K. Kuczyńska-Budka: W Gliwicach brakuje mi miasta przyjaznego i otwartego na mieszkańców

Dość nieoczekiwanie to jej nazwisko wzbudziło najwięcej emocji podczas zakończonej niedawno kampanii wyborczej. Katarzyna Kuczyńska-Budka dla wielu stała się jedną z twarzy zamieszania wyborczego na listach PO.

Mimo to w wyborach odnotowała najlepszy wynik wśród wszystkich debiutujących kandydatów i pewnie zdobyła mandat radnej Rady Miasta.

REKLAMA

– W Gliwicach brakuje mi miasta przyjaznego, otwartego na mieszkańców, takiego, które też spełnia oczekiwania mieszkańców – mówi Katarzyna Kuczyńska-Budka. Nowa radna odniosła się także do krążących plotek o zakusach PO na stanowisko wiceprezydenta Gliwic.
– Jedynym warunkiem, który nas połączył były wartości obywatelskie, wartości dotyczące samorządu i jakości zarządzania miastem. Nie było mowy o żadnych stanowiskach – przekonywała.

Katarzyna Kuczyńska-Budka jest dyrektorem Wydziału Dialogu w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. Przed laty dziennikarka (m.in. w Dzienniku Zachodnim), pełniła też funkcję rzecznika prasowego w Urzędzie Miejskim w Zabrzu. Absolwentka V LO w Gliwicach, prywatnie żona Borysa Budki, wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

W wyborach zdobyła 2516 głosów, najwięcej wśród kandydatów KO. Proporcjonalnie do wielkości okręgu, to czwarty wynik w skali miasta.

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Xsenofob

Bardzo nie podobał mi się sposób wejścia p. Kuczyńskiej-Budka na listy wyborcze – kosztem podstępnego wywalenia innych, znanych z aktywności dla Gliwic kandydatów. To zwyczajnie nie fair.

Ampuła

Krynica intelektu to ona nie jest, ale nie będzie nijaka. **** ale uchyla się zgrabnie, wychodzi z klinczu z ciosem, nie da się zapędzić w róg ani **** nikomu poniżej Rachonia czy Olejnik. Znać otrzaskanie polityczne na wyższym szczeblu – nawet, jeżeli to tylko efekt “odłamków”, które rażą żonę męża dobrze znanego z kręgów sejmo-władczych. Zdaje się być świeższa i bardziej zadziorna od takiego wyleniałego, zblazowanego barona Gorniga, który zażyczył sobie spędzenia kolejnych 5 lat w radzie wśród “przyjaciół” osobiście dobranych. I jednocześnie dużo bardziej wstrzemięźliwa i przewidywalna od niejakiego radnego Pająka, co to siał pismami po powiecie i świecie,… Czytaj więcej »

Fiku Miku

@Xenofob. Polecam wypowiedź na pytanie redaktora od 9:20 do 9:57. Można tego słuchać jak składanki złotoustego Ryszarda- co nie grzeszy intelektem. Dla leniwych przytoczę:
Redaktor: Jakie plany na najbliższe miesiące….?
Katarzyna Kuczyńska-Budka: – Na razie się…., odbyły się pierwsze komisje, też trudno…. Poznaję ludzi z którymi przyszło mi pracować. Wczoraj na przykład miała miejsce komisja dialogu, w takim obszarze w którym zajmuję się zawodowo, więc no niejako czuję się fachowcem w tych tematach, ale też to była taka komisja gdzie w ogóle nie było rozmowy merytorycznej.

Laska kota prezesa

Jesteś fachowcem to nie odpuszczaj,dobro Gliwic i mieszkańców najważniejsze.

totem potem

Dzięki za streszczenie. Mi nie starczyło sił na obejrzenie tego materiału.
Tak się zastanawiam, co to za dziwny twór ten cały .. coś tam.. dialogu? Co to za jaja są? Tworzymy stanowiska pod ludzi czy dobieramy ludzi do stanowisk?

Bronia

Komisja dialogu, jak sama nazwa wskazuje, prowadzi ze sobą dialog. Takie miłe spotkanie radnych przy kawce, herbatce, ciasteczkach. Płatne z pieniędzy podatników.

ewa

O kurde, jak się jest fachowcem to oczywiście inni nie mogą się wypowiadać merytorycznie

Maria

Ona jest fachowcem od dialogu, czyli wśród “wypowiadaczy” -zebeściakiem. Oby jej cała kadencja nie upłynęła pod znakiem oceniania, kto rozmawia poprawnie a kto nie. Swoją drogą zastanawiam się jaka uczelnia oferuje kierunek – Dialog? Zawsze myślałam, że grono zarządców (czegokolwiek) powinno się składać głównie z ekspertów w takich dziedzinach jak zarządzanie, prawo, ekonomia, architektura, inżynieria środowiska, etc. Specjalistów od przekonywania nas, że powinniśmy zarzucić nasz punkt widzenia, nasz światopogląd i bezwolnie zaakceptować ich punkt widzenia, ich światopogląd ci u nas dostatek. Chcemy FACHOWCÓW a nie gadaczy, ściemniaczy.

paparara

Usiłujecie rozkminić coś tak prostego jak stanowisko wymyślone przez Saługę, kolegę Budki dla żony? Przecież to czystej wody synekura bez obowiązków, bez planu za dobrą kasę. Już niedługo. :-)

Bronia

Jak prześledzisz życiorys gliwickich radnych, to szybko się okaże, że niewielu z nich ma jakiekolwiek kompetencje techniczne czy menedżerskie. Bardzo często ważniejsza jest reklama radnego, jego/jej umiejętności promocji albo to czyją żoną się jest.

obserwator

Wyszczekana, jednak sposób wejścia na listę był po prostu chamski

Kotka

Pani Budka w żaden sposób nie zastąpi usuniętych dwóch najlepszych radnych. Czekam na ich powrót.

krzysztof

Kobieto po czynach Cię poznamy bo na razie pitulisz jak Lenin i Stalin

Bronia

Oprócz bycia żoną posła PO to są jej jedyne kompetencje – gadanie. Potrafi dużo gadać o niczym, w takim sposób, że nikt nie wie o co chodzi, ale ludziom się wydaje, że mówi mądrze. Czyli zwykłe “lanie wody”. Wystarczą słowa kluczowe – miasto przyjazne i otwarte, bliskie mieszkańcom, innowacyjne, czyste, ekologiczne, przyjazne (po raz kolejny – a co tam, trzeba to podkreślić), słuchające potrzeb gliwiczan, wsłuchujące się w ich opinię… zrównoważony rozwój, dynamiczny wzrost i wiele innych podobnych. Zero konkretów, zero szczegółów jak to osiągnąć, ale hasła i tak trafiają do wyobraźni wielu mieszkańców. Bo któż nie chciałby żyć w… Czytaj więcej »

maro

skompromitowane małżeństwo….

Monty Python

“Komisja dialogu”, “wydział dialogu”? zaraz, zaraz … coś mi świta…Taaak! Ministerstwo dziwnych kroków!

Na zdrowie!

Pani radna! Dziś wieczorem były świetne warunki na spotkanie z mieszkańcami na którymś ze skwerów w centrum. Jutro też będzie fajnie. Zwycięstwa, teraz:
PM10: 740 % – 370 µg/m³
PM 2.5: 822 % – 205 µg/m³

Ampuła

Z tymi bólami zadzwoń do prezydęta Du…, premiera Matołusza i ich terenowego popychadła Wieczorka.
Oni są obecnie odpowiedzialni za planowe następne 200 lat trucia mieszkańców Polski spalaniem wungla.

LOL

Twój kochany Frankiewicz jest niewinny, nic nie może, dlatego robi wszystko, żeby smog w mieście był jeszcze większy.

Gość

Oni sa winni za planowe nastepne 200 lat trucia. Zgoda. Tylko cos dziwnie nie wspominasz, ze to twoi do tego doprowadzili….

Gliwiczanin

Może naucz się pisać. Odwal się od radnego Pająka bo nijaki to ty jesteś.

Gliwiczanin

Chodzi o ampułę.

Ampuła

Przecież nie napisałem, że radny Pająk był nijaki. Pisał listy i wysyłał je. W tysiącach sztuk, na wagę, hurtem. Gdyby hodował gołębie pocztowe, to jego ptaki po miesiącu popełniały by samobójstwa, rzucając się jastrzębiom prosto do dziobów. Takie ptasie karoshi. Gdyby załapał się na obecną, aż 5-letnią kadencję radnego, lasy Amazonii czekało istne piekło. Bo jak inaczej nazwać sytuację, kiedy leniwiec musi wspinać się na innego leniwca, skoro nie ma już drzew w ich biotopie? Wyrżniętych na papier listowy i koperty dla radnego Pająka…

Fred

Jakby nie było, to coś robił i ma to “na piśmie”. Pomijając fakt pieniactwa i megalomanii epistolarnej, doceniam to, że mu (Pająkowi) się chciało.

queter

dokładnie, a pan Ampuła, to jeden z tych naszych charakterystycznie polskich malkontentów; zasada działania: jak jest temat, to trzeba coś wymyślić do narzekania, zawsze na nie (abstrahuję tu od zasadności konkretnych wypowiedzi); ampułko [sic], zamiast krytykować, to rusz dupę i coś zrób, choć taka osoba jak ty już robi – kocha być trollem; niech zgadnę, zrobiłbyś, ale się nie da, bo wszędzie układy, towarzystwo wzajemnej adoracji, no nie da się, trza siąść do kompa i pier….

Bronia

Oj tak. Prezydent rządzący Gliwicami 25 lat wcale nie jest winny smogu. On przecież robi co może, a że 25 lat mu to nie wychodzi – to już mały szczegół.
Nie ma też znaczenia, że 8 lat krajem rządziła Platforma, która też niczego ze smogiem nie zrobiła. Ta sama Platforma, która zawarła koalicję z Frankiewiczem. Ta sama Platforma, z której Frankiewicz pochodzi.

RealistA

A mnie martwi sposób w jaki zgłoszono kandydatów (czytaj ZROBIENIE LUDZI W BAMBUKO W ŚWIETLE KAMER). Ale jeszcze bardziej martwią mnie Gliwiczanie, którzy głosowali na nich mimo tego co zrobili. Martwią mnie wpływy PO w Gliwicach. Wszyscy wiemy jakimi skandalami i aferami PO zasłyneła przez 8 lat swoich rządów w Polsce. Oby moje zmartwienia okazały się nie słuszne. Oby…

Urko

Cóż. Nie urzekła mnie nowością wypowiadanych poglądów . Napiszę zatem, że na kampanijnych zdjęciach wyglądała hmm… jakby to … bardziej interesująco ….

Zibi

Zdjęcia były sprzed 20 lat albo po sporym retuszu w Photoshopie ;-)

Imię

Mój wczorajszy komentarz, w którym wyraziłem swoje wątpliwości dotyczące pani Budki i tego, że mamy do czynienia z kimś innym niż na kampanijnych zdjęciach został wykasowany.

Maria

I nic dziwnego. Czepianie się wyglądu jest oznaką prymitywizmu. Nawet jeśli dotyczy ludzi, których postępowanie budzi niesmak.

Imię

Nie widziałem wcześniej pani Budki i na podstawie zdjęć z kampanii zwyczajnie jej nie rozpoznałem. Tylko tyle i aż tyle. Nie oceniam, nie krytykuję tylko wątpię.

Hedwig

Budka na billboardach powinien umieszczać zdjęcie z okresu niemowlęcego :-)

Ssak

Nie o to chodzi, aktualne zdjęcie jest ważne chociażby po to aby taką osobę rozpoznać gdziekolwiek i pas się ukłonić, już nie mówiąc o spotkaniach komisji na które mamy prawo wstępu. Niestety, na żadnej komisji nie ma nazwisk na stole żeby gość wiedział kto jest kto.

kop

Oznaką prymitywizmu jest sposób w jaki zdobyła mandat radnej, to że w zastraszającym tempie “zestarzała się” świadczy tylko o tym, że nawet w tak błahej sprawie nie do końca była wobec wyborców uczciwa. Choć w tej kwestii mogę nawet ją zrozumieć, bo jest kobietą. Nie mogę tylko pojąć w jaki sposób zdobyła te 2,5 tys. głosów :-(

Anomin

Zgadzam się…
24G mam gdzieś mimo że i mój, może i nietaktowny komentarz usunęli (tak a propos), ale zagranie tej pani i innych którzy na bilbordach (a w jej przypadku większość ludzi jej nie znali i głosowali tylko na foto, bo owszem wyglądała atrakcyjnie) dawali nieaktualne zdjęcia, to powinno być prawnie zabronione… W takich Pyskowicach Wacław Klęska był tak beszczelny że z tego co pamietam przez 3 kadencję dawał te same zdjęcie a jednego razu zrobił lustrzankę starego foto…
Nie! i ch.. na takie zagrania!

Laska kota prezesa

To tak jakby mieszkańcy Chebzia wybrli w wyborach kogoś z Lipin.

Bronia

Platforma w obecnej kadencji straciła 1 radnego – ma ich obecnie 6. Strata jest tym bardziej bolesna, że zyskał dzięki temu PiS (8 radnych). Taka jest cena mieszania przy listach wyborczych, taka jest cena “wyrolowania” członków własnej partii i ich wyborców. Żałuję tylko, że konsekwencje nieetycznego działania Budki nie były bardziej dotkliwe. Bo PKW z prokuraturą oczywiście schowali głowę w piasek i sprawa ucichła. Tak samo jak podejrzenie naruszenia ciszy wyborczej przez Budkę poprzez opublikowanie materiału wyborczego na Facebooku.
Brzydzę się Budkami.

Piotr

Jak na dyrektora Wydziału Dialogu w Urzędzie Marszałkowskim brakuje mi tytułu co najmniej mgr. Oj tam znajomości i już.

Ad

żałosne…

Analityk

A mnie Gliwicach brakuje przyjaznych mieszkańcom radnych. A pani ” od startu do mety” lubił nie będę. Jak każdego nieuczciwie startującego.

ja234

Róbcie tak dalej peło to koncertowo przegracie wybory parlamentarne z pisiorami.

Jola

Wracaj do zabrza

max

Nepotyzm totalny lepsza jest budka z piwem.

Rp

Cóż mogę powiedzieć… Ładna jest, ale czy pożytek z niej będzie ? Obawiam się że tylko ona będzie miała pożytek z nas…

tak

nie podoba się proszę się rozejrzeć po innych miastach, to jest cytat z klasyka

tak

ktoś słabo łapie aluzje, chodzi o to, że w/g obecnego prezydenta, ktoś kto krytykuje cokolwiek w mieście Gliwice po prostu nic nie widział i nie ma porównania, natomiast co do pani powyżej jest wyjątek może ona krytykować, żeby tylko w ślad za tym nie poszły faktury na działania dla poprawy tych wydumanych problemów pt. brak atmosfery