Kibice Piasta Gliwice na mecze domowe dojadą za darmo. Wystarczy bilet na mecz albo karnet

Kibice posiadający karnety i bilety na spotkania aktualnego piłkarskiego mistrza Polski – Piasta Gliwice – już od najbliższej kolejki będą mogli bezpłatnie podróżować komunikacją miejską Zarządu Transportu Metropolitalnego.

To pierwsza tego typu współpraca klubu z Górnego Śląska z metropolitalnym organizatorem transportu zbiorowego.

Kibice Niebiesko-Czerwonych będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej w dniach meczowych na trzy godziny przed i dwie po meczu organizowanym przy ul. Okrzei w Gliwicach. Dotyczy to zarówno linii autobusowych, jak i tramwajowych oraz trolejbusowych.


Dla ZTM jest to historyczne, bo pierwsze tego typu rozwiązanie. Umowa o współpracy będzie obowiązywać do końca roku.

Do przejazdów komunikacją miejską uprawniać będą karnety na rundę jesienną i na sezon 2019/2020 – w obu przypadkach dodatkowo wymagany jest wydruk papierowy z systemu biletowego, a także bilety na mecz zakupione w przedsprzedaży lub w kasie przed meczem.

Dzięki współpracy Piasta z Zarządem Transportu Metropolitalnego, kibice będą mogli bezpłatnie dotrzeć już na najbliższe spotkanie. W sobotę 26 października Niebiesko-Czerwoni zmierzą się na Stadionie Miejskim w Gliwicach z Koroną Kielce. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 17:30. W pobliże stadionu będzie można dojeżdżać m.in. autobusami nr A4, 6, 57, 59, 80, 156, 187, 194, 250, 259, 617, 676, 840 i 850.

(żms)/ZTM

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Piotr

Czyli wcześniej kasowali bilety,
Hmmm, skoro miasto dotuje klub sportowy z moich podatków, to czemu ja skoro pracuję w Gliwicach, tu jestem zameldowany, tu się rozliczam, muszę płacić za dojazd do pracy?

ciecierz

Typowy zawistny paździerz. Czemu innym dają a nie mnie? Może dlatego, że do twojej roboty dojeżdżasz codziennie, a mecze domowe są dwa razy do miesiąca. Poza tym, jeśli ci się nie podoba, to możesz się wyprowadzić, nie mieszkać i nie pracować w Gliwicach.

Frank Mosz

Typowo faszystowska i wykluczająca gadka, jak za Goebbelsa i za Frankiewicza. Nie podoba się, to wypad. To samo mowi do Polakow PiS. Tę samą gadkę od lat słychać z bezzębnych mord kiboli, którzy zaraz pójdą w marszu niepodległości od cywilizacji i europejskich norm spolecznych. Dajmy im jeszcze zupę i dopalacza dziennie gratis.

Imiu

Piter ma rację. W Polsce jest jak w Cyrku, takim pojechanym:-(

Piotr

Zawiść? Nie. Typowa logika oraz ekonomia.
Normalne społeczeństwo, wspiera słabsze jednostki, a nie bandytów.
Skoro chce obejrzeć mecz to i dojazd sobie opłacę.
Proste.

:)

Mnie przekonałeś. Niepełnosprawnym intelektualnie i skrajnie biednym należy pomagać, nawet jeżeli to ma być kwota mniejsza niż dzienna jałmużna dla bezdomnego, bo nawet 10 zł miesięcznie robi wam egzystencjalną różnicę. Piast powinien zorganizować wam jeszcze opiekę dentystyczną na stadionie, bo okropnie wypadacie na zdjęciach. Niestety jeżeli chodzi o twarze kiboli, to chirurgia plastyczna jest bezradna.

Lola

Przybledy płacą…

:)

Wspaniały kraj. Jedziesz do teatru, filharmonii, koncert, muzeum… musisz zapłacić. Ale wystarczy, że należysz do grupy cieszącej się najniższym szacunkiem społecznym, a od razu zyskujesz przywileje. Ciekawe jak ZTM wywiązuje się z obowiązku zapewnienia pasażerom godnych i bezpiecznych warunków podróży w towarzystwie stadionowej dziczy? O tym szczególiku, który ich prawnie obliguje jako świadczącego usługę transportową, zapomnieli?

Analogicznie

Miasto oddaje za bezcen mieszkania w dzielnicach cieszących się nie najlepszą sławą. Słowem cywilizuje te dzielnice rękami mieszkańców.
Dostrzegam analogię z tą sytuacją. Zamiast walczyć z patologią, edukować i łożyć środki na prewencję, miesza się ją z tłumem ludzi na poziomie. Hołota wpuszczona na salony naturalnym trybem trochę się do tych salonów dostosuje. Odrobinę ogłady liźnie. A że szkód narobi? Eeee tam. Podatnik zapłaci.

Frank Mosz

Miasto niczego nie oddaje za bezcen mieszkańcom, chyba że funkcjonariuszom kościoła katolickiego. Miasto nie dba o potrzebujących dojazdu do szkoły dla niepelnsprawnego i własnego mieszkania, których nie stać na wolnorynkowe stawki Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w skrócie TBS I i II i czynsze wyssane z zachłannej d*py nie różniące się od prywatnej deweloperki, a nawet wyższe. Podatnik, zamiast swoją daniną pomagać współmieszkańcom, finansuje absurdalne inwestycje drogowe, hale sportowe, siłownie, spa i zawodowy klub piłkarski z zagranicznymi najmitami, których wypłaty wielokrotnie przewyższają płace gliwiczan. Podatnik płaci, ale nie ma wpływu na co.

pasażer

To są kpiny. Wielokrotnie widywalem pijaną, naćpaną, wulgarną i wrzaskliwą trzodę Piasta i Górnika jeżdżącą bez biletów miejską komunikacją na i z meczów. To jeszcze jeden na długiej liście powodów do olania ZTM.

Imiu

jak widać zasłużyli sobie na takie traktowanie przez ZTM :-D

Beton

To jest tylko zalegalizowanie stanu faktycznego. Wyobraża sobie ktoś kontrolę biletów w autobusie pełnym kibiców ???

:)

Ja takie widywałem. Podjeżdżał radiowóz i policja towarzyszyła kontrolerom. Jak się któryś kibol stawiał, to lądował w lodówce. Proste i skuteczne.

''

Teraz wykonując ważniejsze zadania 6 policjantów usiłuje wylegitymować niepełnosprawnego na wózku, bo ten potencjalnie może niespodziewanie wyciągnąć transparent z napisem “Gdzie jest wrak” co może wprawić prezesa w konsternację, na szczęście niepełnosprawnemu wykorzystując równię pochyłą udaje się rozpędzić wózek w okolice niekoniecznie bliskie prędkości bolida Kubicy ale wystarczającej aby przebieranie nóg stróżów prawa (i sprawiedliwości) było niewystarczające.

Pol

Tak? To kiedy zalegalizowanie niszczenia publicznej i prywatnej własności, rozbojów, kradzieży, handlu narkotykami i stręczycielstwa? To też stan faktyczny w światku kiboli.

Brawo ZTM

i dla każdego kibola obowiązkowo po piwku – rozdaje kierowca na wejściu

''

Raczej przy wejściu przywalić pałą aby ogłuszyć jak karpia, żeby spali jak po kilku piwach najlepiej przez cały mecz, dogrywkę, karne i ustawkę.

Zbyszek

Dlaczego kibice są uprzywilejowaną grupą społeczną?

:)

Bo bazgrzą po elewacjach, od wielkiego święta policja ich łapie i po wyrokach nie mają na bilet, którego i tak niepotrafiliby skasować. Mnie martwi fakt, że klub Piast stać na ryczałtową opłatę dla ZTM bo to oznacza, że ma za dużo kasy z podatków gliwiczan.

Laszlo_egesz

ponieważ to są ci prawdziwi patrioci, którym się należy. Nie to co Ty, jakiś szeregowy płatnik/podatnik.

black_horse

Najbardziej rozbawił mnie fragment o tramwajach i trolejbusach.

MariannaA

Ktoś nie policzył kibiców Piasta. Oni żyją tylko w Centrum, a tu naiwnie myślano, że jedyny tyszanin, zwolennik Piasta, wsiądzie w trolejbus,a potem autobus i po całym dniu tułaczki zdąży zobaczyć lanie od Rakowa albo innej Korony.

RamPamPam

I się nam zagotowali gliwiccy mieszkańcy,którzy pewnie nawet do tego kina,teatru i tak by nie pojechali autobusem,bo jak to takie paniska będą jechać jak plebs autobusem. Swoją drogą pisząc tak o kibicach w dużej mierze celujecie w swoich sąsiadów,może nawet rodzinę bądź znajomych i kupę starszych ludzi jak i rodziny,które na ten stadion przychodzą,,No ale co Wy możecie wiedzieć skoro ciągle narzekacie,a żal wam dup’ka ściska. A teraz na Wesołą wdowk marsz.

Cliper

Kibice werder bremen również jeżdżą specjalną flotą za friko

ja234

Nie ma się co dziwić.Takie rzeczy, niestety, stały się normą w tym pisiowskim kraju.Przecież kibolstwo to,według pisiorów, “prawdziwi patrioci”.A z “patriotami” trzymają sztamę.Wide, marsz niepodległości w zeszłym roku w warszafce.Szły pisiory, kibolstwo oraz “rzond”.
Skoro kibolstwo futrują, to niech stworzą linię autobusową dla pracowników strefy….nieeeee….po co na co…nienormalnie się zrobiło..(1052)

Dym

Mogli jednak te stare ikarusy zostawić

gmG

w Gliwicach szczególnie ważny jest bezpłatny przejazd tramwajem!

lepszastronamiasta

Zawistni i trolle uwaga !!! Nie jestem kibicem piasta ale popieram ta akcje, czemu ?? Ilu z was w dniu meczy próbowała się przebić samochodem w okolice ul. Lipowej, Dąbrowskiego, Opolskiej, czy innych ulic w okolicy stadionu ?

Olek

Kibice czy kibole?? Z moich podatkow, pracuje place podatek, hmmmm to czemu za darmo nie dojade do lekarza czy miejsca pracy w Gliwicach?

Kolodziej

Olek, gamoniu… bo moze klub partycypuje w kosztach dojazdu kibicow na mecz i z powrotem, dlatego jest to bezplatne. A w sluzbie zdrowia masz gwarancje ze za darmo moga cie… wydymac

Jk

Olek jak bedziesz fizolem i jakas firma na strefie bedzie miala braki to odejma ci od pensji i zaplaca firmie przewozowej by ciebie dowiozla na strefe

Człowiek pracujący

Jestem wrogiem przestępców kryminalnych z tzw. szlachty Gliwic. Wolę żeby moje podatki szły na szpitale, przedszkola i to co naprawdę ważne a nie na wysoką pensje dla facetów biegających za piłką i frajdę dla gliwickich niedojebów.

Janek

A jak ludzie dopominali się o nową linię autobusową na strefę ekonomiczną, to była odpowiedź “my nie organizujemy przewozów pracowniczych”. Nawet pomimo tego, że ludzie normalnie kupowaliby bilety.
Za to przewozy kibiców – oczywiście, nie ma problemu, nawet za darmo.

Adekwatnie

Powinno się ich pędzić przez miasto jak b… w asyście policji na koniach.

Perez

dokladnie….tak jak w latach 90, kiedy policja eskortowala ta patole ulicami miasta

Laszlo_egesz

ZTM musi mieć wysoko ubezpieczony tabor i odważnych kierowców

:)

Ubezpieczyciel po przeczytaniu o tej umowie właśnie zmienia warunki ubezpieczenia.

Maciej

To ja wolę jechac tramwajem, znacie rozkład może??

Imię

Rozkład masz w necie-poszperaj trochę albo zapytaj swojego chłopaka

MariannaA

Ale w Zabrzu kibiców Piastucha BRAK, nawet w Gliwicach stanowią mniejszość :D

Daimon

Masz Marianna taki pseudonim by tyłka dawać w Zabrzu patologio

''

To dobrze czy źle ?

Perez

no nie wiem czy to jest dobry pomysl…te ich maczety moga lakier porysowac