Kierowcy nie stosowali się do ograniczenia prędkości. Drogowcy budują wyniesione skrzyżowanie

W Sośnicy rozpoczęła się zapowiadana przez ZDM budowa wyniesionego skrzyżowania na zbiegu ulic Pogodnej i Przyszłości. Rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo – jest to jeden z elementów uspokojenia ruchu.

 
Prace rozpoczęły się w poniedziałek, 26 września. Konieczność ich wykonania wynikała z notorycznego nieprzestrzegania ograniczenia prędkości przez kierowców.

Uwaga kierowcy. Rozpoczęły się prace związane z wyniesieniem tarczy skrzyżowania ul. Przyszłości/Pogodna. Jest to realizacja mojego wniosku

– napisał były radny Jan Pająk w mediach społecznościowych. Społecznik informuje także, że na zastosowanie podobnej konstrukcji na zbiegu ulic Przyszłości/Przedwiośnie drogowcy nie mają środków.

Roboty drogowe prowadzone będą przy połówkowym zajęciu ul. Przyszłości i potrwają do listopada. – Na realizację zadania pozyskano dofinansowanie z Wojewódzkiego Ośrodka Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Katowicach – informuje Zarząd Dróg Miejskich. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A.

(żms)/UM Gliwice, ZDM
fot. Jan Pająk (FB)

5 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Misza
26/09/2022 19:38

Ale po co budować drogę żeby ją potem psuć?

Erffs
26/09/2022 20:16

Brawo, skoro ludzie nie potrafią czytać i rozumieć tego, co jest na znakach, to trzeba sięgnąć po fizyczne bariery. Smutne tylko jak bardzo ignorancka i prymitywna jest dziś niektóra część społeczeństwa. Inaczej takie działania nie byłyby potrzebne.

antczak
26/09/2022 18:27

Nie będę stosował się do ograniczen prędkości, chociażby mandaty były po 10 tys. Zapłacę, ale będę jeździł normalnie, a nie jak każą mi urzędnicy

Urko
26/09/2022 12:49

Domorosłe Kubice będą miały gdzie robić Miami Vice

Ampuła
26/09/2022 19:30

Każdy co zmyślniejszy aspirant z drogówki może zostać agentem na prowizji w firmie zajmującej się budową skrzyżowań, rond i zwalniaczy ruchu drogowego. Wystarczy z odpowiednią intensywnością prześladować suszarką wybrane skrzyżowanie, żeby wykreować podstawy do złożenia wniosku o konieczną przebudowę miejsca o zbyt płynnym ruchu. Zawsze wartą miliony.