Kapitan Piasta: “wierzę, że wiosną ruszymy w górę tabeli”

– Wiosną wywalczyliśmy wicemistrzostwo, jesień była w naszym wykonaniu gorsza. Jednak mimo wszystko, to był dobry rok. Teraz jest czas, aby odpocząć, złapać trochę dystansu i do przygotowań przed rundą wiosenną ruszyć z czystą głową i nową energią

– przyznaje Radosław Murawski, kapitan Piasta Gliwice w długim wywiadzie dla piast-gliwice.eu.

– W ubiegłym sezonie byliśmy na szczycie, a teraz ocieramy się o dno. Jesteśmy tuż nad strefą spadkową. W ubiegłym sezonie zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski, a teraz walczymy o to, aby się odbić od dołu tabeli i zacząć się wspinać? Dokładnie analizowałem naszą sytuację w ubiegłym i obecnym sezonie. Myślę, że mimo wszystko należy przyznać, że 2016 był dobrym rokiem – i dla drużyny i dla mnie jako zawodnika – komentuje Murawski. – Wywalczyliśmy wicemistrzostwo, największy sukces w historii klubu. Trzeba jednak powiedzieć sobie wprost – tamten sezon jest już zamknięty. W tym jest możliwość i potrzeba poprawy. Drużyna musi zdobywać więcej punktów i wskoczyć na wyższy pułap. Nasz plan na rundę wiosenną to awans do pierwszej ósemki i walka o jak najwyższe miejsce w tabeli podczas rundy finałowej. Nie jest powiedziane, że rundą jesienną, którą zakończyła porażka z Zagłębiem, zamknęliśmy sobie drogę do osiągnięcia czegoś dużego w tym sezonie. Teraz najważniejsze jest dla nas, aby mocno przepracować okres przygotowawczy i jak najlepiej wejść w drugą część sezonu – zaznacza.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ino 0:6
Ino 0:6

Facet ! Wiara jest dobra dla oszołomów.A wy utrzymywani z kiesy gliwickiego podatnika,matki, wdowy,czy żołnierza na misji, jazda do roboty .Bo do tej pory żyjecie jak pasożyty ……………………….na kredyt.

Analityk
Analityk

Wierzy ? A może jaja sobie robi ? A na bank,kopacz chce podwyżki.

ja234
ja234

Zaklinanie rzeczywistości to jedyne co dobrze wychodzi piastowi. Piłkarze futrowani miejską kasą a taka słabizna…wstyd….szkoda na nich pieniędzy.
Tylko patrzeć jak wylecą z tej ekstraklasy.

Anonim
Anonim

Chyba ty wylecisz

Miro
Miro

Jak sie nie wzmocnia to spadna.

Ampuła
Ampuła

Fota wojownicza, ale jesienią wiele razy brakło jaj do odważnego zagrania pierwszej połowy i sił, żeby dowieźć punkty do ostatniego gwizdka. Czekamy na zbrojeniowe konkrety, panie Kwiatek. Miał pan czas pieniądz policzyć, teraz trzeba wydawać. Latal listę przyniósł, więc nie trawcie czasu na zbędne kombinacje.
Na 18 stycznia kadra musi być zamknięta i w komplecie fruuu do Hiszpanii na zgrupowanie.

Wierzymy i kochamy Piasta, gdzie są problemy i gdzie zrobiono błędy dokładnie wiemy. Brać się do roboty, walczyć i uratować z tego sezonu ile się da!

Miruś
Miruś

…koleś jakiś niepoprawny optymista, może Ojciec Dyrektor im pomoże skoro tak wierzą ;)….