Jest rekordowy wynik 26. finału WOŚP w Gliwicach! Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania

Podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać w Gliwicach 312.579,27 zł

– informuje Stowarzyszenie GTW. Tym razem Orkiestra grała dla wyrównania szans noworodków.

Od poniedziałku rano media spekulują o tym, że tegoroczny, 26. finał WOŚP będzie rekordowy. W poniedziałek rano na koncie Fundacji było ponad 80 milionów złotych, a dane ze wszystkich sztabów w Polsce dopiero napływały do organizatorów.

W Gliwicach działało pięć sztabów: Stowarzyszenie GTW zebrało 154.762,50 zł, Fundacja Biegamy z Sercem – 100.000,00 zł, ZSTI – 42.832,79 zł, Bieg Po Ćmoku – 10.128,68 zł, Filomata – 4.855,30 zł.

Koncerty, które towarzyszyły gliwickiemu finałowi WOŚP przyciągnęły do centrum mnóstwo ludzi. Mimo mrozu, plac wokół ratusza wypełniony był po brzegi.

Podczas imprezy udało się łącznie zebrać 312 579,27 złotych. To dużo więcej niż w ubiegłym roku, kiedy mieszkańcy przekazali na rzecz fundacji ponad 265 tysięcy złotych.

(żms)

fot. Studio Apalat

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gall Hieronim
Gall Hieronim

Ojciec Tadeusz Polskę okradł (zbiórka na ratowanie stoczni Gdańskiej) Jarosław nie potrafi jej zbawić.Pozostał Jurek który ją naprawia………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………Szacunejk dla gliwickiej młodzieży kwestującej na rzecz WOŚP

Analityk
Analityk

Patiomkinowskie miasto sukcesu Zygmunta Frankiewicza na jeden dzień poszło w ****.Lepszy sort pozostał w domach.I dobrze.Bandyci pojachali do Częstochowy aby porozrabiać pod Czarną Madonną.To żle.Ulica Zwycięstwa stała się deptakiem ludzi przyjaznych sobie,uśmiechnietych o myślach jasnych bez nuty fałszu i zakłamania.Jako pampersowi staruch wzruszam się w takiej chwili.DZIĘKUJĘ WAM GLIWICZANIE ZA MOŻLIWOŚĆ TEGO TYPU WZRUSZEŃ.Dziękuję wspaniałej młodzieży,wspaniałym wolontariuszom………………………A teraz trochę prywaty.Wczoraj w Krakowie moja chreśnica urodziła córeczkę.W takim dniu zostać dziadkiem chrzesnym ……bezcenne.

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Bardzo chciałbym zobaczyć tych, którzy zaminusowali ten wpis.

Połowa korby
Połowa korby

Gwarantuję Ci , że oni są jak stryczek bez wisielca. Jest za co ciągnąć ( z reguły są to jedynie brudne włosy ) ale kompletnie nie ma na co patrzeć :-) :-)

olo
olo

dziadkiem jestes od niedawna DZIADEM cale zycie

Marek Brdys

Prawda jest taka im bardziej kopią pod Jurkiem tym ludzie dają więcej! Brawo Ziomale!!!

bronisława
bronisława

Ten człowiek jest zły, zły i zepsuty do szpiku kości, to Zły w ludzkiej postaci. Wykorzystuje ludzką dobroć, ludzkie tragedie dla własnych prywatnych celów. Dlatego też, proszę was bracia i siostry o starania i modlitwę, żeby ten człowiek został ukarany, żeby nigdy już nie wyrządził swoim bliźnim krzywdy, żeby czyny jego były przestrogą dla innych a imię jego zostało wymazane z ludzkiej pamięci.

Połowa korby
Połowa korby

A ponadto prosimy cię Panie nie zsyłaj już więcej nieszczęść na “bronisławę”. Odebrałeś jej rozum . To wystarczy :-) :-) :-)

Zbyszek
Zbyszek

czy to dotyczy ojca Rydzyka?

Anioł
Anioł

Antyorkiestrowi psiejcy rozpoczynają ujadanie.I dobrze.Czyńcie to co potraficie najlepiej.A my ? Odpowiemy wam w kolejnym roku kolejnym rekordem.

zeo
zeo

Sam ujadasz. Jesteś wzorowym oszołomem. Ale co chcesz przez to osiągnąć?

Maria Krystyna Jankowska

Sprawdziłam wynik z ubiegłego roku. Było ponad 273 tys. zł. Brawa dla gliwiczan za hojność. (y)

Xsenofob
Xsenofob

Rozważ proporcje:
co miesiąc każdy pracujący odprowadza na „służbę zdrowia” prawie 300 zł (ZUS)
Czyli rocznie ok. 3,5 tys zł
A gliwiczanie są dumni, jak raz do roku wrzucą do puszki średnio niecałe 2 zł.

A przekaz propagandowy jest taki, że gdyby nie Orkiestra, to w szpitalach nic by nie było …

AMF
AMF

Albo proporcja z projektem prof. Religi… rocznie tyle co WOŚP przez całe granie, ale zabawy by nie było.

Ampuła
Ampuła
Znowu rekord, czyli miarka się przebrała… Jak wynika z przecieków z Episkopatologii, w tym roku zakonnik Rydzyk kładzie łapę na Caritas Polska. Proceduralnie, papierowo, organizacyjnie. Rydzyk obiecał z niewydolnej składnicy nędznych darów Caritasu zrobić kopalnię złota, wprzęgniętą w swój koncern medialny i resztę “dzieł”. Dziady episkopalne zadowolą się procentem. Jednocześnie Ziobro z Brudzińskim (Błaszczak był za miękki) mają jeszcze w tym roku przeprowadzić skuteczne wdeptanie Owsiaka w podłoże. Aparat musi coś znaleźć, żeby Owsiakowi odebrać możliwość prowadzenia kolejnych zbiórek. Wśród setek sprawozdań fundacji, zawiłych procedur, zezwoleń, obrotu setkami milionów spoczywają dowody ciężkich win. Następny finał – za kratami. Zamiast Woodstocku… Czytaj więcej »
Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Najgorsze jest to, że tak się rzeczywiście może stać.
A zacznie się o goebbelsowskiego obrzydzania WOŚP w Kurwizji.

Przy okazji: polecam w telewizji do obejrzenia serial “Projekt : nazizm”. Wystarczy zamienić “Hitler” na “Kaczyński” i dalej wszystko pasuje.

Anna
Anna

Panie Jurku Owsiak jestes WIELKI. Polscy politycy do piet Ci nie dorastaja a roznica taka Ty zbierasz i dajesz a oni zbieraja glosy i zmieniaja stanowiska by wszyscy mnieli a jak maja za malo to wyciagaja brudy w jakich wszyscy siedza Telewizja to Kurski nie ma zysku nie ma programu. pozdrpawiam Pana

Z pamiętnika miejskiego PiSuaru
Z pamiętnika miejskiego PiSuaru

Antyorkiestrowe anonimowe pieski ujadają a My jedziemy dalej.I tak będzie.Gardzę nimi ! Gardzę nimi z jednym wyjątkiem.Choć ma inne zdanie niż ja o orkiestrze szanuję JEDNEGO gościa ,który notarialnie zakazał w jego przyszłym leczeniu używania sprzętu WOŚP.Można mieć zdanie ,pokazać je wszem i wobec .Brawo,bo odwagę ma..Ale dlaczego tylko on skoro tylu szczeka?

Mirosława Mazgaj

BRAWO JESTEŚCIE WIELCY

Barbara Mazurek

to prawda jesten dumna z gliwiczan -brawo my .

ja234
ja234

Gratulacje dla WOŚP.Kolejny rekord pobity.
Dobrze, że kolejny raz pokazaliście klasę i wartości.

Zuzanna Weiss

Brawo my brawa dla Darka i Zimy za organizację!

Iwona Ślesińska

Brawo My

Alla Nosal

Brawo

Krystyna Sikora

Brawo-Brawo dla Nas.

Halina Garbacik

Brawo GLIWICZANIE❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Jolanta Margowniczy

Też tam byłam i dołożyłam trochę do puszek!

Marzenka Jarzyna

gratki :)

Henryka Kałwak

BRAWO JESTEM DUMNA Z GLIWICZAN…..

kanalia52
kanalia52

A PiS dzielcom na pohybel.

Piotr Wrzosek

było by jeszcze więcej, gdyby zamiast “światełka” czyli fajerwerków te pieniądze dać na orkiestrę… ale po co, lepiej wyrzucić w błoto (o przepraszam, puścić z dymem, puścić w powietrze) kupę kasy… Policzcie ile kasy by było gdyby wszystkie pieniądze za fajerwerki dać na orkiestrę…

Basia Ruda

Oj jaki Ty jestes oszczedny.Zycie bez przyjemnosci byloby niczym .Przeciez bez fajerwerkow i bez grania i bez ludzi ktorzy umieja sie bawic ibez bez bez ,to lepiej od razu do zakonnikow pedz sorki Piotrze Wrzosek ale po co zyc ? Pracujemy ,wydajemy i to jest fajne . Czlowieku zacznij zyc .Miej kontakt z ludzmi , baw sie troszke wydaj Twoje zaskorniaki na cos przyjemnego .

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Bardzo słuszne uwagi. Poza tym “światełko do nieba” jest nieodłączną częścią całej imprezy i nie wyobrażam sobie WOŚP bez wieczornego finału.

AMF
AMF

Wiec chodzi nie o pomaganie tylko o dobrą zabawę?
Przynajmniej jedna szczera, BRAWO!!!
Ale puki ta zabawa jest za moje podatki to sobie nie życzę tej całej fałszywej ideologi!

Połowa korby
Połowa korby

Jesteś żałosny :-) :-) :-) “puki ” :-) :-) :-) Puki i stuki to ty masz w swoim łebku . Co samo w sobie jest ciekawe, bo w próżni fale dźwiękowe się nie przepływają . I lol i jeszcze XD

Fanka
Fanka

Coś ci się pomyliło, nie z podatku tylko z dobrowolnych datków

Michał Szaroń

Policz ile ludzi z dziećmi którzy wrzucały całkiem sporo by nie przyszło na rynek tylko z powodu braków pokazu sztucznych ogni,

Michał Szaroń

ps. a taki pokaz to grosze max 7-10tyś przy takich hurtowych zamówieniach kilku miast zapewne nawet sporo mniej

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Byłoby dużo więcej kasy, gdyby pieniądze przeznaczone na ochronę comiesięcznej menstruacji smoleńskiej przez policję dać na przykład na szpitale.

AMF
AMF

Zabrać obstawę obrońcom “demokracji” niech mają demokratyczne kryterium uliczne.

Połowa korby
Połowa korby

Chcesz się parchu spróbować ? Tak bez WOŚP-u ? Daj znać :-)
PS. Możesz zabrać sztachetę po chlewie dziadka spod Tarnopola :-)

Wdowi grosz
Wdowi grosz

312 tys. zł to daje średnio 1,78zł. na jednego mieszkańca . Ma się ten gest .

Lucy Pher
Lucy Pher

W dieezji gliwickiej w dniu emigranta zebrano rekordowo niską kwotę na tacę.Wyszło około 0,23 złotych polskich na wiernego .Ma się ten gest .wszak mamona to nie ciało nauczyciela o imieniu jezus

filemon
filemon

A gdyby cię tak oblać smołą i podpalić. Jeśli nie jesteś Lucyfer, nigdy nie napisałbyś już żadnej herezji. Chcesz się przekonać?

Połowa korby
Połowa korby

Oj filemonku , filemonku… Ciebie nawet Bonifacy nie chciałby oblać. Nie byłby zainteresowany zaznaczeniem terytorium …..

Xsenofob
Xsenofob

Co miesiąc każdy pracujący odprowadza na “służbę zdrowia” prawie 300 zł (ZUS)
Czyli rocznie ok. 3,5 tys zł.
A gliwiczanie są dumni jak raz do roku wrzucą do puszki 1,78zł.

AMF
AMF

Ciekawe czy akcja oklejania znaczkami ZUS zmusiłaby pokemonów i sekciarzy JO do odrobiny myślenia?
No i jeszcze niepracujących oklejać banderolami – też niemało płacą.

PS: Hipokryzja i lanserstwo tego sztandarowego projektu “dobroczynnego” to osobna bajka, ale wyżej cenię twarde dane od idei więc puki co skupiłem się na tych pierwszych.

Połowa korby
Połowa korby

Za dużo postów piszesz jednego dnia. Coraz mniej w nich sensu . Te dwie bruzdeczki w twoim kurzym móżdźku zaczynają się wysklepiać . Jeszcze chwila zaczniesz latać po ulicy , gdakać i robić pod siebie .,,,

AMF
AMF

Może starczy tej propagandy? Czekam na podanie KOSZTÓW tej akcji.

Połowa korby
Połowa korby

Te. Ten twój nick to akronim od Anusa Mego Fałdy ? :-)

AMF
AMF

Korba to jak się w głowie kręci… czyli zapewne mam do czynienia z podpitym półgłówkiem…

PS: skąd takie słówka znasz? Tatuś ci takie komplementy prawił?

Połowa korby
Połowa korby

Nie . Czytam posty twoje i innych prawicowych odmóżdżonych Prafdziwych Polaków I sortu :-) :-):-)

Sandra
Sandra

Koszty imprez pokrywany jest z środków od sponsorów a nie z tego co uzbierali wolontariusze.
https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne

AMF
AMF

Sponsorów typu UM czy państwowe firmy i instytucje. No ale tumanom nie wytłumaczy, że przekładając z kieszeni do kieszeni najwyżej można coś zgubić a nie pomnożyć.

P:S bajeczka że to za darmo skończyła się na zawsze czy tylko chwilowo?

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Państwowe firmy, zawisty polaczku, to dostały kaczy zakaz dawania złamanego grosza na WOŚP. Mimo to zebrano więcej niż w zeszłym roku.

AMF
AMF

“Koleje Mazowieckie zostały oficjalnym przewoźnikiem 26. Finału WOŚP” Pierwszy przykład z brzegu. Czekam aż odszczekasz swoją propagandę lemingu!

Połowa korby
Połowa korby

Anusa Małego Fałdy wydaliły z siebie kolejny metanowy partyjno -katolicko -narodowy przekaz dnia . Z kleksem. Jak zwykle.
PS. Bajeczka “że to za darmo” skończy się za jakieś dwa, trzy lata, kiedy skończy się kasa na “pińcet plus”

Ja
Ja

Ile z tego trafi na sprzęt a ile na promocję pewnych osób

Liczyżepa
Liczyżepa

@ AMF A jakim prawem TY czekasz.Przecież do puszki nie wrzuciłeś.

AMF
AMF

Takim prawem, że impreza jest sponsorowana z MOICH podatków. Dociera to tego otumanionego łba?

Z pamiętnika miejskiego PiSuaru
Z pamiętnika miejskiego PiSuaru

@AMF Piszesz o podatkach.Twoich ,moich.Zapytam więc tak.DO KOGO TRAFIAJĄ PODATKI ? Ano do rządu .Czy rząd (TEN RZĄD ) w jakikolwiek sposób wspiewa WOŚP ??? Ano nie. Więc posukuj Twoich ,moich przewalonych podatków nie u Owsiaka.Możesz poszukać u ojca Rydzyka. Zwykłego złodzieja ,który przywłaszczył sobie ogólnokrajową zrzutkę na ratowanie Stoczni Gdańskiej.Z tych gigantycznych pieniędzy nigdy się nie rozliczył.Na stoczni ratowanie nie trafiły.Rozpłynęły się.Pewnie trafiły do….nieba

ja234
ja234

Jaka propaganda człowieku…za dużo tvpis. Koszty będą podane jak wszystko podliczą.
Nie martw się, nic nie stracisz bo to nie Twoja kasa.

AMF
AMF

Na szczęście obejrzałem TuskVisionNetwork i już wiem, że fajerwerki są magiczne.
To miasto nie ma planu wydatków, chyba jednak ma je określone z góry…
Otóż kasa którą wnoszę w podatkach jest MOJA.

mścisław
mścisław

Za kilka miesięcy Owsiak i cała jego szajka będą w więzieniu. Dowiemy się kto sponsoruje tą antypaństwową hucpę. O ile przypadkowi ludzie, którzy wrzucili do skarbonki parę złotych są ofiarami, o tyle więksi darczyńcy, robiący wpłaty imienne powinni być pociągnięci do odpowiedzialności. Odpowiedzialności za działania wymierzone w państwo i próbę obalenia legalnego rządu. Za takie przestępstwo są odpowiednie kary a do tego obóz reedukacyjny. W końcu trzeba zrobić z tym porządek

ja
ja

Tyś jest gupi – Mścisław

Połowa korby
Połowa korby

Ty . Ale ty wiesz, że internet pamięta wiecznie ? :-) :-) Jak wiesz , to dobrze . Ściskaj dalej to swoje malutkie “m” w nicku , ściskaj mocno, bo jak ci chlapnie na klawiaturkę , to już nic więcej nie napiszesz :-)

JERZY
JERZY

Takich idiotów nie sieją – sami się rodzą,Dodaj komentarz

Jarosław
Jarosław

Brawo-ciekawe gdzie spędzi Owsiak wakacje przecież tak ciężko się napracował przy zbieraniu pieniążków darmozjad jeden

Połowa korby
Połowa korby

Wy kato-prawicowe trolle jesteście tak bezdennie nudne i przewidywalne w tych waszych żałosnych próbach hejtowania , że aż ręce opadają ….:-)

Jarosław
Jarosław

dokręć więcej bo jak na razie dajesz tylko na połowę korby….a może umysłu

Połowa korby
Połowa korby

Tobie zbieraczu kozich bobków ???? :-) A po co? I tak nachy masz pełne tego co masz w tej połowie mózgu :-)

Jarosław
Jarosław

i wychodzi pełna półinteligencja obrońców darmozjada Owsiakowego który zapędza dzieci do zbierania na jego wakacje-brawo Wy!!!!!

Połowa korby
Połowa korby

Brawo !!! Proboszcz cię pochwali , a wikary buzi ci da :-)

Urko
Urko

Hmmm…. tak jakoś przypomniało mi się dlaczego Turcy na dźwięk słowa “Jarek” jako imienia męskiego parskają radosnym rechotem …

Jarosław
Jarosław

Urko,Urko zaraz… czy to nie jest przypadkiem główny bohater Planety Małp…czyżbyś już osiągnął taki stopień że nauczyłeś się pisać bo z myśleniem są dalej problemy

Urko
Urko

Jarek. Ty się starasz. Ty się przyznałeś , że oglądasz coś więcej niż TV Trwam , Jarek . Będziesz musiał się z tego wyspowiadać Jarek :-) A co, jak za pokutę dostaniesz trzy godziny krzyżem na posadzce ? Ty lepiej grube majciochy Jarek ubierz, żebyś zapalenia Jarka nie dostał :-) Masz chyba jakieś czyste ? Do kościoła nie wypada w takich “z draską” :-)- ) -)

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

No pewnie, że ogląda: Kurwizję.

Jarosław
Jarosław

Żoliborska Kanalia już niżej niż ty upaść już nie można

Urko
Urko

Można Jarek , można .. Można wpaść do tego ścieku pełnego mentalnych gnid , w którym pływasz …

Jarosław
Jarosław

człowiek dla idiotów powinien mieć więcej współczucia ale ty **** przekraczasz dość znacznie tą granicę i czas poświęcony twojej ***** osobie jest czasem straconym

Biuro Podróży na literę S
Biuro Podróży na literę S

Zorganizuj zbiórkę na dowolny cel.Zbierzesz 100 000 zł zasponsoruje ci urlop; wartość 10 tyś zł na Ceylonie (Kogala) Powtarzam 100 000 zł na dowolny cel.

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Tego nie wiadomo, wiadomo natomiast, że kieckowe pisożyty opływają w kasiorę, a e-PiS-kopat wozi się furami za 250 000.00 zł

ja
ja

Za pieniądze z WOŚP moja córeczka miała badanie słuchu, co zrobił Twój rząd – bo nie mój, żeby jej to umożliwić? “GÓWNO” za przeproszeniem. Ale to i tak nie trafia do łbów takich jak Twój, pis boi się Jurka bo potrafi zjednoczyć Polaków.

AMF
AMF

Tobie by się bardziej przydało badanie w kierunku tego co się między uszami znajduje. Obawiam się jednak, że jedyną terapią byłaby lobotomia.