla wiruje kurz a drobinki czasreczek wirusa sa o wiele mniejsze i wlasciwie droga ruchow brauna w gazie po krótkim czasie w zamkniętym pomieszczeniu sa wszędzie potwieerdzily to badania pylow nad miastami we wloszech potwierdzily to

Stary

Tak jadowitych, antypolskich wypowiedzi dawno nie czytałem. Można podejrzewać, że autor ma pretensje do rodziców, że urodzili go w oborze a nie w pałacu Czartoryskich czy Radziwiłłów. Im większy burak tym bardziej udaje cywilizowanego europejczyka. Puknij się w głowę, rozejrzyj wokół i wybierz. Czy wolisz być pachołkiem u pana czy obywatelem w swoim kraju. Podejrzewam, że gen niewolnika zwycięży…

Chłodne Oko

Jak to jest możliwe, przecież słuchając naszego rządu wszystko jest na dobrej drodze i możemy się rozluźnić pod względem restrykcji, a nawet przeprowadzić “pocztyliadę”. Jedno z drugim nie pasuje.

Ala

Rzad rozumu nie nakladzie do glowy

grażynka

BO NIM NIE DYSPONUJE !

Ala

Po dusponowalo

Laszlo_egesz

Czy to konieczne? Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jesteśmy robieni za durniów w kwestii zdrowotnych skutków epidemii.

Dziadek

W Polsce w marcu 2020 było o 213 zgonów mniej niż w marcu 2019 ,i o 4143 zgonów mniej niż w marcu 2018,
dane wg GUS z dnia 5 kwietnia 2020.

parKing

W durnia nie, bo faktycznie jakieś tam dziadki i inne babcie lub osoby otyłe wymierają. Ale tu nie chodzi o kwestię zdrowotnych skutków pandemii (nie epidemii…) tylko kwestę jej wyolbrzymiania przez media i rządy. Których marionetkami niestety większość ludzi jest.

AS

Jak pamiętam w Gliwicach na ul.Kozielskiej był szpital zakaźny ,który był zawsze pełen pacjentów.Nie tylko choroby wątroby i inne ale także i wścieklizna były tam hospitalizowane.Budynek był w złym stanie technicznym i wymagał generalnego remontu po którym otwarto ośrodek rehabilitacji pourazowej.
Był obiektem przydatnym dla pacjentów Gliwice i okolic oraz innym terenom G,Śląska.Najbliższy szpital zakaźny był w Bytomiu a nie wiem czy jeszcze istnieje.
Obecny szpital nr.4 będzie bardzo przydatnym obiektem dla chorych na Covid 19 jak i inne zakaźne tym bardziej że jest duży i wyposażony w odpowiednie laboratoria oraz pomieszczenia po dawnej chirurgii i innych oddziałach.

Tak sobie.

Może nie na temat, ale kto tak opitolił drzewa?

A teraz na temat:
W tym szpitalu jest jedna winda. Jak się popsuła pacjentów wnoszono do góry schodami. Teraz tego też nie można wykluczyć? Ten stan trwa od wielu lat, czy dyrekcja o tym nie wie?

ers

Też chciałem zadać to pytanie… Smutny przykład “pielęgnacji” drzew po gliwicku.

Luis

Mysle ze wszyscy o tym wiedza ale Polska to biedny kraj przeciez i tyle w temacie

gliwicjus

Na zdjęciu zwracają uwagę drzewa poddane “pielęgnacji po gliwicku”.

gliwicjasz

Te spróchniałe konary miały “pozostać po gliwicku” ?

Wuj Tarabuk

Przy okazji w temacie zniszczenia samochodu pielegniarki ze szpitala. Jakoś media gliwickie milczą, natomiast w ogólnopolskich była informacja na topie. Wspaniała reklama miasta. Czekałem, aż może władze miasta zaproponują kobiecie naprawę auta np. swoich warsztatach autobusowych, ale cisza. Nawet ostrego oświadczenia nie ma. Aż się boję, co może czekać personel z wojskowego.

Xsenofob

Właśnie przeczytałem informację, że w Polsce nastąpił drastyczny spadek liczby pogrzebów.
Nie wiem czy potwierdzi to ktoś z zakładu pogrzebowego – byłbym ciekaw czy to prawda.
Podsuwam pomysł redakcji na małe śledztwo w tej sprawie.
.
Ciekawie też tłumaczą, z czego to wynika:
https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dziwny-rezultat-zabojczego-koronawirusa-drastyczny-spadek-liczby-pogrzebow-w-polsce

PiSman

Obecnie bardzo łatwo jest dotrzeć do informacji. Jedno kliknięcie na stronę Worldometer pozwala się dowiedzieć, że na świecie w tym roku zmarło z powodu koronawirusa ponad 170 tys. osób, na grypę ponad 150 tys. osób, na malarię ponad 300 tys., na HIV/AIDS ponad 500 tys., z powodu raka ponad 2.5 mln i z powodu innych chorób zakaźnych ponad 4 mln. (te liczby się wciąż zmieniają). Jeżeli dodamy do tego, że w tym samym okresie było ponad 330 tys. samobójstw, ponad 450 tys. ofiar wypadków drogowych, ponad 2.3 mln zgonów wśród dzieci (głównie z głodu) oraz dokonano ponad 13 mln. aborcji,… Czytaj więcej »

Fan

No tak w czasach slusznie podlych zauwazano zexsa choroby epidemiologoliczne i ludzi czasami trzeba izolowac nawet tych w szpitalu geniusz klodnicy mial inna wizje i zamknal ten szpital powiem wam tyle w tych murach jest tyle zarazek ze ten szpital nadaje sie na wyburzenie a gdyby tak zrobic oddzial zakazny na nowych budynkach np zdm albo pruim albo strazy miejskiej no tak ampula i inni wytlumacza wam w wannie jaccuzi pierdzenie itd

Funky

Pan Prezes z wiadomych tylko sobie powodów parł do stworzenia takiego szpitala nie oglądajac się na nikogo a zwłaszcza na personel i dopiął swego. Szpital juz przed epidemia ledwo dyszał po idiotycznych działaniach władz miasta a teraz calkiem się rozłoży .Brak jest jednak wszystkiego.Przygotowane jest tylko z grubsza. Dramatyczny Brak przede wszystkim jakiegokolwiek personelu, brak leków, jedna winda.(!)Taka Wydmuszka. Żeby w papierach się zgadzało. W Rosji to się nazywa szturmowszczyzna.Coraz bliżej nam do nich.

eeesw

Wkrótce się zapełni. Przedszkolankami i przedszkolakami.

sxs

TEN SZPITAL TO UMIERALNIA KAŻDY TO WIE! Dlatego tez przekształcają go w placówkę dla covidowców.