W Gliwicach przybędzie kamer monitoringu. Część lokalizacji wskazali sami mieszkańcy

fot. 24gliwice.pl/żms

W Gliwicach wciąż prowadzona jest rozbudowa systemu monitoringu miejskiego. Na mapie miasta pojawi się 16 nowych lokalizacji z zamontowanymi kamerami. Gdzie je znajdziemy?

 
Pięć zupełnie nowych punktów zostało wskazanych przez mieszkańców w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego, m.in. przy al. Przyjaźni, ul. Robotniczej oraz na skwerze przy ul. Hutniczej. Dodatkowo 11 kamer pojawi się m.in. w Łabędach (ul. Anny Jagiellonki, plac zabaw przy ul. Narutowicza), na Trynku (ul. Szybowcowa), w Śródmieściu (ul. Raciborska i plac Piłsudskiego) oraz na Zatorzu (ul. Leśna i ul. Spółdzielcza).

Oprócz tego, w 2021 roku w ramach modernizacji systemu zaplanowano wymianę 60 kamer.


Obecnie w mieście działa 275 kamer, które są w dyspozycji ŚSM oraz 513 kamer należących i obsługiwanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Nad dalszym rozwojem systemu pracować będzie powołany przez prezydenta zespół zadaniowy, którego prace koordynuje Centrum Ratownictwa Gliwice.

Przypomnijmy, że w 2020 r. nowe punkty z kamerami zamontowano w Wilczym Gardle, w rejonie tężni solankowej, Areny Gliwice oraz w parku Chrobrego, rozbudowano punkty operatorskie w komisariatach II i III. W trakcie adaptacji budynku dawnego domu dziecka przy ul. Zygmunta Starego na działalność poradni szpitalnych oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, ŚSM wyposażyła obiekt w infrastrukturę teletechniczną oraz system monitoringu wewnętrznego.

(żms)/UM Gliwice
fot. 24gliwice.pl/żms

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Obserwujący

Po co ten monitoring skoro:
1.nic na nim nie widać
2.operator tegoż monitoringu nie reaguje
3.jakość obrazu jest tragiczna
4.policja będzie prosiła o pomoc internautów

Jeszcze gdyby zainstalowali kamery HD,ale gdzie tam, przyszłość na wstecznym i beblanie o przyszłości ktorej nie ma tu.Nawet szpitali z prawdziwego zdarzenia nie ma tu.

Beton

Będą HD – “HYBA DOBRE”

Piter

100% racji

rubio

1. skąd informacja że nic nie widać? proszę nie mylić z jakością monitoringu w sklepach
2. operator reaguje, może nie zawsze, ale przecież zawsze pamięta się tylko to co złe
3. drugi raz to samo pytanie, vide punkt 1
4. żeby móc poprosić o pomoc potrzebne są jakieś zdjęcia; jest to jeden ze sposobów, stosowany na całym świecie; czasem to wręcz ściema policji by zmusić podejrzanych do działania; generalnie to rutynowy sposób postępowania policji, a społeczeństwo obywatelskie polega na pomaganiu kiedy to możliwe, a nie na gadaniu “to ich robota” i umywaniu rąk , bo przecież wszystko samo się załatwi

Rafał Wejman

Słynna spółka znowu zmarnuje podatki.

JANOSIK

Neumann teraz będzie ją wyciągał za uszy.

Rob

Na Dunikowskiego dajcie …. albo ławki w piz…. wywalić. Na nich tak czy siak przesiadują tylko miłośnicy mocnych trunków, drą japę do późnych godzin nocnych , szczają pod drzewami i w krzakach …. zero KÓLTÓRY :-) zero !!

AndrzejD

…a to te kamery w cudowny sposób sprawią że żule przestaną tam przesiadywać ?

mojave

owszem, na żulków kamery plus jasna lampa, to sposób, który przepłoszył na moim osiedlu gówniarzerie z placu zabaw, na którym chlali po nocach alkohol

hanek mały

Zlikwidowali “melinę pod chmurką” na Pl, Piastów, to się do Was przeniesli.

gliwicjus

Co za krzepiący news! Nareszcie sprejarze-wandale zostaną co do jednego zatrzymani i ukarani. Ufff!

Gliwiczanin

UL. CZĘSTOCHOWSKA ?
CZY KTÓRYŚ PUSTOSTAN INTELEKTULANY POMYŚLAŁ ŻE MOŻNA BY MONITOROWAĆ CENTRUM – OBECNIE UL. CZĘSTOCHOWSKA I KONARSKIEGO JEST BEZ MONITORINGU. PATUSY ZAZWYCZAJ TĄ ULICĄ CZŁAPIĄ NA DWORZEC PRZY OKAZJI NISZCZĄC SAMOCHODY. POLICJANCI JAK COS SIE DZIEJE LATAJĄ PO SKLEPACH I PYTAJĄ CZY MAJĄ MONITORING :) CZY NIKT Z WŁODARZY TEGO MIASTA NIE POTRAFI TEGO ZMIENIĆ ? KAMERA NA śWIATŁACH NA KOŃCU CZĘSTOCHOWSKIEJ SĄ PUSTE BO PODOBNO WCHODZIŁYBY W OKNA ZNANEMU ZARZĄDCY Z CENTRUM STEROWANIA RUCHEM :) A WIEC DZIEKUJEMY TOBIE WŁADZO :)

treya50

O tak, kamery na Konarskiego i Częstochowskiej. Konarskiego jako długi odcinek służy motocyklistom i szalonym kierowcom gnającym jak szaleni, za nic mający sygnalizację, zwłaszcza w godzinach późno wieczornych. No i piromani, dawno po Sylwestrze, a ciągle jeszcze jakieś głupole odpalają ładunki. Patrolu Policji to tu nie widziałam nigdy od czasu PRL, no ale wtedy to była Milicja. Straż Miejska to przyjeżdża tylko do Żabki po hot dogi i to tylko przed 20,00, potem hulaj dusza, piekła nie ma.

mieszczuch

Zapomniałeś o Wrocławskiej i wyścigi na 1/4 mili

Chank

To proszę to przekazać władzom miasta. Komentarz niczego nie zmieni.

postaremu

a przekazanie władzom miasta zmieni :) Na ulicy Częstochowskiej zgłaszałem aby przyjechali Policjanci aby zbadali prędkość to mi powiedzieli że jak oni tam kiedyś rano przyjechali to nikt nie przekracza tam prędkości i że jak ich widzą to ludzie zwalniają więc problemu nie ma. W nocy to jest tor wyścigowy. Policjanci są ślepi i tego nie widzieli i nie słyszeli o tym

Gliwiczanin

JAK MAWIAŁ SWIĘTEJ PAMIĘCI PREZYDENT PIOTR WIECZOREK TO GDYBY NA CZESTOCHOWSKIEJ POSTAWIĆ FOTORADAR TO ZROBIŁYBY SIĘ TAM KORKI – WIEC NIECH ZAP…JĄ

Ja

Kto jest radnym odpowiadającym za ulicę Częstochowska / Konarskiego ? Czy ktoś może wie coś w tej sprawie ?

Ps

No poczułem się bezpieczniej buhahahahahahahaha

404

A po co?

Kilgore Trout

Pięknie. Są kamery – będzie casting.

Adam

Na Czesława kamer jak w dobrej kaszy skwarków a elewacje zmazane jak tablica w szkole.